Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az uszkárokról?

Mi a véleményetek az uszkárokról?

Figyelt kérdés
Milyen gyakran kell vinni kutyakozmetikushoz? Az kb. mennyibe kerül? Milyen embereknek tartjátok ideálisnak ezt a fajtát?

2013. máj. 26. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Elég aktív fajta, sokat kell mozgatni. A kozmetika csak tőled függ, de félévente mindenképp érdemes elvinni. Fésülni viszont muszáj néhány naponta, különben gubancos lesz és azt kínzás kibogozni.

Hogy mennyibe kerül a kozmetika nagyban függ a méretétől és a kozmetikus áraitól. Kérdezz körbe a környéken, hogy ki mennyiért csinálja, ha tudsz, gyűjts referenciákat is, mert az ár nem minden. Ha olcsón, de sz@rul csinálja meg, akkor mit sem érsz vele.

2013. máj. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nagyon okos kutya, ha jól tudom a 2. legokosabb, közvetlen a border collie után. nekem nyírva nem tetszik, de ha meghagyják a szőrét hosszabbra, úgy igen, gondolom akkor olyan gyakran nem is kell nyíratni.
2013. máj. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem középuszkárom van :)

Érdemes megbízható helyről venni, mivel népszerű fajta, akadnak szaporítók és sok az ideggyenge példány. Egyébként játékos, nagyon-nagyon aktív kutya, aki igényli a foglalkozást, nemcsak mennyiségben, de minőségben is! Szóval nemcsak sétálni kell vele, hanem játszani, agyilag is fárasztani (pl. agility)... De ha olyanja van, simán fekszik az ember lábánál egész nap :-)


A kutyakozmetikát mi néhány havonta szoktuk (2-3 hónap), de a mienk szőre elég rövid és nem is igazán fazonírozott, így pár ezer forintból megoldható, de ezt kozmetikusa válogatja, érdemes utána kérdezni.


Ha aktív vagy, és nemcsak egy néha gyömöszkélhető kutya kell, és gondját tudod viselni sok-sok évig (az egyik ismerősömnek egy 16 éves uszkárja van, és még mindig tök jól van szerencsére), akkor válaszd őket, nagyon aranyosak és okosak :))

2013. máj. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!


Felénk amit vannak törpe és közepesek, azok nagyon jól neveltek, szépek.

De van 2 óriás, és mind a 2 idegbeteg! Az egyik, ha ki van nyitva a kapu, kirohan az enyémre, ha sétáltatom pórázon, és minden előzmény nélkül ráugrik. Az egyik legagresszívabb kutya az utcában..

A másikat a gazdája (férfi) alig tudja séta közben 2 kézzel tartani, annyira menne neki minden kutyának.


Szóval vegyes a véleményem róluk.

2013. máj. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Na igen... 2 ismerősöm is lakásban tartotta az uszkárját,és nem is volt velük látszólag semmi baj,csakhogy én is csak lakásban tudnám tartani,és nem vagyok meggyőződve,hogy ez jó lenne neki....
2013. máj. 26. 17:19
 6/8 A kérdező kommentje:
még ha rendszeresen mennénk sétálni, játszani,akkor sem... :/
2013. máj. 26. 17:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az uszkárok kifejezetten jól érzik magukat lakásban. A nővéremnek is volt, lakásban tartotta. 16 évesen halt meg, nagyon aranyos, jólnevelt kutya volt.
2013. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az uszkár tipikus családi kutya, akkor érzi igazán jól magát, ha együtt lehet a családdal. Mi kertes házban lakunk, a törpe uszkárom bent van velünk. Már 9 éves, nagyon okos, energikus kutyus. Mi kb. 2 havonta visszük kozmetikázni, jó két órát ott tölt... 4000 Ft, ebben benne van a fürdetés, nyírás, szárítás, karomvágás, fülpucolás, ha kell bűzmirigy kinyomás.

Azoknak ideális, akik családi kedvencet szeretnének, tudnak vele foglalkozni, mert szellemi és fizikai fárasztásra is szüksége van. Napközben viszont simán elvan egyedül, nem rombol, nem rosszalkodik.

Nem is tudom, mit írjak még, én imádom! Még annyit, hogy gyerekekkel is jól elvan, imádja, ha játszanak vele. :)

2013. jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!