Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a kutyáimat a macskakergetésről?

Figyelt kérdés
Amikor lemegyünk sétálni és elengedem őket, az esetek 90%-ban már visszajönnek, de ha macskát látnak, mintha nem is hallanának, és a lakótelepen rengeteg a macska. Ahol régen laktunk (akkor még csak egy kutya volt) ott is volt macska bőven, és egy ilyen kergetés során el is ütötték a kutyámat (hálistennek nem pusztult el) és nem szeretném ezt még egyszer átélni. Az a baj, hogy ha pórázon vannak és úgy látnak cicát, megőrülnek és sehogy nem tudom elterelni a figyelmüket a macskáról, vagy letiltani arról, hogy ugassanak. Gondolom, hogy a rangsorral van probléma, meg valamit nagyon nem jól csináltam, de szeretném helyrehozni..

2013. máj. 26. 19:28
 1/3 Krande ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járunk. Nálam az vált be hogy ha macska volt a közelben akkor azonnal behívás, és pórázfegyelemben láb mellet haladás amíg le nem higgadt. A behívást úgy értem, hogy az ötméteres flex póráz végén ott lifeg a kutya és menne a macska felé, én meg szólok neki hogy IDE és ha néhány mp után nem jön akkor odahúzom. Egyelőre ott tartunk hogy többé-kevésbé megy az önuralom így, és nagyon örülök ha elsőre jön.

A másik, hogy az enyémnek megtanítottam hogy az óramutató irányában tegyen egy kört. (Egyszerű trükk, fogod a kezedben a jutifalatot és vezeted körbe és közben mondod a szót hozzá, ez nálunk "óra". Aztán bárki idegen előtt megkérdezheted az ebed hogy "Na mutasd merre forog az óra" és mutatja.) Na ha nagyon nézi a macskát akkor ezt a trükköt szoktam kérni tőle mert ehhez le kell vennie a szemét a macskáról.

2013. máj. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az egész alapköve a rangsorbeli problémákon múlik. tehát mennyire van tekintélyed? tehát ha 90% ban akkor 10%ban semmi. illetve nem árt azt is számban venni hogy a 90% sem erős minősítés ugyanis vélhetően, semleges környezetben behívható a kutya, ami majdnem egyenlő azzal amikor otthon hallgat ránk a kutya de amúgy nem, magyarán: tekintély 0. tehát nem mi vagyunk a vezérek.


ha ezt sikerült megoldani (javaslom megfelelő kutyasuli felkeresését a dolog megoldásához), akkor némi rásegítéssel, lehet figyelni a kutyád testbeszédét, tehát azelőtt tiltasz mielőtt teljesen elvesztené az eszét.


de hogy őszinte legyek tekintély alapú a dolog. ugyanis a kutyának egy olyan természetes ösztönét blokkolod ilyenkor ami azért nem egy egyszerű eset a kutyának sem. legalábbis az elején. később már lehet semleges a macskák iránt.

2013. máj. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy itt "hagyományos" kutyasuli van ( ki van írva, hogy csak saját felelősségre engedd el a kutyát, stb... gondolhatjátok milyen..:D) kutyáról is már elég szépen lejönnek, meg kajáról is, egyedül a macska az amitől nagyon félek, mert ha hamarabb látják meg, mint én esélyem nincs. Tudom, hogy a rangsor, írtam is, most elég sok könyvet olvastam (összes CM, most a Jan Fennel könyvet olvasom, meg még jópár ilyen kutyanevelős cucc) és igyekszem megoldani a rangsobeli problémákat, remélem menni fog, de két vadászkutyáról és egy keverék kutyáról van szó, többek közt ezért is lesz nehéz a kettővel, mert nekik pláne nehéz blokkolni a vadászösztönüket, mindenesetre nagyon remélem, hogy menni fog a dolog, mert nem szeretnék ebből később bajt. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, ha van még valakinek valami ötlete írja meg:)))
2013. máj. 26. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!