Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya mitől lesz büdös?

A kutya mitől lesz büdös?

Figyelt kérdés
Van rokonoméknak 3 kutyája, egy keverék, egy puli meg egy kicsi keverék. Mindhárom kutya ugyan azt eszi ugyan ott él mégis a puli iszonyat büdös. A szőre miatt van vajon? Bár más pulinál nem tapasztaltam még. Mitől lehet?
2013. máj. 27. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van valamilyen betegsége.
2013. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A puli szőre ha nincs rendesen ápolva iszonyatosan büdös tud lenni. Ha nagyon begubancolódik és nincs rendesen feltépve bepálhat alatta a bőr és súlyos bőrbetegségek alakúlhatnak ki.
2013. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok minden okozhatja, koszos, össze van csomósodva szőre, bepállik alatta a bőre, esetleg beteg is a bőre, vagy valami más betegsége van a kutyának. Igazából az emberek is tudnak ugyan olyan büdösek lenni, mint a kutyák, sőt! Csak ahhoz hozzá vagyunk szokva, már amennyiben nem extrém büdösről van szó. Mindenesetre, ha egy kutya feltűnően büdösebb, mint kellene, akkor érdemes megkeresni az okát! Azok a kutyák is tudnak büdösek lenni, akik rendszeresen úsznak élővízben. Én mindig le szoktam öblíteni róluk a koszos vizet tiszta vízzel, hogy ne legyenek büdösek.
2013. máj. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Olyan 3-4 havonta illik megfürdetni egy pulit, különben roppant büdös lesz. Tapasztalat. :)

Mondjuk télen ezt elég nehéz tartani, mert ha jó szőrben van, akkor kb 24 óra amíg kiszárad a bundája, még akkor is, ha közben sokat hajszárítózzuk.

2013. máj. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az én roti-nj mixem már most büdös...ami zárt térben igazán érződik :( ugyanis a Dunában úszkál, bár most még nem sokat és nem is minden nap...nyár közepére már elég gáz lesz a helyzet. Ha nem is látom, hogy bejött a lakásba, de érzem majd :D

Szárazsampon segíthet, bár nekem még soha nem sikerült belőle teljesen kifésülni...olyan utána a szőre, mintha korpás lenne, ezért pl szépségverseny előtt ha bedörzsölöm száraz samponnal, utána fésülést követően egyszer-kétszer beküldöm úszni...és utána tökéletes: illatos és nem samponos :D

2013. máj. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!