Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet baja az egy éves gyermek...

Lehet baja az egy éves gyermekemnek attól, hogy a kiskutyánk játékát ő is a szájába veszi? Ami előzőleg a kutya szájában volt.

Figyelt kérdés
2,5 hónapos most a kiskutya, lakásban tartott, hófehér szőrű, gyönyörű, tiszta, kistestű kutya (hetente fürdetem, féregtelenítve van, minden oltást meg fog kapni, stb.) Csak a kisfiam még főleg mászik, és ettől félek kicsit, nehogy elkapjon valamit. Minden nap felmosok fertőtlenítős vízzel.

2013. máj. 27. 23:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell túlaggódni a dolgot, de azért már most elkezdeném megtanítani a gyereknek, hogy a kutya játéka nem az övé, mert egyszerűen kellenek a szabályok a gyerek életében is, ne legyen természetes, hogy a kutya cuccait rágcsálja. Ez segít a kutyával való kapcsolatának kialakításában is. Nyilván ha teszem azt egy hipósüveg kerül a kezébe, akkor is rá szólnál, hogy ne azzal játszon, tedd ezt a kutyajáték esetében is. De ha egyszer-egyszer mégis előfordul, nem lesz baja.
2013. máj. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
54%

Egészségtelennek tartom. A kutya nem csak a táplálékot eszi, hanem a végbelét és a nemi szerveit is nyalogatja,utána meg a játékával játszik ezért nem tanácsos, hogy a kutya játékát a gyerek is a szájába vegye.

A kutyát meg nem szabad hetente füröszteni.

2013. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ. Kaptam egy csomó hasznosat is. Szóval az a helyzet, hogy egy hete van nálunk a kiskutya, merthogy még ő is fiatalka. Vagyis a hetente fürdetem, ez a közeljövőre akart vonatkozni, csak igen, nem jól írtam, m úgy akartam, h hetente fogom fürdetni. De akkor nem hetente, nehogy ártsak a bőrének. A játékaikra meg kitalálok valamit, amivel elszeparálom a kutya és a gyerekek játékait egymástól. Régebben voltak kutyáim, de akkor még gyerekeim nem voltak, így ez most új helyzet. Szerintem azért nem szobatiszta kutya mellett nem túlzás a napi fertőtlenítős felmosás. Egyébként amíg nem volt kutya, addig volt, hogy kéthetente mostam csak fel, meg havonta porszívóztam, tehát nem hinném h nagyon tisztaságmániás lennék.
2013. máj. 28. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!