Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyiket válasszam?

Szerintetek melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

1. [link]

vagy

2. [link]

??

/ kíméljetek meg a tenyésztőtől kell venni kutyát hozzászólásoktól, köszike /


2013. máj. 25. 13:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hat a masodiknal nem tudom h mibol all az h "lefoglalhato torzskonyv szerint"...mert ha TK-sok lennenek, akk nem 30k forint lenne az aruk. Ilyen h bajnok szulokbol szuletett kutya ezt mindenki kiirja, de nehogy elhidd...persze bajnok kutyat azert elletnek, h a kutyaknak meg TK-ja se legyen es 30k-ert lepasszoljak. Az elso oszinten jobban tetszik, ha csak ez a ket valasztas lenne en szivem szerint az elsot valasztanam, de megerdeklodnem elotte a 2.nal h van az a TK-s dolog.
2013. máj. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Egyiket se. Semmiféle garancia nincsen rá, hogy ezek a kutyák fajtatiszták, és hogy őszinte legyek, első látásra nem is tűnnek annak. Tehát nagy valószínűséggel ezek keverék kiskutyák, nagy jóindulattal lehet őket fajtajellegű keveréknek titulálni. Szóval mégis minek fizetnél 30 ezret egy keverékért? Nem áll szándékomban rábeszélni, hogy tenyésztőtől vegyél kutyát, csak legalább gondolkodj el, hogy tényleg megéri-e több tízezerért bizonytalan eredetű és minőségű kutyát venni, mikor más módon is hozzá juthatnál. A menhelyek tele vannak kutyákkal, sokszor fajtatisztákat is elhagynak a gazdáik. Ezzel megmenthetnél egy életet. Vagy ott vannak a fajtamentők. Mindkét lehetőség jobb az expresszes szaporított kutyáknál, mert egy életet mentesz meg vele, nagyobb bizonyossággal tudhatod, hogy a kutyát eddig is normálisan kezelték (oltás, féregtelenítés), és kialakult képet kaphatsz a viselkedésükről.

[link]

2013. máj. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, így is úgy is keverékek lesznek , ezt te is tudod.
2013. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy jó lenne menhelyről örökbefogadni, de se időm, de kocsim nincs rá, hogy 2x-3x elautózgassak érte, egyszer oké, még ha 2-3 óra is az út. Meg a menhelyektől se jönnének el hozzánk, ha messze lakunk. Ezen kívül ő az első saját kutyám, és szeretném , ha mindenre én taníthatnám meg, és én lehetnék az első gazdája.
2013. máj. 25. 14:04
 5/18 A kérdező kommentje:
De miből gondoljátok, hogy keverékek? Mi anno 6 éve vettünk 2 kaukázusi juhászt, és egészségesek, mint a makkok. Az egyiket tenyésztőtől kaptuk ingyen, mert meghalt az előző kutyánk, és ugye ismerős. A másikat 20ezerért vettük. Semmi külömbség a kettő kutya között, mindegyik egészséges, az éves oltásokat megkapják, ezen kívül sosem kellett állatorvoshoz vinni őket. Tehát vagy bejön, vagy nem. És nem csak én, szerintem többen is gondolkodhatnak így, hogy nincs mindenkinek 100-500 ezer forintja kutyára, így ha neki van 2 egészséges fajtatiszta kutyája, miért ne szaporíthatná 1x-2x? Természetesen megnézzük a szülőket, meg megérdeklődjük a 2.nál a törzskönyvet, és ennyi.
2013. máj. 25. 14:08
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A nővérem most vett bishon havanese kiskutyát, törzskönyves! Ezek a kölykök nem is hasonlítanak arra. Bocsi de szerintem sem fajtatiszták.
2013. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, linkelnél egy képet lécci?
2013. máj. 25. 14:32
 8/18 anonim ***** válasza:

Sajnálom de még nincs rólla képem:(

Egy hete hozta el ma láttam először, és nem volt nállam gép. De kb így néz ki mint a linken.

[link]

2013. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

[link]

Bocs rosszat linkeltem, remélem most sikerűlt:-)

2013. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert 35 ezerért lehetetlen minden szükséges szűrést megcsinálni, minőségi tápon nevelni az anyát, majd a kölyköket. A kutyatenyésztés nem kétforintos dolog. A kölykökről lerí hogy nem fajtatiszták, a 2. linkeden meg még azt se merném állítani hogy fajtajellegűek lesznek.
2013. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!