Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemrégiben megismerkedtem egy...

Nemrégiben megismerkedtem egy lánnyal. Neki van egy 1 éves yorkshire terrier kan kutyája. Nekem pedig egy 2 éves bullterrierem. (Többi lent? )

Figyelt kérdés

A két kutya még nem találkozott egymással. Most viszont szeretnénk, ha megismernék egymást.


Az én bullom nem agresszív, elég nyugodt kutya. Ha őt nem provokálja más kutya, kb nem foglalkozik vele. Viszont sajnos volt már rá példa, hogy egy kutyát elég csúnyán megtépett, na de mindegy. Ez hosszú történet. Az ő yorki-ja eléggé kötekedő, mindig "feszül" más kutyáknak..


Mit tegyek/tegyünk, hogy a találkozó "jó" legyen?


Köszönöm a válaszokat.



2013. máj. 27. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A yorkit kezdjék el szocializálni más kutyákhoz, minden nap menjen el vele a lány futtatóba. Illetve naponta 2-3 órát sétáljon vele, hogy jól lefáradjon. A találkozó előtt mindketten legyenek lefárasztva.
2013. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a te kutyád is tépett mármeg másik kutyát,akkor a tiedre is ráférne egy kis szocializáció.(Ő nem is támadhatna a TE jelenlétedben,mivel te vagy a falkavezér..)


És a lány kutyáját is egyértelműen szocializálni kéne.

Nekem egy 2 éves staffom van,ha elutazok akkor a párom viszi sétálni/foglalkozik vele,de még az Ő jelenlétében sem csinál soha semmit.Az én jelenlétemben meg pláne nem.Tegnap egy 3 éves cane corsoval játszottak,úgy,hogy akkor találkoztak életükben legelőször.Minden a nevelésen és szocializáción múlik!!!

2013. máj. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó: Épp evett a bullom, amikor beszökött az udvarba egy keverék kutya. Arra mentem ki hogy épp tépik egymást.


Ezektől az amerikai pit bull terrier, Amerikai staffordshire terrier, annyira herótom' van:-)

Tízből nyolcnak amstaff-pitje van. "nekem pitbullom van ám, nekem pitem van, megtépte a kutyát, pitem van ám" Szóval Érted...


Legyen szép napod. Szia

2013. máj. 27. 13:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként meg kutyasulis volt, (bocs, hogy megmerte védeni a területét) (gondolom én)
2013. máj. 27. 13:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Oké,akkor a tied minta kutya,mert kutyasulis volt.


Viszont a lányé nyilván nem az.


Az,meg hogy nekem milyen kutyám van (pláne,hogy nem pit,és én pont nem a "nekem pitem van demenő vagyok" kategória vagyok) az téged ne foglalkoztasson.Szemléltetésül írtam le,hogy attól,hogy milyen fajta még nagyon is lehet jól nevelni.


És ha valóban úgy tépte meg a másik kutyát,hogy beszökött hozzátok,mikor a tied evett...akkor mégis miért gondolod,hogy egy semleges területen egy szimpla séta alkalmával baj történhet a lány yorkijával?

Persze,ha a yorki nem kezdeményez...

2013. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Tegyél szájkosarat addig a kutyádra,és ha nem lép fel támadólag a kicsivel szemben akkor vedd le.Közben meg fegyelmezd.

A yorkit meg egyértelműen fegyelmezni kell.

2013. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy a yorkie miatt félek, mert Ő a harcias.
2013. máj. 27. 14:43
 8/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Sajnos a Yorki felingerelheti a Bullt.

Egyet tudok mondani együtt kell sétáltatni pórázon mindkettőt nagyobb távolságban és fokozatosan a séta közben egymáshoz közeledni.A Yorkinak meg kell szoknia a te kutyád közelségét. Mehettek egymás mellett vagy felváltva te elől a kutyáddal után a meg a Yorki elől és te utána. A többszöri hosszabb séta alkalmával a Yorkinak meg kell szoknia a te kutyád folyamatos jelenlétét.

A te kutyád pisil, akkor a Yorki leelemzi az ő szagát és fordítva. Ezt hagyni kell. Le fog nyugodni és a séták alkalmával kialakul a falka.

2013. máj. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!