Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, hogy vemhes-e?

Honnan tudhatom, hogy vemhes-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mostanában az utcában járkál egy kóbor kutya.

Próbáltam már befogni, meg magamhoz csalni, de annyit értem el, hogy megszagolta a kezem, de ha megmozdultam elszaladt. egyszer majdnem megtudtam fogni, csak pont jött egy biciklis, és csengetett nekem, amire a kutya úgy elszaladt, hogy utána napokig nem láttam.

Kaját, meg vizet raktam ki neki, de azt bezabálta a szomszéd kutyája, amelyik meg sokszor meglép otthonról, de etetgettem, először csak úgy, hogy dobálgattam neki, most meg már lerakom magam elé, és nagy nehezen érte jön. Még a kertbe se tudom becsalni, hogy ott megfogjam, mert a kapunál beljebb nem jön, pedig azt is csináltam ,hogy az enyémeket elzártam, és nyitva hagytam a kaput, és figyeltem, de nem jön be, még úgy se, hogy kaja van letéve az udvaron a kapu előtt, meg ott, ahol látja.

A menhelyek nem foglalkoznak vele, mert telt ház van, nem tudják hova rakni, ezért nem jönnek ki segíteni:(

Na, de hogy rátérjek a lényegre egy ilyen hosszú bevezető után, ahogy figyelgettem a kutyát, az egyértelmű, hogy szuka. Eléggé sovány, be van esve a hasa, de eléggé sűrűn nyalogatja a péráját. Néztem, így messziről, hogy nem tűnt úgy, mintha az emlői meglennének dagadva,annyi, hogy a "bimbók" kiállnak, de az általában a szuka kutyáknak olyan szokott lenni.

Ha mondjuk vemhes, az mikortól látszana rajta? szóval a vemhesség korai szakaszában is látszik egy kutyán, hogy kezd hasasodni, vagy csak később vehető észre?

Mert ennek a kutyának szépen ívelt a hasa, nem tűnik vemhesnek, de a menhelyen azt mondták, hogy ha vemhes, csak akkor tudnak vele foglalkozni, és mondták, hogy figyelgessem, hogy miújság, de mivel én ivartalanítottam mind a két szukámat, még nem nagyon sikerült megtapasztalom azt, hogy milyen is egy vemhes kutya hasa.

Lehet, hogy butaság amit kérdezek, de jó lenne legalább elméletben tudni, hogy miket figyelgessek még, mert gyakorlatom szerencsére nincs a témában.


Bocsánat, hogy egy "kicsit" hosszúra sikeredett, de úgy gondoltam, hogyha a háttér történetet is tudjátok, úgy jobban megértetek engem.

A válaszokat előre is köszönöm.


2013. máj. 26. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A 4. héttől kezdd el nőni a hasa, ha nem vagy vele akkor nem tudod még a jeleit sem, tényleg csak az maradt, hogy figyelgeted, hogy nem nő-e a pocija. Kb a 6 hétben ár azt is kellene látnod ahogy mozognak benne a kicsik.
2013. máj. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor még figyelgetem, meg hátha betudom fogni.
2013. máj. 27. 09:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha sűrűn nyalogatja a péráját,lehet hogy most tüzel.Úgyhogy legelőbb 3 hét múlva kezd nőni a hasa.
2013. máj. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!