Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám fél az utcán?...

Kiskutyám fél az utcán? Rossz, ha ezt teszem (lent)?

Figyelt kérdés
Még nincs vége az oltásoknak, így csak az utcánkban sétálgatunk, de többnyire nagyon lassan haladunk, ledermed, úgy kell csalogatni, várni, stb. Ma viszont vizes volt az utca, úgy mentünk ki (ilyen még nem volt), és ugattak nem messze a kutyák, és egy méterre ha eljutottunk a kaputól, vissza kellett fordulni. Gondoltam, eleve a karomban viszem majd ki, és úgy sétálunk, de nem tudom, ez helyes lenne-e? Néha egészen bátor, néha viszont, mint írtam... Most múlt 10 hetes, másfél hete van nálunk, normális hogy ilyen félénk? Tanácstalan vagyok, segítenétek?

2013. máj. 25. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

1. lehet a póráztól fél

2. esett az eső vizes a járda: az én kutyám 3 éves de ha esik ugy kell leimádkozni az ajtóból hogy legalább pisiljen

2013. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia!


A felnőtt kutya átlag egy 2-3 éves gyermek intelligenciájával rendelkezik. A tiéd még csecsemőnek számít, ha lehet ilyen összehasonlítást tenni. Egysszóval baba, és nem is fog sétálni 3-4-5 hónapos koráig normálisan. Ne is várd el tőle, és főleg ne erőltesd, mert még nem érett rá. Most kellene pórázhoz szokatnod, nyakörvhöz, csak úgy, hogy rárakod, hadd húzza az udvaron 5-10 percig. Az lenne a neki való. Nem a séta rögtön...


Nem azt mondom, hogy ne vidd ki, de sétát ne várj tőle. Arra meg kell tanítani egy kutyát! Mégpedig úgy, hogy sokszor kimégy vele, esetleg csalogatod jutifalattal, de én személy szerint csak a türelmet választottam etetés nélkül. És bejött.

2013. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Póráz és nyakörv már rég rendben. :)
2013. máj. 25. 22:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát az enyém 9 hetes, mindjárt 10, de kb egy hete kezdtem el sétáltatni. Állatorvos szerint már lehetett. És 1. alkalommal is szépen sétált. Szóval nem a korral van gond szerintem. Talán csak félénk, de az ilyen dolgokat látatlanban nehéz megmondani. Az enyém nagyon bátor kutyus amúgy :) Azért mehetett ilyen simán :D
2013. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!