Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha minden jól megy, hamarosan...

Ha minden jól megy, hamarosan egy mudi-spicc keverék kiskutyának leszek boldog tulajdonosa. Személyes tapasztalatok a 2 fajtával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!

2013. máj. 26. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én kutyasuliból ismerek egy spiccet, meg egy mudit.

A spicc nagyon okos, agility pályán nagyon nagyon ügyes, a gazdáját állandóan követi a szemével, és ha a gazdi egy másik kutyához nyúl, ő rögtön elkezd vakkantgatni.

Idegenekkel is barátságos, de a kutyák közül csak egy-kettő az, akivel megáll játszani, amúgy rájuk morog, ha közel mennek hozzá, de ha régebb óta ismer egy kutyát, akkor őt elfogadja, és játszik is vele, de az új kutyák meg sem közelíthetik.


A mudit annyira nem ismertem meg, mert ő mindig be van zárva kennelbe, hogy pihenjen, ezért nem nagyon láttam több kutyával, meg emberrel, csak a gazdival, de a gazdira nagyon nagyon figyel, egyfolytában nézi.

Amikor pályára mennek, az a kutya őrült, úgy végig szalad az akadályokon, hogy a gazdinak esélye sincs utolérni, ezért messziről irányítja, meg a rafkósabb akadályokhoz megy, és ott várja a kutyát, hogy mutassa, merre kell menni. A szlalomon a kutya egyenesen átmegy, és a rudak csak úgy dőlnek oldalra:D

Általában semmi másra nem figyel, ha pályán vagy, csak a gazdája hangjára, a körülötte lévő kutyákat teljesen kizárja.



Én kb ennyit tudok neked mondani a két fajtáról, bár ezeknek a tulajdonságoknak a zöme az tanult, szóval ha nem foglalkozol vele rendesen, akkor nem lesz ennyire ügyes, meg okos.

Remélem tudtam segíteni, még ha nem is olyan még tapasztalattal, de valamivel:)

2013. máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*nem is olyan mély, nem még:)
2013. máj. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát, kösd fel a felkötni valód. Ennek a kutyának egy sima séta egészen biztosan nem lesz elég. Mindenképpen kell majd egy olyan elfoglaltság, ahol agyilag is ki tud majd fáradni, pl. agility. Az ugatásra már egészen pici kortól figyelj majd oda, mert mind a két fajta elég hangos tud lenni, ezt kicsi kortól következetesen tiltani kell majd.
2013. máj. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!