Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy működik a kutyaiskola?

Hogy működik a kutyaiskola?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy 2,5 éves kutyám. Szeretném elvinni a nyáron kutyaiskolába, de fogalmam sincs ez hogy működik, hogy mi ez egyáltalán. Bárki mehet? Mikor kell menni ha elkezdek járni? Mit csinálunk és hogyan? Mindenre kíváncsi vagyok, semmit sem tudok.
2013. máj. 27. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy számodra szimpatikus kutyasulit, menj el érdeklődj,kérdezgesd az oktatókat, esetleg az oda járókat hogy vannak megelégedve a helyel.
2013. máj. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem nagyon tudok csak úgy elmenni érdeklődni, mert igazából a közelben nincs kutyasuli. Innen nagyon messze van csak, én meg 15 vagyok. Légyszíves valaki írja le, hogy milyen általában egy kutyasuli. Egyébként főként azért akarok menni, mert nem kölyökkutyánk lesz, és egy felnőttet nehezebb tanítani. Kutyasulival biztos könnyebb lesz minden.
2013. máj. 27. 10:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindegyik máshogy, vannak tanfolyami jellegűek ahol néhánynál van pár alapfeltétel (előzetes találkozás, elküldhetnek előtte különórákra...) van ahol meg simán be tudsz csatlakozni az éppen folyó képzésbe. Odamentek viszitek a kutyát és a megfelelő felszerelést (játék, jutalomfalat, megfelelő póráz-nyakörv később esetleg hám ha ÖV foglalkozásra is járnátok majd) általában mindenhol elbeszélgetnek veletek megkérdezik mit szeretnétek elérni a kutyaiskolai képzéssel, elmondják milyen egyéb lehetőségetek van az alapképzésen kívül pl ÖV, agility...

Megnézik a kutyát is természetesen és úgy javasolják hogy egyből mehettek e az aktuálisan futó képzésre (tükörsulikban ez kizárt, mert ott nincs becsatlakozási lehetőség, ki kell várni a következő tanfolyam kezdetét), vagy inkább pár óra egyéni oktatást/szocializációs/rehabos foglalkozást javasolnak mielőtt ténylegesen a csoportba kerülhetnétek.

A feladatok igen sokrétűek és az iskolától függően különböznek, általában az alapdolgokat tanítják: közömbösítés, behívás, ül-áll-fekszik illetve felkészítenek egy adott vizsgára is, mindezt lehetőleg úgy, hogy bármely ott vagy otthon/az általános életben felmerülő problémáitokat megpróbálják orvosolni.

Én személy szerint azt javasolnám, hogy ha megvan a kutya vegyétek fel a kapcsolatot egy nektek szimpatikus iskolával hogy ott hogy működnek a dolgok. Illetve némi időt adjatok a kutyának, hogy normálisan be tudjon illeszkedni, ne az legyen az első, hogy még titeket sem szokott meg és máris kutyaiskola, sok idegenkutya... közt kelljen teljesítenie.

2013. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. máj. 27. 12:56
 5/5 h2n3 válasza:
47%
többféle tanítási technikákat használnak a kutyasulik én kettőt ismerek az egyik aminkor jutifalatokkal tanítanak de az sok idő és nehezebb mint a másik amikor fojtóláncot és szegecses nyakörvel kényszerítik hogy üljön vagy feküdjön stb
2013. júl. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!