Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van egy szuka kutya, de...

Ha van egy szuka kutya, de nem akarok kölyköket soha, érdemesebb ivartalanítani?

Figyelt kérdés
Miféle előny ill hátránya van annak ha nincs ivartalanítva? A tüzelés időszakában megfelelően el van zárva, hogy este, amikor nem látjuk nehogy valami kan beszabaduljon hozzá. Melyik a jobb a kutyának szerinted, ha nem akarunk kiskutyát? Hagyni eg életében úgy ahogy megszületett, vagy az ivartalanítás? Te melyiket választanád?

2013. máj. 26. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ivartalanítattnám. Sok előnye pl. nem lesz méh gyulladása.
2013. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a mancs oldalán minden információt megkapsz ill allatorvostol! 100 előnye van ha ivartalanittatod, mindenkepp műttesd meg!!
2013. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele, hogy nem akarok kölyköket tőle, ezért ősszel ivartalanítva lesz.

Nekem az is előny, hogy sportolunk, és ha pl egy verseny alatt tüzel pont, hát akkor az esélytelenek nyugalmával indulhatunk, mert olyankor nem annyira összeszedett mint amúgy. Meg bemutatókra is járunk, és mivel egyetlen szuka ként vagyunk a kutyasuliban, ezért olyankor a bemutatók is kihúzva, meg maga a suli is. Ezek azok az előnyök, amiket én élvezek az ivartalanításból, amit meg ő, hogy nem lesz méhgyulladása, se daganata. Nem kínzom se őt, se a kanokat azzal, hogy akarják, de nem lehet. Nem kell attól félnem, hogy valaki beszökik, és befedezi, nem kell pár havonta bezárni, akár egy egész napra is, ha én nem vagyok itthon, estére se kell bent lennie, nyugodtabb is lehet tőle, szóval több az előnye, mint a hátránya.

Persze ennél a műtétnél is vannak rizikófaktorok, mert lehetnek olyan szövődmények, amiket olvastam, hogy vizelettartási problémák, de ez általában nagyon ritka.

Szóval, én a helyedben belevágnék a dologba, én is belefogok, csak most nyáron nem esedékes a tüzelése, és nagyon sok programunk lesz, és elég sűrűn, szóval ezért halasztom a műtétet őszre.

2013. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás!

Ezt olvasd át! :)

[link]

2013. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ivartalanítsd

mi nem akartuk pároztatni de nem is volt probléma azzal ha tüzelt így nem ivartalanítottuk

az eredménye az lett hogy bőrbetegsége lett mert legyengült az immunrendszere és állandóan álvemhes volt

amikor rájöttünk hogy mi okozza a gondokat és hogyha ivartalanítjuk helyre jöhet akkor a műtét mellett döntöttünk

nagyon megviselte őt a műtét de azóta sokkal jobban van a bőrbetegsége már a múlté :)


szóval nem csak a nemkívánt kiskutyák miatt érdemes ezt megtenni


hátrányok közé sorolható az elhízás és az hogy picit hamarabb "jobban" öregszik mondjuk a másodikban nem tudom mennyi igazság van nekünk a doki ezt mondta

2013. máj. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

természetesen az ivartalanítást választanám, ahogy választottam is. 3 kutyám van, 2 szuka, 1 kan, mind ivartalanítva van!


szerintem MINDEN NORMÁLIS EMBER IVARTALANÍT! (nyilván kivéve a tenyésztőket)

2013. máj. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Ne ivartalanítsd szerintem. Egy ivartalan kutyával sokkal több gond van.
2013. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne vele több gond?
2013. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!