Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első saját kutyának kuvasz,...

Első saját kutyának kuvasz, vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy 18 éves srác vagyok, még sohasem volt saját kutyám bár mindig körbe voltam velük véve, már egy jó ideje gondolkodom ezen az ötleten. Tegnap összeültünk a családdal mivel szülinap volt és nosztalgiáztunk a régi kutyáinkról és eszembe jutott hogy mennyire hűséges, szeretni való kutyák voltak így kedvem lett saját kutyát tartani és nevelni. Nem vagyok túl tájékozott a kutyafajtákat illetően, de tegnap körbenéztem a neten és megakadtam a kuvasznál, sokan írják hogy első kutyának nem ajánlott mert problémás így meg úgy, meg hogy nagyon határozott gazda kell hozzájuk, voltak akik agresszív, kiszámíthatatlan kutyának nevezték őket, amit furcsállok mivel jó pár videót néztem róluk és azok a kuvaszok akik háznál voltak tartva és nem kinn őrzésre azok teljesen kedves, nyugodt, szeretni való kutyáknak tűntek :S

Szóval szeretnék egy kölyök kan kuvaszt, kertes házban lakunk és ha a kutya is úgy viselkedne akkor szívesen tartanám vagy legalábbis beengedném a házba főleg addig amíg még kölyök, elég határozott, következetes és nyugodt személynek tartom magam szóval szerintem meg tudnám nevelni a kutyámat, csak kicsit félek ha felnő akkor nem úgy viselkedik majd ahogy kéne, netán megbolondul vagy valami hasonló, mert a szomszédba van 11 éves kisfiú és csirkék is, és rájuk jelenthetne veszélyt..


Mi a meglátásotok ?



2013. máj. 26. 09:46
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
lassan másfél éves a kutyám, már nem gyerek, bitang nagyra nőtt :D sokat változott a viselkedése, nagyon-nagyon házörző. Volt egy kis baleset, hogy hangoskodtak a házunk előtt is kirohant a kutya rendet rakni volt is belőle rendőrségi ügy, de azontúl minden rendben, imádjuk nagyon, örülök, hogy nem hallgattam az olyan rosszindulató szar emberekre mint te, és örökbe fogadtam :)
2014. nov. 7. 00:44
 32/34 sippara ***** válasza:
Már csak olyan másfél-két év, mire felnő, addigra valószínűleg kobozzák. Gatyát fel lehet kötni, lassan elkezd komolyan kamaszodni.
2014. nov. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Vagyis van egy közveszélyes, szocializálatlan kutyád és te még büszke is vagy erre???

Gratulálok... :((

2014. nov. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Na hali, megvan még a kuvasz? Mik a tapasztalatok? Megmart a hangoskodós eset óta mást is, vagy rendben van minden?
2021. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!