Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog vs angol...

Francia bulldog vs angol springer spániel vs vizsla?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát... 2. kutya lenne elmondom hogy én kb milyen vagyok:

-szeretek sétálni és hegyekben túrázni(túrázni minden nyáron 1x szoktam egy óriás hegyen németországban sok-sok vízeséssel imádom *.*

-lány vagyok 12 éves

-a kutyus utazik velem max 10órás út..megállással és mancs mozgazással :D

-szeretek agility-zni,frizbizni meg ilyesmi

kb ennyi rólam...

Szerintetek melyik kutya lenne nekem a legjobb? a kutyus túrázik velem :)



2013. máj. 24. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!


A francia buldog sem túrázni,sem frizbizni nem fog, nem bírja az autóutat, és a nagy sétákat sem a nyomott orra miatt.

Az angol springer spániel már jobb egy fokkal.

A vizsla meg lefáraszthatatlan.


Ezeket tartsd szem előtt. Spánielem (angol cocker) és francia buldogom már volt.

2013. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
francia bulldogot pl felejtsd el. másik kettőről majd hozzáértőbbek nyilatkoznak :)
2013. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor jol gondoltam hogy f.b. zéró
2013. máj. 24. 20:12
 4/8 A kérdező kommentje:

A spániel nagyon tetszik :D

de a vizsla is csak a spániel az szerintem jobban szállítható kisebb mint a viz

2013. máj. 24. 20:15
 5/8 A kérdező kommentje:
csak a spáni kisebb mint a vizsla és jobban szállítható főleg mert nem valami nagy helyen vagyunk ált.ugy szokott lenni hogy egy szobába ami nem valami nagy én,anyum,apum + van egy macskám meg akk majd a kuty. Bocsi hogy lerövidítem a szavakat xD
2013. máj. 24. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod biztosítani neki a kellő testi és szellemi fárasztást, valamint törődést, dédelgetést, akkor a vizsla nagyon jó választás, végtelenül értelmesek, nagyon meghálálják a törődést, biztosan bírják a hosszú túrázást is. Nincsen különösebb jellemző betegségük sem, míg a spánielek eléggé hajlamosak a fülnyavalyákra. Vizsla rövidebb szőre miatt a bundája ápolásával is kevesebb a gond. Hátránya a vizslának talán az, hogy ha nem foglalkoznak velük eleget, elég gyorsan depisek lesznek.
2013. máj. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

12 évesen inkább először a szüleidet kérdezd meg, hogy vállalják-e az etetést és a többi költséget (állatorvos, felvigyázás ha othonról elkerüsz stb..) Csodálom, hogy ezt senki enm írta, a kutya 15 évre elkötelezettség, nem helyettesíti az ember barátokat.


De, ahogy a többiek is írták, a francia bulldog alkalmatlan túrázásra, 1 km útán lefekszik vagy hőgutát kap. A spánielek tapasztalatom szerint elég öntörvényűek, ha nem érzi, hogy te vagy az alfa a falkában akkor nehéz kezelni. Vizsla szerintem megfelelhet neked, de tényleg egy lefáraszthatatlan kutya.

én a border colli-t javasolnám neked.

2013. júl. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha nem engednék nem írtam volna semmit ki
2013. júl. 9. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!