Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos tks német juhászkuty...

4 hónapos tks német juhászkutyám ha nem vagyok ott minden embert beenged a házba ha megérkezek/kimegyek elkezdi támadni addig meg pacsizott vele! Ez normális?

Figyelt kérdés
Mit tudnék tenni ? szal ha én jelen vagyok a kutya felbátorodik és támadja az illetőt valamint ha elviszem sétálni is mindenkit megugat pedig 1 hete nem csinálta ... már nem is merem elvinni mert a pofán ég hogy nem tudok neki parancsolni . Szájkosarat tehetek rá tépőzárasat? és úgy viszem emberek közé majd 1 óra múlva leveszem talán nem fogja támadni őket ... ez megoldás lehet a szájkosár ?
2013. máj. 27. 19:32
 1/8 A kérdező kommentje:
ja még annyi hogy olvastam a falkavezérségről mindent a leírtak alapján csinálok de még is. ja meg a kocsik után akar futni mindig pedig már 1 hónapja sétálok vele kocsik közt és nem tanul... :(
2013. máj. 27. 19:36
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha megvan minden oltás, akkor mehettek kutyaoviba. Ott elkezdenek segíteni a nevelésben és a szocializációban.
2013. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mennék de a közelben semmi ilyen nincsen , van 1 kutya suli de az csak rontana a helyzeten
2013. máj. 27. 20:26
 4/8 anonim ***** válasza:
4 hónapos. Mit vársz tőle? Hogy a falkavezérséget te kiolvasod, ő meg végrehajtja? Nevelni kell. Kitartóan.Mit csinálsz, amikor az autókra támad? Mit csinálsz, amikor otthon az emberre támad?
2013. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a kutyasuli segít a legtöbb esetben. Amúgy kutyákkal találkozik? Lehet vágyik utánuk, nincs meg a megfelelő szocializáció, és azért van bezsongva.
2013. máj. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kutyákkal találkozik igen de rövid idők erejéig amikor támadja az autókat semmit mivel mozgásban vagyok annyit csinálok ha sétálok a főúton egy kocsi elszáguld mellettünk a kutyám rá indul én meg megfordulok másik irányba és vissza rántom ez jó módszer? vagy mit csináljak ? ha támad valakit próbálom csitítani de semmi. akkor tehetetlen vagyok csak ha lefogom és beszélek hozzá akkor marad csöndben vagy ha elkergetem az embertől
2013. máj. 27. 22:14
 7/8 A kérdező kommentje:
amúgy tényleg azt nem értem hogy miért nem tanulja már meg hogy nem futunk kocsik után meg kocsik elé, mert már 1 hónapja járok ki vele már leültetem néztem vele rengeteget a kocsikat ha rámozdult tiltottam , akkor visszarántom de nem tanulja vagy türelmesnek kell lennem mert nem 1 hónap alatt szokja meg , na meg az emberekkel is ez a helyzet már sokat vittem emberek közé normálisan viselkedett velük vagy is nem ugatta őket most meg 1 hét alatt megzavarodott és ugatja őket
2013. máj. 27. 22:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Bizony, türelem. Nem 1 hónap a nevelés. Egyszer úgy látszik, megtanulta, aztán újra próbálkozik. Neked kell kitartónak lenned.Ha kiugrik autóra pl, egy haragos nem szóval és akár azonnali lefordulással csinálhatod. Persze, gyorsan, erős mozdulattal kell tenned és röviden tartani olyankor a pórázt.

Próbáld ki:

Valakinek adj a kezébe egy pórázt,az szorítsa erősen, te pedig húzzad ki a kezéből. Aztán az illető tartsa kissé lazán a pórázt a kezében, te pedig gyors, erős rántással próbáld elvenni tőle.Én tudom az eredményt:))

Persze, nem kell a póráz teljes hosszát használni. A tartó rövidebben is foghatja.

2013. máj. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!