Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van egy 5 éves németjuhá...

Nekem van egy 5 éves németjuhász kutyusom. Tegnap vittem el állatorvoshoz, és azt mondta hogy örökletes gerincbetegsége van. Kétségbe vagyok esve, hogy mit tegyek, hogyan segítsek neki! Valaki találkozott már ezzel a betegséggel? Van rá gyógymód?

Figyelt kérdés
Kapott gyógyszereket, és mára már jobban lett, de nem az igazi. Mozgékony, és nagyon ügyes, értelmes kutya, Ő a mindenem, ketten élünk szeretetben, nem szeretném elveszíteni.

2013. máj. 26. 00:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Az enyémnek diszpláziája volt, pedig neves tenyésztőtől vettem és állítólag dp-szűrt szülőktől származik...


Együtt kell élni a betegséggel, én sem dobtam el a kutyát, mert ez a baja, gondolom te se fogod.


Több törődés, kevesebb mozgás, óvatosság és ha szükséges, gyógyszer.

Sajnos én az enyémet rengeteget mozgattam fiatal korában, ami nagyban súlyosbította a helyzetet plusz volt rajta mindig pár kiló felesleg.

2013. máj. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

Nem bántani akarlak, de ezeket az állatorvosodtól és esetleg más állatorvosoktól kellene kérdezned elsősorban.

Továbbá ennyi idő alatt ne várj csodát, a gyógyszereknek is kell egy kis idő, amíg beáll a hatásuk.

Nem tudom, milyen diagnózist állított fel pontosan az orvosod, de ettől még nem kell túlságosan kétségbe esni. Ez nem jelenti azt, hogy nem élhet még veled évekig, csak kímélni kell. A gyógymódot azt jelentheti, ha tudjuk pontosan mi a probléma és annak próbáljuk elejét venni, esetleg folyamatos kontroll és amennyiben szükséges és lehetséges műtétileg beavatkozni. Ha ez nem járható út, akkor pedig csak a gyógyszer marad, ami biztosítja a kutyusnak az élhetőbb életet.

2013. máj. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Vidd el másik dokihoz is kérd ki a tanácsát, nem szabad egyre hallgatni valamikor tévednek ők is.
2013. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Míg kiderül, hogy pontosan mi a baja és kezelni kezdik, csak annyit tudsz tenni, hogy nem hagyod elhízni. Inkább egy picit soványabb legyen. Mozgasd rendszeresen, mindig ugyanannyit, de ne sokat.

Így még sokáig élvezhetitek egymás társaságát :)

2013. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok! :) Egy kis lelket öntöttetek belém.Olvastam egy Luposan nevű szerről, hogy sokat segíthet!Találkozott Valaki már ezzel a természetes szerrel?
2013. máj. 26. 12:18
 6/22 A kérdező kommentje:
Évek óta egy állatorvoshoz járok, nagyon érti a dolgát!Ő azt mondta,hogy kb. 1 és 1,5 évig lehet gyógyszerekkel segíteni rajta, utána már nem fognak hatni a gyógyszerek, és egyre nagyobb fájdalmai lesznek!Remélem sikerül találnom valamit ami segít, addig is csak a szeretetemmel és törődésemmel tudom enyhíteni a fájdalmát!
2013. máj. 26. 12:35
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, milyen fajta "gerincbetegsége" van a kutyádnak.Először röntgen, aztán MRI, vagy CT , ami pontosan megmutatja, milyen fajta elváltozása van.Lehet operálni is, és van, amelyik fajta betegségnél nagyon jó hatású az operáció.A gyógyszerek csak elfedik a fájdalmat egy ideig.
2013. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%

Ha tenyésztőtől van, keresd fel és vond kérdőre.

Nézd meg a kutyusod törzskönyvét, kutasd fel a testvéreit, valószínűleg ők is ezzel a gerincproblémával küszködnek, talán tudnak tanácsot adni.

2013. máj. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Atosz, a kutyusom, nem törzskönyvezett, egy ismerőstől vettük,egy pici faluból.Első kutyám, mert Szüleim nem engedték sosem, hogy legyen nekünk....de van még kérdésem!A gyógyszerek mellékhatása lehet, hogy rengeteg vizet iszik Atosz? Szinte 10 percenként csak iszik!...és sajnos nem emeli fel a lábát, ha pisil, hanem ahol van (persze a házban nem, hanem kikéredzkedik) megáll, és sokáig pisil, akadozva!
2013. máj. 26. 19:07
 10/22 anonim ***** válasza:
Állatorvost kérdezd, mert a gyakorira írók közül kevés a diplomás orvos...
2013. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!