Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet még tanítani egy...

Meg lehet még tanítani egy éves kutyát sétálni?

Figyelt kérdés
A kiskutyámat nem tudtam korábban megtanítani sétálni... A pórázt rátettem, de egyszerűen megmakacsolja magát, leül és nem hajlandó jönni tovább, még akkor se, ha kaját kínálok neki. Ezt többször is eljátszottuk, és soha nem változott a helyzet. A tél beköszöntével nem próbálkoztam, most viszont ideje lenne már kitolni a szőrös kis seggét a kapun, és világot látni. Vajon hogyan tudnám megtanítani neki a sétálást? Ja, és egyébként rettenetesen félős is... Soha nem történt vele semmi sem, ami arra adna neki okot, hogy féljen az emberektől, vagy bárkitől, szeretettel vesszük körbe, de mégis minden zajtól összerezzen, elfut, nem jön oda. Valószínűleg ez a félénkség az oka annak is, hogy nem akar kimenni az udvarból.

2013. máj. 24. 21:26
 1/8 sippara ***** válasza:
100%
A félénkség oka pedig a szocializáció teljes hiánya (már ha tényleg nem történt vele semmi egyébként). A nyakörvhöz hozzá van szokva? Ha igen, ráteszed a pórázt a kertben, és "ott hagyod", játszani hívod, akármi. Hidd el, nem fog élete végéig egy helyben ülni :) Ha a kertben már magabiztosan huzigálja maga után a pórázt, megfoghatod a másik végét, és ha már együtt is ügyesen mozogtok (kerten belül), akkor irány az utca :) Nem késő elkezdeni, hidd el - én anno 14 éves kutyával kezdtem a sétálást és pár hét alatt belejött :)
2013. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd ki, rakd le valahova, és várd meg amíg magától elindul. Lehet hogy sokáig fog tartani, de talán ha észreveszi, hogy nincs semmi baj, akkor felbátorodik. Ha fél, akkor ne sajnálgasd, meg ne gügyögj neki, mert akkor úgy fogja érteni, hogy dicséred. Sok sikert! :)
2013. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor még van remény :D
2013. máj. 24. 22:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én először hozzászoktatnám a pórázhoz bent. Ha megszagolja, megérinti az orrával jutalom falat. Elkezdeném vele sinogatni is, nehogy megijedjen a későbbiekben, ha véletlenül hozzáér a póráz. Aztán rácsatolnám, ha nyugodt akkor megjutalmaznám.

Akármennyire is sajnálnám, amikor megijed valamitől csak magabiztosságot közvetítenék felé, ha valami miatt lefagyna nem venném figyelembe, kihúznám magam és ugyanolyan magabiztosan mennék tovább. Közben amikor nem ideges hanem nyugodt és szépen jön szóban dicsérgetnén.

Ne hagyd hogy a farka a lába között legyen, ha úgy hagyod jobban fog félni, idegesebb lesz.

Aztán, tessék vele foglalkozni minden nap sétáltatni min. 1x ha esik; ha fúj! Pótold be azt ami ezalatt az 1év alatt kimaradt.:)

Mikor már teljesen megnyugodott viheted forgalmasabb helyekre, kutyák közé.

Ne feledd: Sosincs késő csak akarni kell!

2013. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én a hetekben kezdtem el sétálni a 13 éves kutyámmal, akin még nyakörv se volt soha. Én őt örököltem, szóval nem rajtam múlottak ezek a dolgok.

Én nem is nyakörvet teszek rá, mert nem viseli el, hanem a póráz végét átdugom a fogantyúján, és úgy rakom rá a kutyára. Nem jön le róla, mert hasonlatos a fojtóhoz, de nem is fojtja, mert hatalmas meglepetésemre, a kutyám olyan közel sétál a lábamhoz, mintha tanítottam volna, ha megállok ő is, ha elindulok ő is, szóval nagyon kellemes meglepetés volt ő nekem.

Eleinte ő se mert kijönni, de egy szelet sonka csodákra képes:) de először a kerítés vonalánál nem mert messzebbre jönni, meg rongyolt vissza a kapuba. 2. nap már eljött az utca végére de onnan se mert tovább jönni, most meg már jön velem bárhova:)

Bár, neked nem ajánlom ezt a pórázos megoldást, mert nem a legbiztonságosabb, csak mivel közel 10 éve kutyázom, így bemertem vállalni, hogy így kiviszem. Te szoktasd hozzá a nyakörvhöz, (Én is megvettem már neki a nyakörvet, és szoktatom hozzá, de azt nehezebben akarja megszokni, mint így a laza pórázt.)

Sok sikert hozzá, az 1-es válaszoló is írta, hogy 10+-os kutyával eltudott menni sétálni, úgyhogy az 1 éves kutya még bőven "kölyök"

2013. máj. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oké! Egyébként volt rajta nyakörv, csak lerágta... :P Pedig nem volt szoros.
2013. máj. 25. 20:43
 7/8 anonim ***** válasza:

lerágta a nyakörvet? azt hogy csinálta?

Mert ha normálisan van rajta, akkor esélytelen, hogy ő azt lerágja.

2013. máj. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy csinálta, lehet, hogy nem lerágta, de annyi biztos, hogy reggel darabokra volt tépve.
2013. máj. 26. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!