Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baja az egy éves gyermek...

Lehet baja az egy éves gyermekemnek attól, hogy a kiskutyánk játékát ő is a szájába veszi? Ami előzőleg a kutya szájában volt.

Figyelt kérdés
2,5 hónapos most a kiskutya, lakásban tartott, hófehér szőrű, gyönyörű, tiszta, kistestű kutya (hetente fürdetem, féregtelenítve van, minden oltást meg fog kapni, stb.) Csak a kisfiam még főleg mászik, és ettől félek kicsit, nehogy elkapjon valamit. Minden nap felmosok fertőtlenítős vízzel.

2013. máj. 27. 23:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Már számtalan kutatás bebizonyította, hogy az állandó fertőtlenítés és a túlzott higiénia ártalmas, a háziállatokkal való kontaktus viszont kifejezetten jó hatással van a gyerekekre. Ha nem találkozik kórokozókkal, akkor nem is tud felkészülni a támadásokra az immunrendszere.
2013. máj. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%

árt

tényleg jót tesz a gyerekeknek az állatok közelsége,de hiába ápolod a kutyust a szája akkor is tele van baktériumokkal

hiába fürdeted minden héten ha a szájával eszeik,gondolom magát is mosdatja,a baktériumok folyamatosan termelődnek a szájában

2013. máj. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
mint ahogy már előttem írták, a kisfiúnak semmi baja sem lesz. De a kiskutyának nem tesz jót, ha ilyen gyakran fürdeted. Sima vízzel lehet, de a túl sok vegyszer nem tesz jót a kis bőrének.
2013. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Hát inkább kerüld el,más a kutyák szájának a baktérium típusa meg a mienk is más. Én pl kutyámmal fagyizok időnként ,nem undorodok tőle, de felnőtt ember vagyok kifejlett immunrendszerrel.

Hetente meg ne fürdesd a kutyát,tönkreteszed a szőrét és a bőrét is.

2013. máj. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem szabad sem a kisbabának nem tesz jót, sem a kutyának ha állandóan patyolat tisztaság van. A kutyának gyengíted az immunrendszerét, a babának meg nem segíted elő hogy egyáltalán kialakuljon az immunrendszeres. bravó, ilyen a modern anyuka!
2013. máj. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
oké hogy jót tesz az állat közelsége, de azért azt ne mondjátok már, hogy az a normális, ha ugyanazt a csontot rágcsálják..
2013. máj. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Én is úgy nőttem fel, hogy időnként a kutya játékait is számba vettem és még mindig élek sőt nagy jó immun rendszerem van
2013. máj. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

én egyetlen dolgot tartok túlzásnak: a kutya heti fürdetését. az valóban nem tesz jót neki. kivéve, ha nem samponnal, hanem csak sima vízzel mosod, akkor visszavonom.

egyébként a napi felmosás és az arra való törekvés, hogy ne rágjanak közös csontot a gyerekkel szerintem nem egy extrém tisztaságmániás emberre vall :)

a helyedben inkább elraknám a kutya játékait, ne legyenek azok csak úgy szanaszét a lakásban, akkor játsszon velük, ha te foglalkozol vele. így a kutya sem lesz önkiszolgáló (ezzel együtt viselkedésproblémás) és a gyerek sem vesz a szájába olyat, ami kutyanyálas lehet. illetve szeparálhatod is őket egymástól arra az időre, amikor nem tudsz folyamatosan felügyelni rájuk (pl. járóka).

2013. máj. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Férges lehet tőle, attól hogy féregteleníte van, mert a tabletta csak kiűzi őket, de nem megelőzi a fertőzést.Ha a kutya a szájába veszi a játékait akaratlanul is egy féregpete rákerülhet, a gyerek meg lenyalja róla így az ő beleiben meg kikel.szóval lehet baja, de nem kell annyira félteni, mi is felnőttünk és túléltük állatok mellett.
2013. máj. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

én is kutyával nőttem fel, kicsiként a kutya fülét is rágcsáltam, meg volt, hogy bele ettem/ittam a táljába(bár emiatt volt gyomormosásom, mert megettem a kutyának szánt húst) de egész gyerekkoromban egészséges voltam, és most is az vagyok.

Nem vagyok semmire se allergiás, és köszönöm jól vagyok.

Amúgy, a homokozóból is megettem a homokot, az meg köztudott, hogy a macskák szeretnek homokozóba kakilni, és szerintem az veszélyesebb.

Szerintem ne aggód túl a dolgot, az egyedüli ok, ami miatt még, nem hagynám azt, hogy a gyerek a kutya játékát a szájába vegye az az, hogy a kutya még nagyon fiatal, hiába van féreghajtva, még lehet benne féreg.

Majd egy pár hónap múlva, a rendszeres féreghajtás mellett lennék biztos a dolgomban.

De ezen kívül nem félnék attól, hogy valamit el kap a kutyától a gyerek.

(régebben olvastam, hogy egy kutyának 6X tisztább a szája, mint egy emberé, nem tudom, hogy igaz-e de mindenképp érdekes)

2013. máj. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!