Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első saját kutyának kuvasz,...

Első saját kutyának kuvasz, vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy 18 éves srác vagyok, még sohasem volt saját kutyám bár mindig körbe voltam velük véve, már egy jó ideje gondolkodom ezen az ötleten. Tegnap összeültünk a családdal mivel szülinap volt és nosztalgiáztunk a régi kutyáinkról és eszembe jutott hogy mennyire hűséges, szeretni való kutyák voltak így kedvem lett saját kutyát tartani és nevelni. Nem vagyok túl tájékozott a kutyafajtákat illetően, de tegnap körbenéztem a neten és megakadtam a kuvasznál, sokan írják hogy első kutyának nem ajánlott mert problémás így meg úgy, meg hogy nagyon határozott gazda kell hozzájuk, voltak akik agresszív, kiszámíthatatlan kutyának nevezték őket, amit furcsállok mivel jó pár videót néztem róluk és azok a kuvaszok akik háznál voltak tartva és nem kinn őrzésre azok teljesen kedves, nyugodt, szeretni való kutyáknak tűntek :S

Szóval szeretnék egy kölyök kan kuvaszt, kertes házban lakunk és ha a kutya is úgy viselkedne akkor szívesen tartanám vagy legalábbis beengedném a házba főleg addig amíg még kölyök, elég határozott, következetes és nyugodt személynek tartom magam szóval szerintem meg tudnám nevelni a kutyámat, csak kicsit félek ha felnő akkor nem úgy viselkedik majd ahogy kéne, netán megbolondul vagy valami hasonló, mert a szomszédba van 11 éves kisfiú és csirkék is, és rájuk jelenthetne veszélyt..


Mi a meglátásotok ?



2013. máj. 26. 09:46
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
maflás és pofozás közt van szerintem különbség, még ez elején írtam, hogy nem szívesen fenyíteném így, de szerintem az hogy a kutya megmorogja saját gazdáját, egy enye-benyével nem lehet letudni... :S
2013. máj. 30. 00:18
 22/34 sippara ***** válasza:
68%

Na, akkor amikben EDDIG tévedsz: kölyök kutyának való cucc nem egyenlő a játékkal, normális eledelt random boltban nem fogsz kapni (pláne nem olyat, ami megfelel egy ekkora kutyának), a kölyköt nem rakhatod ki azonnal a kertbe, legalább pár hónapig a gazdi mellett a helye a kötődés kialakulása és a kezdeti szabályok felállítása miatt; amíg "meg nem bizonyosodsz róla, hogy tud viselkedni"??? akkor élete végéig ott lesz - ugyanis magától egy kutya sem tud viselkedni.


Az a legnagyobb gond, hogy túl sok a "szerintem" meg a "majd megoldom" - ami nem baj, csak ilyen kérdésekkel nem kuvaszt kell venni, hanem mondjuk egy labit, vagy goldent, ne adj' Isten egy menhelyi keveréket. Azt pláne kötve hiszem, hogy négy nap alatt találtál olyan kennelt, ahol neked megfelelő típusú kutyákat tenyésztenek, beszéltél a tenyésztővel, és már hozod is el - nem én vagyok hitetlen, egész egyszerűen ez nem így megy. A szaporított kuvaszok túlnyomó része pedig "alapjáraton" ideggyenge, tehát egy TAPASZTALT KUTYÁSnak is 50-50 lenne, hogy képes-e emberekhez, kutyákhoz szoktatni, nem hogy neked, aki öt nap alatt akarod megváltani a világot egy olyan fajtával, amit sokszor még 10-15 éve kutyázó embereknek is fejtörést okoz (ha bele nem törik a bicskájuk).


Nyilván ettől függetlenül azt csinálsz, amit akarsz (sajnos), csak ne legyél meglepődve, és ne ide gyere sírni, ha négy-öt hónaposan véresen komolyan neked megy a kutya - mi megmondtuk, hogy nem való neked ez az egész kuvasz dolog.

2013. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
szerintem túl spilázod a dolgokat :'D fél hete meg van a kutya és eddig nem sok bajom van vele, kárt még nem okozott pedig tudott volna, szereti az egész család, mi a szarért támadna meg, fél napokat foglalkozom vele és szeret engem..
2013. jún. 3. 19:17
 24/34 A kérdező kommentje:
van játéka, van neki való száraz eledel, már féregtelenítve és oltva van, egész hétvégén vele foglalkoztam, hétköznaponként 2-3 órát tudok, és igen 3 nap alatt megoldottam a kutya vételt, nem tenyésztőtől vettem hanem háztól ahol több kuvasz van, a gazda azt mondta hogy világéletében kuvaszok mellett volt és mellettük is nőtt fel és jó kutyák voltak nem vadultak meg, nem tudom miért tartod ilyen rossz kutyafajtának a kuvaszt ...
2013. jún. 3. 19:25
 25/34 sippara ***** válasza:
100%

"fél hete meg van a kutya és eddig nem sok bajom van vele" - ez fényesen bizonyítja, mi lesz a probléma. Az, hogy pár nap alatt egy nyolc hetes kölyök nem "okozott bajt", az égegyadta világon semmit sem jelent :)


"mi a szarért támadna meg, fél napokat foglalkozom vele és szeret engem.." - szintén kiváló példát hoztál. "Fél nap foglalkozással" semmire nem megy a kutya (ismerek olyan bichon keveréket - nem KUVASZT -, akivel egész álló nap foglalkoznak - pár napja épp telibe harapta a "gazdit", amiért el akart tőle venni egy botot.)


A kuvaszt nem tartom "rossz kutyafajtának", sőt, imádom őket - attól függetlenül, hogy nem tartanék, mert nincs hozzá elég tapasztalatom. Azokat tartom "rossz gazdafajtának", akiknek megtetszik valami egy kutyán, aztán tűzön-vízen keresztül (óccsón-gyorsan-szomszédbú') megszerzik, végül címlapra kerülnek a félig leharapott karjukkal, mert fingjuk sincs a kutyáról - a fekete pontot pedig nem a béna gazdi, hanem a KUVASZ, mint fajta(!!!) kapja be.

2013. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Szerintem olvasd át még egyszer, hogy mit írt..... NEM a kuvasszal van baja, nem azt kritizálta, hanem azt, amit csináltál. És meg kell mondjam, maximálisan egyetértek vele. Olvasd el újra és legalább próbáld megérteni. Bár 18 évesen hajlamos az ember arra, hogy azt higgye magáról, mindent tud és mindent meg tud oldani, ezt azért nem egészen így van. És ez jelen esetben komoly problémákhoz is vezethet.
2013. jún. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
hiába veszekszünk ezen, meglátjuk mi lesz belőle :)
2013. jún. 4. 17:07
 28/34 A kérdező kommentje:
már 9 hónapos a "kis" kuvim :D családon belül semmi probléma nincs vele és nem is lesz mert nem hagyom :D viszont sokat kell utána takarítani és az idegeneket szereti megkóstolgatni :) jó srác imádjuk :)
2014. febr. 4. 20:26
 29/34 anonim válasza:
Szia kérdező!Most olvastam ezeket a sok ellenszenves válaszokat.Úristen nem tudom mit képzeltek magatokról,mindegyikőtök annyira okosnak érzi magát a kuvaszokkal kapcsolatban.Aztán fogadjunk hogy még nem is volt ilyen fajta kutyátok.Csak osszátok az észt.Mi is első kutyának vettük a kuvaszt(kan)de mi együtt neveljük tehát nincs olyan hogy csak én foglalkozom vele stb..Elhozatala után 2-3napra rá már kint volt nem zártuk be sehova,be se jöhetett a házba.Ott kint a bejárati ajtó előtt leteritettünk neki pár ruhát,víz volt előtte és szépen megvolt,nem ment el sehova tudta hogy mi ittbent vagyunk.Nappal foglalkoztunk vele,akkor apum vett neki játékokat meg ételt,oltást kapott.Most már 4hónap 2hetes és olyan jól viselkedik már tudja az ül,pacsit,hozzám vezényszavakat.Korábban kicsit szemtelenebb volt velünk,harapdált.De mióta apum adott neki egy jo nagy taslit tudja ki a főnök.Mindegyikünkel egyformán viselkedik,igazi falkatag lett már,es m nagyon imádjuk.Néha megdögönyözöm,simogatom.Mindent meg enged nekünk.Mindennap gyakorlom vele hogy adok neki csontot odamegyek hozzá lassan megfogom a csontot és mondom hogy kérem.Elengedi és nem harap vagy morog aztán megdicsérem és visszaadom neki.Az a fontos hogy tudja hogy ugyis visszaadod neki és így nem rág be.Na ennyi elég lesz már pedig tudnék mesélni még.Szóval gratulálok neked a kuvaszhoz így ennyi idő elteltével is!:D;)
2014. jún. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 sippara ***** válasza:

A kérdezőre már nem reagálok, majd maximum jövök röhögni, mikor gazdikát is "megkóstolgatta" a kuvi.


"Most már 4hónap 2hetes és olyan jól viselkedik már tudja az ül,pacsit,hozzám vezényszavakat."


Tök jó. Csak a kutyanevelés nem erről szól. Egy kuvasz meg pláne nem, távolról sem.


"De mióta apum adott neki egy jo nagy taslit tudja ki a főnök."


Igen. Aztán majd a következő "jó nagy taslinál" megfogja apuci kezét, letépi tőből és a hátába állítja :) de CSAK cukin ;)


"Mindennap gyakorlom vele hogy adok neki csontot odamegyek hozzá lassan megfogom a csontot és mondom hogy kérem."


Ez is egészen ivarérésig lesz vicces - mondjuk utána is, csak kell hozzá egyfajta morbid humor.


Mindenképp írjatok majd mindketten a balesetiről :)

2014. júl. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!