Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát szeretnék, tudtok...

Kutyát szeretnék, tudtok mondani fajtákat?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, emeletes hàzban élek de közepes és nagy méretü kutyàk érdekelnek, még sosem volt kutyàm de nagyon szeretnék egyet. Milyen falytàkat javalonàtok?

2013. máj. 27. 20:41
 1/7 aspikami ***** válasza:
Magyar vizsla. Nekem ez van, igaz kertes házban, de nyugodt szeretnivaló kutya :)
2013. máj. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Első körben az Akadémiai Helyesírási Szótárt, miszerint a fajta az pontosjével fajta, nem ellipszilonnal "falyta" brrrr...
2013. máj. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
Lakásba semmiképpen ne vegyél nagytestű kutyát. Ngyon sokat kell mozgatni és szarul érzi magát bent. A kutya természetes közege a szabadtér. Én a magam részéről nem vennék kutyát lakásba egyáltalán de nem is engedném hogy lakásba lehessen tartani.
2013. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

3-én már nem is írok neked semmit.

Kérdező: ez több mindentől is függ. Mennyi időd lenne rá? Mozgékonyabb fajtát szeretnél? Szőrhossza milyen legyen? Mennyit szánnátok a vételárra.

Ha mozgékonyabb vagy elsősorban az uszkárt ajánlanám. Nagyon okosak ès mikor olvastam a kérdésedet ez a fajta jutott eszembe. Több méretben is van, ha rendszeresen viszitek kutyakozmetikushoz, nagyon szép lesz a megjelenése és nem is hullik a szőre.

2013. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindent kell mérlegelni egy kutya kiválasztásánál. Először is át kell gondolni, hogy egy kutya (egy nagytestű is) minimum 10 évig él. Gondolom suliba jársz, első a tanulás, aztán megint suliba fogsz járni, vagy dolgozni fogsz. Mennyi időd lesz vele foglalkozni? Mert ha egy kutyát fogadsz be, akkor azzal napi minimum 2-3 órát foglalkozni kell. Ha emeletes házban laksz, egy nap legalább háromszor azért le kell vinni pisilni, kakilni. Ezenkívül játszani vele, sétáltatni, a mozgásigényét kielégíteni, etetni, itatni, ápolni. Ha mindezeket végiggondolod, és azt mondod, hogy igen, a tanulás, meg majd a munka mellett szánsz rá annyi időt, amennyit kell, akkor jó, vágj bele. Ja és folyamatosan féregteleníteni, chip, oltások évente, stb. Akkor legyen, de ezekre őszintén válaszolj magadnak. Lenne rá időm? Egy kutya nem olyan, hogy három napig örülünk neki, addig foglalkozunk vele, aztán le van szarva. Min. 10 évre tervezz. Tehát lenne rá időm? Ha elmúlt az újdonság varázsa, és jönnek a szürke hétköznapok, a hajtás, akkor is lesz rá időm, hogy foglalkozzam vele? Nem megy a tanulás, munka, stb. rovására? Ilyenek, aztán lehet azon gondolkodni, milyen fajtát. Ha ezeken a kérdéseken túl vagy, akkor kezdődhet, hogy nagytestű kutya inkább kertes házba való, én lakótelepi lakásba mindenképp kicsit, vagy közepes testűt ajánlanék. Ugyanolyan okosak, és könnyebb velük az élet. A hosszú szőr sok ápolást igényel, a rövid szőrt jobban karban lehet tartani. Nekem az első kutyám uszkár volt, nem kéne még egyszer, mert költséges a szőrének a rendben tartása: minden nap kefélni kell a szőrét, hogy ne filcesedjen, ezenkívül havonta kutyakozmetikushoz vinni, ami költséges dolog. Én nagyon azt ajánlanám, hogy menj el valami menhelyre (az Illatos úton annyi szomorú kutya van), és onnan hozz ki valami kis, közepes kutyát. Nem baj, ha felnőtt kutya, és az sem baj, ha keverék. A keverék kutyák sokkal egészségesebbek, mint a fajtatiszták, és ha menhelyről egy felnőtt kutyát kihozol, annál hálásabb, hűségesebb barátod nem lesz. Én nem adnék ki súlyos tízezreket egy kutyáért. Az első kutyám mint mondtam törpe uszkár volt (fajtatiszta). De utána az összes többi keverék volt. 8 éves korom óta folyamatosan vannak kutyáim. Most is egy gyönyörű, kék szemű, hófehér, selymes szőrű csivava mopsz keverék kiskutyám van, de ő kölyök még. Előtte meg volt egy abszolút keverék, utcáról befogadott kutyám, előtte meg egy Labrador magyar vizsla keverék.

Szóval gondolt át ezeket, és úgy válassz. Jó közepes méretű kutya pl. a Beagle, de ő nagyon vedlik (hullatja a szőrét, annak ellenére h rövid szőrű). Vagy pl. nagyon jó kutyának tartom a bulldog féléket, azok olyan közepes-nagyok, de nem annyira mozgékonyak talán.

2013. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én ezt ajánlom de sok munka van egy ekkora kutyával főleg a szőrével de mivel nem túl aktív fajta lakásban is elvan de azért 2 órahossza séta nem árt neki se naponta.

Az újfundlandira gondoltam it egy videó a fajtáról

[link]

2013. máj. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
miniatűr bullterrier ;)
2014. márc. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!