Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktátok tanítani...

Hogy szoktátok tanítani kutyáitokat hogy szót fogadjanak? PL. : pacsi, gyere ide, menj innen?

Figyelt kérdés
2013. máj. 24. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
2013. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
amúgy meg szoktam rázni a mancsát és pár hét után adja magától :) (első voltam)
2013. máj. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pacsi: ezt úgy csináltam, hogy felemeltem a mancsát és azt mondtam, ez a pacsi. Addig mondogattam, amíg meg nem értette. Ha megtanulta, kapott jutalomfalatot.


Pitizés: Mindkét mellső lábát emeltem fel, és azt mondtam neki, hogy pitizz. De szerintem, ez az egyensúlyától, ügyességétől függ. Két kutyám van; az egyik korán megtanult pitizni, a másik meg csak most! 10 év után! Nem vicc! Ő elég ügyetlenül egyensúlyozott, ezért nem ment neki jól a pitizés (mindig eldőlt vagy majdnem hátraesett), de most úgy tűnik rájött, hogyan kell ezt csinálni. :)

2013. máj. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pacsit én úgy tanítottam meg:

A kutyát leültettem, a kezembe vettem egy jutalom falatot, és becsukott kézzel oda nyújtottam a kutya elé, és mondtam neki, hogy pacsi. Amikor nem tudta, hogy miről van, rá tettem a mancsát a kezemre, és megkapta a jutalom falatot.

A gyere ide: A kutyus szabadon rohangászott a kertbe, én elrikkantottam, hogy Gyere ide, és felmutattam egy jutalom falatot. A kutya jött, és kapta a falatot.

A menj innen: Ránézek mogorván, és csak a nevét mondom, és már megy is az útból.

A hozd ide: A kezembe fogtam a jutalom falatot, a szájába tettem tálját, és megkértem, hogy jöjjön oda hozzám. Amikor oda jött, elkértem tőle a tálját, majd bele tettem a jutalom falatot. Jelenleg már magától hozza a nap 24 órájába, ha éhes( de nem éhes, mert evett) , vagy ha elkavarja a tálját, és meg kell keresni, elég, ha csak szólok, hogy HOZD IDE A TÁLAD! és a kutya rohan, és keresi. Ha nem találja, akkor együtt keressük meg.:) Van fent a neten egy csomó ilyen trükk:

[link]

Van egy pdf-es formátum is fent, és ott rafináltabb trükkök leírása is le van írva.:)

2013. máj. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!