Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A spániel fajtamentők miért...

A spániel fajtamentők miért olyan agresszív és arrogáns társaság?

Figyelt kérdés
A facebookon is jelen vannak és tudtommal egy egyesület is tartozik hozzájuk. A spánielt "fajtamentik" és minden tisztelet az övéké. Szaporításellenesek is, ezt is helyeslem. De a minap olyan ALPÁRI, TRÁGÁR és ARROGÁNS stílusú megnyilvánulást láttam náluk, hogy nagyon meglepődtem. Egy lány beírt, hogy párt keresne a kutyájának. Erre olyan "takarodj a k..... anyádba te szemét büdös k...a ribanc stb stb, de szószerint ilyen kioktatást kapott ezért. Erre valaki beírt, hogy ezt azért disztingváltabb modorban is a lány tudtára lehetett volna hozni, erre annak is neki estek, meg hogy takarodjon a csoportból ha nem tetszik a stílus stb stb. Aztán gyorsan le lett az egész eszmecsere törölve (moderálva). Megértem, hogy nem szeretik a szaporítókat, de ha valaki otthonra párt keres egy kutyának, akkor klurvaanyázás helyett nem lehetne elmagyarázni korrektül, hogy ez ezért meg azért nem helyes???

2013. máj. 27. 20:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
nagyon sok ember a neten, majdnem a névtelenség álarca mögött olyanokat is megenged magának, amit szemtől szemben nem merne megtenni.
2013. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de ezek ráadásul névvel teszik és klurvaanyáznak... :-/
2013. máj. 27. 20:52
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak a spánielesek ilyenek. Sajnos. Én is sokat harcoltam a kutyámért, megvádoltak, hogy kereskedő vagyok (csak mert megkérdőjeleztem, hogy miért kérnek pénzt érte, akkor nem örökbefogadási, hanem adásvételi szerződést kéne írnunk a jogszabály szerint).

Mikor már rég itt volt velem a kutyus, akkor is csak ilyesmit írtak ki a facebookra, hogy:

"Talán gazdis".

Ne törődj velük!

Sokan annyira mániákusak, hogy mindent támadásnak vesznek.

2013. máj. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem mániákusak, hanem túl sok mindent éltek már át.


Ha egy kutyát örökbefogadnak, az nem tuti, h gazdis is. Tudod hányszor esik meg, h napokon/heteken (de akár órákon) belül visszadobják a kutyát?

Sajnos az örökbefogadások jelentős százaléka így végződik.

2013. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
A mentés elismerésre méltó dolog. Aláírom, sok gyökér emberrel kerülnek kapcsolatba és sok borzalmas dolgot látnak. De azért, mert valaki állatok mentésére teszi fel az élete java részét, a bunkóság ellen nem véd. Akinek nincs elfogadható érve, az vagy ordít, vagy alpári szavakat használ.A net elbír sok mindent.
2013. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
39%
Megértem őket.Naponta több ilyen megkeresést kap sok fajtamentő szervezet,akik a szaporítás ellen harcolnak.És evidens,hogy ilyen célra nem adnak ki kutyát.És ha az adott napon már sok hülye megtalálta őket,nem toleránsak egy potenciális szaporítóval.Lehet,hogy előzőleg más módon megkereste őket,elmagyarázták neki normálisan a frankót,de nem akarta elfogadni.
2013. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Ez mind igaz, de a zsigerből, elsőre azonnal trágárkodással és agresszív stílussal csak magukat minősítik (le)
2013. máj. 27. 21:31
 8/26 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Azt totál megértem, hogy az állatvédők, állatmentők a sok idióta megkeresés miatt már megcsömörlenek! Totálisan megértem. De maguk alatt vágják a fát az alpári, bunkó, támadó viselkedéssel!! Ha nem bírják szusszal és türelemmel, nem kötelező csinálni...

Sokszor már tényleg túlzásba viszik a dolgokat...

Egyébként MINDEN TISZTELETEM AZ ÖVÉK, eszméletlen módon, EREJÜKÖN FELÜL dolgoznak!!

2013. máj. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
50%
Mindenhol ilyenek. A menhelyeken is. Mi csak LÁTOGATNI mentünk két menhelyre is, de úgy bántak velünk mint a szeméttel. Megértem, hogy sok csúnya dolgot láttak már, de ennek ellenére nincs joguk másokon kitölteni! Aki nem bírja elviselni a nyomást, az keressen magának más hobbit. És akkor csodálkoznak, hogy nem szeretik őket. Az egyik nem is mondom a nevét nagy menhely azt csinálja, hogy kiposztol minden embert aki valamiért visszavitte az állatát és a közönség előtt minősíthetetlen módon lealázza őket ahol mindenki láthatja. Szerintem ez undorító, akármilyen rossz ember volt az illető, de legtöbb esetben nem is tudhatják biztosan mi volt az oka! Lehet, hogy igenis volt rá oka. És legalább nem megverte, éheztette, kidobta, hanem visszavitte. Az egész egy undorító nagy negatívkodás, már nem is nézem őket, mert csak elcs*szik a kedvem. Kutyám se lesz menhelyről soha az biztos. Még ha akarnék is, elmenne tőle a kedvem az ilyen emberek láttán. Arra nem gondolnak, hogy ezzel a viselkedéssel az állataiktól is elijesztik az embereket?
2013. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%

"Ha egy kutyát örökbefogadnak, az nem tuti, h gazdis is. Tudod hányszor esik meg, h napokon/heteken (de akár órákon) belül visszadobják a kutyát?"

Talán ha nem hallgatnának el dolgokat!

Nekem pl. hazaérkezésünk előtt kb. 1 perccel szóltak, hogy a kutya nem szereti a macskákat, pedig többször rákérdeztem, mondtam, hogy van már egy cicám, és bármi felől érdeklődtem, csak hallgatások, meg mellébeszélések, ellentmondások voltak, és csak a kutya költségeiről esett szó. TERMÉSZETESEN én nem vittem vissza hozzájuk a kutyát (hozzájuk?????), bár sok hétbe tellett mire a cica és a kutya egy udvaron elviselték egymást.

Ma már jó barátok :)

2013. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!