Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kombinált oltástól remeghet...

A kombinált oltástól remeghet a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves kutyusom, aki szerdán kapta meg 1 év után a kombinált oltását. Ma reggel iszonyatosan remeg és olyan furcsán közlekedik, mint amikor ivartalanítás után fájt a sebe és lapos kúszásban nagyon gyorsan ment. Nem látom, hogy fájna valamije, nincs láza (37,5 fok). Arra is gondoltam, hogy talán csak fázik, de miután betakartam is tovább remegett.


Viszont tegnap felfedeztünk a lábában valamit. Olyan, mintha kullancs lenne, de nagyon kemény és egy idő után már inkább egy nagyon pici fadarabnak tűnt, de nem tudtuk kiszedni. A pisije viszont szép sárga, szóval egyelőre nem utal semmi a babéziára. Ma visszük orvoshoz, hogy kiszedje és megkérdezzük a remegést is, csak iszonyatosan aggódom érte.:( Nektek van ötletetek, hogy mi lehet a baj? Ha eszik rendesen és láza sincs, ugye nem lehet nagy baj? Remélem meg tudtok nyugtatni!


2013. máj. 24. 07:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem látszik tökéletesen, de hátha valaki kihámoz belőle valamit: [link]
2013. máj. 24. 07:50
 2/6 anonim válasza:
Az elmondottak alapján nem hiszem, hogy babesisosis lenne. A reszketés belső (pl emésztőrendszeri) gyulladásra szokott utalni. Mielőbb vigyétek el állatorvoshoz! Ha nincs komoly baj, akkor legalább gyorsan megtudjátok és mindenki megnyugszik, de ha nagyobb gond van, akkor minél előbb kezdik kezelni, annál gyorsabban gyógyul.
2013. máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy remeghet e, de az enyém nem remegett.
2013. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Na voltunk dokinál és kullancs van a lábában, amit elkapart. A doki nem nyúlt hozzá, azt mondta majd kilökődik és figyelgetni kell egy hétig, de ha addig nem lesz baj, akkor megnyugodhatunk.


A remegés és a laposkúszás rejtély, de ha többször jelentkezik, akkor vissza kell vinni. Reméljük nem fordul elő többet.:)

2013. máj. 24. 11:16
 5/6 anonim ***** válasza:

szia!


Az a hőfok kevésnek tűnik...38-39 között kellene lennie.

2013. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem is annak tűnt, de a párom rosszul emlékezett és 36,5 fokot mondott a dokinak és még arra is azt mondta, hogy jó. Egyébként most értem haza a munkából és most is remeg.:( Valahogy nem nyugodtam meg...
2013. máj. 24. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!