Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám 4 éves kislányra...

Kutyám 4 éves kislányra ugrál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

7 hónapos kutyám felugrál a szomszédban lakó kislányra minden alkalommal ha meglátja(felállva már nagyobb mint a lány)). Tegnap megkarmolta az arcát. Hogyan lehet erröl leszoktatni. èn már mindennel próbálkoztam. az udvarunk közös, így elkerülni nem lehet a találkozást.


Adjatok tippet kérlek. A kutya nagyon hiperaktív és makacs.



2013. máj. 24. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Meg kell kötni a kutyát.
2013. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Alap esetben az lenne a választ, hogy simán tiltsd le, de a leírás alapján az nem megy.

Taníts neki egy ellentétes viselkedést, mondjuk azt, hogy érintse az orrával a kislány cipőjét, és egyezz meg a kislánnyal, hogy ő is adjon ezért jutalmat.

Illetve megpróbálhatsz kooperálni a kislánnyal, hogy ilyenkor kulcsolja össze a kezét és maradjon passzív, fordítson hátat.

2013. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Megkötni nem fogom.


2. válaszoló köszi a hozzászólást. A kislány ügyes nagyon, mert megtanulta hogy nem rohongál, összekulcsolt kézzel megy, hátat fordít ha a kutya rá ugrál. Szóval mindent megcsinál, és jól csinálja. De a kutyám nagyon nem veszi ezt észre. Üdvözli öt. ès ez egy új fajta hóbortja lett mert eddig nem ugrált.


Nem tudom mivel tudnám letiltani. Ugrál mint egy idióta és hiába nyomom a földhöz, szólok rá, ijeszti meg a kislány zörgö üveggel, oda sem figyel. Tudom hogy falkavezérség meg tisztelet meg hasonló válaszokat fogok kapni, de tegnap pl úgy ment ki akislány a kertbe hogy én nem voltam kint. és akkor történt. Ha ott vagyok nem ugrál vagy letiltom szóval és akkor sokszor le is áll.


De valahogy el kéne érnem hogy akkor se ugráljon ha pl az anyukájával van kint (amúgy anyuka, apuka nem nagyon foglalkozik a dologgal, tölük nem lehet tiltást várni. Nem egyszer mondtam hogy szóljanak a kutyára, tiltsák le, mert ha feldönti a kiscsajt akkor a kutya lesz a legnagyovbb szemét. )


Tehát a kislány a legértelmesebb hármójuk közül mert ö ügyesen viselkedik. Nem tudom milyen módszerrel tudnám elérni, hogy a kutyám ignorálja a kicsit...

2013. máj. 24. 10:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy a kutya csak akkor kapott simit és figyelmet, ha odajött és ülve üdvözölt minket. Szóval ha tudja az "Ül!" parancsot, akkor először ültessétek le és csak utána jöjjön a foglalkozás.

Előfordulhat persze hogy csak felugrál, ilyenkor tegyétek azt amit eddig (elfordulás, nem foglalkoztok vele), ha nagyon nem bír a kutya magával, akkor hagyjátok magára egy pár percre, amíg lenyugszik, majd próbálkozzatok újra. Valami finomsággal motiválhatjátok is (pl párizsi, sajt, virsli).


Nálunk ez bejött, pedig nem volt egyszerű a helyzet, mert akikkel meg mi vagyunk kertszomszédok (rokon), egy idős néni, aztán ő mindig felugráltatta magára a kutyát, és "megtáncoltatta" két lábon, ne tudd meg... Beszélni nem nagyon lehetett vele, így a kutyát kellett megtanítani, hogy legyen több esze nála.

2013. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, még azt akartam írni, hogy mivel írtad, hogy a bünti nem igazán működik nálatok, inkább próbáljátok pozitív megerősítéssel tanítani. Tehát ha jól csinálja a dolgot, nem ugrál fel, akkor simi, dicséret és jutifalat, ahogy fentebb írtam. Ha rosszalkodik, akkor pedig hagyjátok amíg le nem nyugszik, rá fog hamar jönni, hogy mit vártok el tőle :)

Sok sikert!

2013. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, köszönöm. Próbálom így megoldani a dolgot. Akkor nincs ha kint vagyunk a kertben. ùgy értem hogyha már egyszer ráugrált és üdvözölte utána nyugis, van sokszor hogy nem foglalkozik akislánnyal, csak így üdvözli mindig. De megpróbálom amit írtál. Nehéz lesz mert sokszor váratlanul jön akertbe ki a kislány. De simán leül, lefekszik a kislánynak is ha az azt mondja neki. pacsit is ad neki ha kéri. Csak az üdvözlést kéne megtanítani neki hogy nem így kéne.
2013. máj. 24. 11:31
 7/9 Yukióóóó ***** válasza:
Milyen kutyáról beszélünk ?? Ez egy nagyon jó dolog , h a kislány ennyire okos és meg lehet ezeket beszélni vele :-) ! De mi azt csináltuk , h az ismerősömnek annyira örült majd a nyakába ugrott ,h megfogtam a kutyát amikor jöttek hozzánk és nem engedtem be a kapun amíg a kutya le nem higgadt és akkor újra be hívtam őket ja juti falat mindig ha jól csinálta és ezt 5x csináltuk mire csodák csodájára megtanulta ha hülye felugrálós vagyok nem kapok semmit, csak ennyit tudtam az ügyért tenni ,de bevált ! Ja egy makacs mások szerint önfejű " hülye" akitáról beszélünk aki akkor még 1 éves sem volt !!!
2013. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek jó tippek mi is most ilyesmikkel próbálkozunk, már van is némi hatása :)
2013. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

èn is kipróbálom :D az abaj hogy ha kijön a házuk ajtaján akkor is üdvözli, és nem mindig tudom mikor fog épp a kiscsaj kijönni a kertbe. De gyakorolok akkor vele. és nem tiltottátok amikor ugrált? Vagy csak pozitív megerösítés volt?


Egy pörgös husky-ról van szó egyébként.

2013. máj. 24. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!