Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első saját kutyának kuvasz,...

Első saját kutyának kuvasz, vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy 18 éves srác vagyok, még sohasem volt saját kutyám bár mindig körbe voltam velük véve, már egy jó ideje gondolkodom ezen az ötleten. Tegnap összeültünk a családdal mivel szülinap volt és nosztalgiáztunk a régi kutyáinkról és eszembe jutott hogy mennyire hűséges, szeretni való kutyák voltak így kedvem lett saját kutyát tartani és nevelni. Nem vagyok túl tájékozott a kutyafajtákat illetően, de tegnap körbenéztem a neten és megakadtam a kuvasznál, sokan írják hogy első kutyának nem ajánlott mert problémás így meg úgy, meg hogy nagyon határozott gazda kell hozzájuk, voltak akik agresszív, kiszámíthatatlan kutyának nevezték őket, amit furcsállok mivel jó pár videót néztem róluk és azok a kuvaszok akik háznál voltak tartva és nem kinn őrzésre azok teljesen kedves, nyugodt, szeretni való kutyáknak tűntek :S

Szóval szeretnék egy kölyök kan kuvaszt, kertes házban lakunk és ha a kutya is úgy viselkedne akkor szívesen tartanám vagy legalábbis beengedném a házba főleg addig amíg még kölyök, elég határozott, következetes és nyugodt személynek tartom magam szóval szerintem meg tudnám nevelni a kutyámat, csak kicsit félek ha felnő akkor nem úgy viselkedik majd ahogy kéne, netán megbolondul vagy valami hasonló, mert a szomszédba van 11 éves kisfiú és csirkék is, és rájuk jelenthetne veszélyt..


Mi a meglátásotok ?



2013. máj. 26. 09:46
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem még írni ,hogy mozgástere lenne és lenne időm vele foglalkozni
2013. máj. 26. 09:53
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat értek hozzájuk, de úgy tudom, hogy kuvasz nagyon határozott személyiségű és nem nagyon tűri az "ellentmondást".


Pár éve egy hétig "nyaraltam" egy Kecskemét melletti tanyán, 2 kuvasz házörző volt, semmi gondom nem volt velük, napközben!!!

Ha éjszaka ki kellett mennem, akkor viszont odáig követtek, jöttek a sarkamban, és nem távolodtak tőlem. A frász jött rám.

Másik alkalommal fényes nappal (mivel hatalmas gyümölcsös is tartozott a tanyához) úgy gondoltam sétálok benne egyet, egy bizonyos határt elérve mindkét kutya olyan mocskos morgásba kezdtek. A gazda mondta, menjek vissza, mert az a kutyák szerint indegenek részére tiltott terület!

Szóval nagyon okosak, nagyon jól be lehet őket tanítani, de ahogy mások is mondták neked, ahhoz, hogy rád hallgasson, bizony nem hiszem, hogy a "kutyuli-mutyuli" stílus elegendő lesz. :)))))

2013. máj. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
66%

hát figyelj, az, hogy sok fajtára mondják, hogy első kutyának nem ajánlott, ebben csak akkor értek egyet, ha a gazda nem képes felfogni, hogy mit tegyen a kutyájával.

Nekem huskym van, mindenki leakart róla beszélni, de hajthatatlan voltam, és már bemutatókra járunk, meg éles ellentéte annak, amit írnak róla, hogy szökik, makacs, nevelhetetlen, szóval szerintem ez csakis nevelés kérdése.

Én vele jártam kutyaoviba, meg azóta már iskolába, és minden túlzás nélkül, a legokosabb, és legügyesebb kutya a sulisok közül.


Én a helyedben, ha valóban csak kuvaszban gondolkodsz, akkor bevállalnám, de nem sajnálnám rá se az időt, se a pénzt, hogy amint lehet, vigyem oviba, majd suliba, és rendszeresen foglalkozz vele.

Mi kertesben lakunk, de pl mindennap több órás sétákra megyünk.

Szerintem, ha egy ilyen kutyával, mint a kuvasz értelmesen, és következetesen foglalkozol, akkor nem lehet baj. Ha meg nagyon belemelegednél a kutyázásba, akkor vidd el örző-védőzésre, még ha nem is fog sikereket elérni, szerintem a kutya nagyon nagyon élvezné, és ha a kutya élvezi, akkor mindenki élvezi:)

Vagy vannak még más fajta sportok is, te döntöd el, hogy mi tetszik, de én biztos, hogy vinném, ahogy viszem is, mert imádja, és jó látni, amikor egy edzés után úgy elfárad, hogy hazajön, és rögtön összeesik az ajtóban, és csak alszik:)

2013. máj. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ami szükséglete lesz azt természetesen meg fogja kapni, de ilyen kutya oktatásokon nem nagyon gondolkodtam, szerintem nem is nagyon van a környékünkön, én szívesebben tanítanám meg dolgokra minthogy pénzt adjak érte .. :D
2013. máj. 26. 10:39
 5/34 anonim ***** válasza:
Lehet, ha pár dologra odafigyelsz. Például első kutyának ne kant válassz, hanem egy nem domináns természetű szukát. A kert mozgástérnek édes kevés lesz, mindenképpen el kell hordani sétálni, legfőképpen azért, hogy kellőképpen szocializálódjon. Éppen ezért egy jó kutyasuli is ajánlott, legalább fiatal korban. Pesten laksz? Mert ott van egy olyan, ami kifejezetten magyar fajtákra szakosodott, a Pischoff Ferenc az egyik oktató, aki kuvaszban egy elég nagy név, azt hiszem. Pici kortól következetes és határozott legyél, de ne durva, azt nem tűrik. Egyetlen kutya sem szokott csak úgy magától megbolondulni. Ha valami ilyesmi probléma van vele, akkor mindig tartási-nevelési hiba az oka.
2013. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

A huskys vagyok.

Én nem sajnálnám rá a pénzt, mint már mondtam, mert neked is nagyon jó szórakozás, meg neki is a kutyasuli.

A szocializáció kezdetben nagyon nagyon fontos, ezért ha mégse viszed suliba, akkor is járj olyan helyekre, ahol kölykökkel is játszhat, meg találkozhat felnőtt kutyákkal, és idegen emberekkel is. Ez nagyon fontos dolog fiatal korban. Idősebb korában nehéz vagy nem is nagyon lehet pótolni ezt a hiányosságot, ha kölyökként kihagyod.

Azt is engedd, hogy idegenek simogassák a séták során,(persze csak ha normálisan megkérnek előtte, hogy simogathatják-e) mert nem baj az, hogyha nem akar rögtön kezeket szaggatni, ha valaki nyúl felé, és ettől nem fog romlani a ház őrzése se.

Ezek amúgy olyan dolgok, amikre megéri költeni, ha mást nem csak amíg kölyök, hidd el, hogy neked is meg a kutyának is hasznára válik.

2013. máj. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
mindenképpen hordd sétálni! minimum naponta 1x! (de még jobb lenne többször, és az neked se hátrány, ha nem a kertben végzi a dolgát)
2013. máj. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
mostanában nem nagyon kockulok, én magam eléggé szociális vagyok most és egy nagy faluban lakom, a kerten túl lesz neki lehetősége mozogni és szocializálódni, ez természetes volt hogy nem csak otthon bezárva tartom :D a plussz pénzt nem fogom rá sajnálni feltéve ha LESZ :D a nevelést illetően, barátaim azt mondták hogy ők attól függ milyen rossz dolgot követ el a kutya, odavágnak enyhén de határozottan papuccsal vagy valami ilyesmivel, én nem szeretném megütni a kutyámat, remélem hogy a rákiáltás vagy a szigorú tekintet elég lesz :) inkább szeretnék majd azzal foglalkozni hogy mit szabad csináljon (tanítani neki hasznos dolgokat) minthogy mit nem szabad neki :D
2013. máj. 26. 11:03
 9/34 anonim ***** válasza:

Sajnos van abban valami, hogy idős korukra megváltoznak, ez nem nevelési hiba, fajtára jellemző időskori sajátosság.

Egy rokonomnak volt kuvasza, idős korára annyira megbolondult, hogy a saját gazdáit is morogta.

Férjeméknek gyerekkorában volt kuvasza. Falun éltek hatalmas udvaron, vitték a mezőre is sétálni, mégis folyton kiszökött és a szomszéd tyúkjait ölte. Végül párom nevelőapja lelőtte :((


Egy domináns kutyánál a szidás nem mindig elég, viszont a papucs nem a legjobb módszer.

Nekem staffordom van, ő is sokszor akaratos.

Főbenjáró bűnökért és rámorgok és a kezemmel a nyakánál leszorítva leviszem egészen a földre, hogy a hasa legyen felém.


Amit leírtál, abból kiindulva én nem ajánlanám nyugodt szívvel a kuvaszt neked. A kuvasz nem hobbikutya, elsősorban munkára termett.

2013. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Az én kutyámat se ajánlottak első kutyának, így rendesen ráparáztam, és elolvastam, ami elérhető votl a témában, de szinte minden nap rendszeresen olvasgatok a neten, viszem kutyaoviba háromszor egy héten meg sétálunk napi min. egyszer.

Kuvaszból én kettőt ismerek. Mind a kettőnek idősebb, határzottabb férfi gazdája van. Ez a kutya nem lesz kics, és nagyon oda kell figyelni, hogy az ilyen nagyranövő kutyát hogyan neveled, mert egy ponton túl fizikailag képtelen leszel korlátozni. Többi kutyával meg muszáj találkoznia... azt se mondanám, hogy elég csak a sétán, ha ismerősknek vannak kutyái (jól neveltek) akkor őet is át kell hívni bandázni, vagy bizony elvinni kutyaoviba.

Nem hiszem, hogy kutyasuli segítsége nélkül első kutyának, ilyen fiatalon elbírnál egy kuvasszal.

2013. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!