Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért értelemszerű, hogy nem...

Miért értelemszerű, hogy nem szabad a kutyának, macskának csokoládét adni? Az állatorvostól nem kérdeztétek? Vagy mégis miért adtok nekik?

Figyelt kérdés

A csokoládéban lévő koffein, és theobromin is mérgező az állatokra nézve!

Theobromin:

- 90-250 mg/kutya testtömegkilogramm : toxikus tüneteket vált ki

- 250-500 mg/ttkg : az állatok 50%-ban ELHULLÁST okoz! (macskában ez az adag kisebb)

Koffein:

- 140-150 mg/ttkg a minimális letális dózis kutyában

- 100-150 mg/ttkg a minimális letális dózis macskában

Az étcsokoládéból kisebb adag is elég a mérgezés kialakulásához.

Ne mérgezzétek az állataitokat, csak mert megeszi a csokoládét...



2013. máj. 25. 14:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Miért nem értelemszerű*
2013. máj. 25. 14:39
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Köszi az infót de ezt a felelősségteljes állattartók tudják. Ha meg mégsem tudnak tájékozódni egyedül is... Amit te kiírtál nem kérdés hanem tájékoztatás...
2013. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Látod, pont ez a baj, hogy nem tájékozódnak...és tömik az állataikat csokoládéval..
2013. máj. 25. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Köszönjük okoska, de kb ki tudja mennyi anyag van, ami mérgező egy állatnak és mégcsak nem is halottál róla. Meg én se. Mert még soha nem néztél utána, meg én se. Na látod, más meg a csokinak nem nézett még utána, és marhára nem ételemszerű, hogy a csoki mérgező, mért lenne az? Ez olyan, mintha elvárnád, hogy mindenki biokémikusnak szülessen, csak ilyen ember még nem volt. Fogadjunk, hogy tudnék mérget mondani, amiről nem is képzelted volna...
2013. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
téged hogy utálhattak a suliban!
2013. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy bárki egy tábla 70%-os étcsokit megetetne a kutyájával, mert kb. ez lenne az a mennyiség, ami már mérgező. Az emberek többsége egyébként sem ezeket a magas kakaótartalmú étcsokikat eszi, hanem a tejcsokit, amiben mindjárt kevesebb van ezekből az anyagokból, a fehércsokiban pedig egyáltalán nincsenek, mert abban csak kakaóvaj van. Azzal, hogy valaki megetet a kutyájával 2 kocka csokit, még nem mérgezi meg. A macskák többsége pedig egyáltalán meg se eszi a csokit, mert nem szereti (persze vannak kivételek).

Szóval OK, hogy ezek az anyagok benne vannak, én is tisztában vagyok vele, de egy-két kocka csokitól nem valószínű, hogy bármelyik állatnak baja lenne.

2013. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, ez egy tájékozódásra szánt oldal, így én is csak tájékoztatni próbáltam, vagy segíteni, hátha vannak, akik nincsenek evvel tisztában (márpedig úgy látom vannak). És ha ennek az egésznek annyi hatása lesz, hogy nem fogtok a kutyának legalább Ti ketten csokoládét adni, akkor már megérte.

Nem hiszem egyébként, hogy túl sok újdonsággal tudnál nekem szolgálni a mérgekről, csak úgy mellesleg megjegyzem.

Te meg jössz a "sulival", hány éves vagy? 14, hogy ez izgat?

Az első válaszoló szerint meg ezt az információt minden tájékozott gazda tudja. Ezek szerint Ti nem vagytok azok. És csak úgy mindenféle dologgal megetetitek a kutyát, mert nem tudjátok, hogy mérgező? Hihetetlen, milyen felelőtlenek és infantilisek vagytok.

2013. máj. 25. 15:33
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
A dolog ott kezdődik, hogy a kutyát azért etetem, hogy jól lakjon és egészséges legyen. Szóval semmi értelmét nem látom, hogy más adjak neki a saját ételén meg a jutalomfalaton kívül. Így levan a gond arról, hogy mit ehet és mit nem. Azon kívül logikus, hogy az emberi kaja az embernek való, az állateledel meg az állatoknak. És igen, mellesleg számomra mindig egyértelmű volt, hogy nem adok nekik csokit. Ez az oldal nem tájékoztatásra szolgál hanem kérdezésre. Nem kell okoskodni.
2013. máj. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerinted az emberek nem azért kérdeznek, mert tájékozódni akarnak?
2013. máj. 25. 16:17
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
De. És ez az oldal azoknak van akik kérdeznek. Ha valaki tudni akar valamit, akkor megkérdezi. Te nem kérdeztél semmit. Ha valakit érdekel a csoki, akkor válaszolsz neki, de kérés nélkül nem nyomod a pofájába a dolgot. Mellesleg ez az oldal szabálya is, úgyhogy te lehetsz itt az utolsó aki felháborodik.
2013. máj. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!