Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mennyire fertőz a...

Hogyan és mennyire fertőz a kennelköhögés?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy cseppfertőzéssel, de mégis hogyan? Mondjuk ha nyalogatják egymást, vagy elég ha összeszagolnak?

Ha egy ismerős kutyának kennelköhögése van (már kezelés alatt áll), mehetünk vele sétáltatni, vagy inkább ne?



2013. máj. 25. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Összeszagolnak, nyalogatják egymást, de pl fertőzött tárgyaknak a megszagolgatása, vagy nyalogatása útján is terjed.

Addig kerüljétek el a beteg kutyát, ameddig teljesen fel nem épül. Általában a fiatalabb, pár hónapos ebek betegszenek meg jobban, de az idősebbek is elkaphatják, én nem kockáztatnék.

2013. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha a kutyám az elmúlt egy hétben napi szinten találkozott a beteg kutyával, mi az esélye hogy megfertőződött?? Nem igazán szoktak foglalkozni egymással, annyi az érintkezés, hogy mondjuk egyszerre szagolnak meg valamit, meg folyton felülírják egymás jelölését. Mindkettő kan ugyanis.

4 éves egészséges kutya. Most semmi tünete nincs, de azt olvastam, hogy a betegség lappangási ideje, 2-14 nap.

2013. máj. 25. 12:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Van esély rá, hogy megfertőződött, de remélhetőleg nem lesz baja. Bár ez függ pl attól, hogy a másik kutya kezelése milyen stádiumban van. Mindenesetre ki fog derülni, amint tüneteket mutat, el kell menni az állatorvoshoz.
2013. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Próbálom nem túl aggódni a dolgot. Végül is egészséges felnőtt kutya, ha beteg lesz is, meggyógyul. Csak az orvosi költség nagyon nem hiányozna most.

A betegnél egyébként vasárnap vettük észre, hogy köpött egyet. Még röhögtünk is rajta, hogy megtanult köpni a kutya. Aztán nem volt semmi, csütörtök estére kezdett rosszabbul lenni, ma reggel vitték orvoshoz, szóval a kezelést még csak ma kezdték.

2013. máj. 25. 12:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyelőre ne aggódj, most egyelőre nem tudsz semmit sem tenni, csak várni. A másik kutyát meg kerüljétek el addig.

Egyébként jól gyógyítható betegség, de hát sajnos igen, pénzbe kerül.

2013. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kennelköhögés igen fertőző, még a tünetek elmúlta után egy hónappal is fertőzhet. Még csak összenyalniuk se kell.Ha csak nem immunis valami folytán a kutyád,akkor valószínűleg elkapta. Viszont kicsi az esélye,hogy komolyabb baja lesz. Kezdhetsz neki adni vitamint esetleg,hogy ha mégis elkapta hamarabb túljusson rajta.
2013. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na meg volt a para mert a kutyám most kapott féreghajtót és elkezdett nyáladzani űű, és nem tudtam hogy emiatt van vagy a féreghajtó miatt. Beugrottam a dokihoz aki a beteg kutyát vizsgálta, úgyis itt van tőlem két sarokra és a cicáim révén sajnos már elég jól ismer. Ránézett a kutyámra, azt mondta semmi baja. Nagyon rendes volt még pénzt sem kért.

Azt mondta, hogy mivel az én kutyám már nem olyan fiatal, ezért nem valószínű, hogy elkapja, szerinte nyugodtan sétáltathatom vele. :)

2013. máj. 25. 14:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen biztos, hogy megfertőződött, de egyáltalán nem törvényszerű, hogy ki is alakul nála a betegség. Lehet, hogy az immunrendszere legyőzi a kórkozókat még mielőtt azok elszaporodhatnának és tüneteket okoznának.
2013. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!