Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 hónapos border colliem...

16 hónapos border colliem eddig még egyszer sem tüzelt, normális?

Figyelt kérdés

#tüzelés #normális #16 hónapos #border collie szuka
2013. máj. 26. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális. Jön majd amikor itt az ideje - az első tüzelést mesterségesen elindíttatni tök felesleges és szerintem beleszólás lenne a természet rendjébe.
2013. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy észre sem vetted. Az én egyik kutyám első tüzelése szinte észrevétlen volt, amolyan "próba" a második, már tényleg rendes tüzelése előtt. Éppen csak cseppentett, és nem is nagyon duzzadt meg a pérája. Pár nap alatt elmúlt. Csak onnan vettük észre, hogy dominánsabb volt, így alaposabban megvizsgáltuk alul.
2013. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tutira nem tüzelt, van egy kankutyám is... ő nem vette észre. Tehát tutira nem volt.
2013. máj. 26. 22:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem tartom normálisnak, bár lehet én vagyok túl aggódó az ilyen dolgokban. A borderek azért általában 1 éves korukra túl vannak az első tüzelésen. Egyet ismerek, akinek problémai voltak (először másfél évesen tüzelt, a következő, kb. 1 évvel később volt) ki is kellett pakolni, mert kiderült, hogy gyulladásban van a méhe.
2013. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem normális azért a legtöbb kutya tüzel 1éves koráig minimum. 7-10hónaposab szokott az átlag.. Mindenképpen megnézetném dokival. Nem vemhes amúgy? Simán lehet hogy a kan kutyád nem jelezte az enyémek se szokták..
2013. máj. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minden szarral dokihoz rohangálni amikor semmi más tünete nincsen... komolyan ez már a 21. század agyréme.

A bordereknél egyáltalán nem ritka az ilyen, az enyém 13 hónaposan tüzelt, a féltesója 14 hónaposan, egy másik 19 hónaposan és egy másik nem rokon is 15 hónapos volt - ezek akiket közvetlenül ismerek.

Most komolyan.... hagyjuk már ezt, csak tudja h vemhes-e vagy sem. És egyáltalán nem rendellenes még - ha 5 évesen sem tüzelne az már érdekes(ebb) lenne.


Megjegyzem az enyém 8-8,5 hónapokra szokott tüzelni. De volt olyan szuka aki két tüzelés között kihagyott lazán 1,5 évet.


Én nem izgulnék.

Elviheted a dokihoz h otthagyj sok ezer forintot (és lehet h nem is leszel közelebb a megoldáshoz... mert mit tudnak nézni? Hormonszintet? UH?)

2013. máj. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!