Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki önvédelem leszúr...

Ha valaki önvédelem leszúr egy kutyát, annak milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 28. 10:14
1 2
 1/15 anonim válasza:

Ha valóban önvédelem volt, akkor semmi.

De gondolom kivizsgálják, h mennyire volt valóban az, már ha hivatalos személyek pl. állat orvos tud róla.

2013. máj. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Önvédelem esetén természetesen semmi negatív következménye nem lehet. Még emberrel szemben is van jogos védelem!
2013. máj. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Én azt tartanám logikusnak, hogy hatósági állatorvos megvizsgálja az állatot, és a rendőrség kivizsgálja a körülményeket. Ugyanis ez kimeríti az állatbántalmazás fogalmát, én azt gondolom, fontos tudni, valóban önvédelem volt-e, ugyanúgy, ahogy ember esetében.

De már furcsa a kérdés, azt sugallja, tudatosan készülsz ilyen helyzetre.

2013. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
66%

Semmi !

Örüljön a gazdája , hogy nem jelented fel !

Nekem sikerült a telken jó viszonyba kerülnöm a szomszédommal e miatt , a 30-40 kilós dög kutyája kergetett, ruházott két gyereket , a hatalmas üvöltözésre figyeltem fel . Puszta kézzel nem akartam kimenni, így a vasvillával kimálltam lapockán az állatott "semmi nagy baja nem lett "

Azóta nem kell köszönni !

De ha valakinek ismeretlen a szájkosár, póráz közterületen ......

2013. máj. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

a szó maga eléggé vitatható: mi számít önvédelemnek?


sokan marha nagy tévedésben vannak a kutyákkal. szerencsétlen állat még nem is csinált semmit de máris azt gondolják hogy agresszív. nem mellesleg sokan előszeretettel visítoznak ami nagyon megzavar egy állatot. nem csak a kutyát. próbálj már bánni egy lóval pl. úgy hogy üvöltesz mint állat. bármelyik állat neked menne ha úgy viselkedsz ami számára veszélyt jelent. és valljuk be mi emberek a félelemtől pontosan úgy szoktunk viselkedni ahogyan nem kéne... szóval eléggé tré a téma. hány olyat olvasni hogy kerékpározó embert "megtámadt" a kutya? aki nekiállt gyorsabban tekerni ezzel bekapcsolva a kutya zsákmányszerző ösztönét. láttam youtubon egy videót, ment a pasi kerékpárral valami tanyán mire kijött egy csomó kutya. az meg ahelyett hogy csendben lett volna nekiállt ordibálni, meg hadonászni a kerékpárral. a kutyák szerencsére nem támadták meg, de aki egy kicsit is ért a kutyákhoz tudja, hogy ha megtámadták volna a kutya szemszögéből ez egy teljesen jogos dolog lett volna.


ezért is vannak mostanában már oly divatos "mindennel suttogók", lóval, kutyával, farkassal, medvével stb stb, mert ezek az emberek rájöttek arra hogy az állat nyelvét, testbeszédét meg kell tanulni. sajnos nem az ember a mindenható, akihez az állatoknak kötelességük idomulni minden tekintetben. ezt mi sem mutatja jobban mint amikor egy medvével összetalálkozunk és elkezdünk netalán ordítva rohanni, ott is mindenképpen a rövidebbet húzzuk.


szóval, igen, jól írta az egyik válaszoló, én alaposan kivizsgálnám az esetet. nem jogosítja fel az embert ugyanis az, hogy puszta tudatlanságból, vélt támadás miatt egy állatot megöljön. ilyen erővel akkor egymást is azonnal leszúrkálhatjuk csak mert a másik fenyegetően beszélt és önvédelemből ignoráltuk a másikat.

2013. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Pl. engem egyszer megtámadott egy kutya az utcán. Sötét volt, egyedül voltam, észre sem vettem, csak mikor már elkapta a bokám. Ráncigált össze-vissza, habzó szájjal.

Nem győztem rugdosni, nagyon megijedtem. Senki sem jött segíteni, percekig küzdöttem vele. Azóta rettegek a kutyáktól.

Ha akkor meg tudtam volna ölni, vagy bármit tudtam volna tenni vele, az az adott helyzetben önvédelem lett volna! Sajnos nem voltam elég erős hozzá, hiába rugdostam, ő meg sem érezte.

2013. máj. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%

nem mondom hogy nem létezik olyan kutya amivel kapcsolatban valóban hasznos az önvédelem, de szerinted ha az a kutya meg akart volna téged ölni, akkor a nacidat ráncigálja? mert szerintem nem. tudod én sokszor éltem már meg gyerekkoromban "kutyatámadást". nemhiába írom idézőjelbe. két nagyon fontos dologra jöttem rá:


1. ne ordibáljak,

2. ne álljak neki futni


Tudod, egyszer késő este mentem haza a diákmunkámból, mire az utcánkban jött felém ugatva morogva a szomszéd bazi nagy német juhásza. minél közelebb értem, annál jobban morgott. mivel tudtam hogy elfutni sajna nemigen tudnék tőle ezért kénytelen kelletlen megálltam, becsuktam a szemem és vártam hogy megegyen vacsorára a kutya. viccen kívül. tudod mi történt? a kutya megszaglászott majd elindult az ellenkező irányba.


a másik történet: gyerekként kerékpároztam sokat és egy lovarda mellett mentem el. bent volt a lovardában egy szintén bazi bobtail szerű kutya. ez is ugatva morogva megindult felém. bizony én a kerékpárral kitaláltam hogy nekiiramodok. tekertem ahogy csak bírtam, de egyre közelebb halottam a hátam mögött a morgást. nagyon durva volt. végül leblokkoltam itt is, megálltam, az arcom elé tettem a kezem és vártam hogy jöjjön a vég. le sem tudnám írni mennyire féltem. pár percig így rettegtem magamban mire rájöttem hogy nem hallom a kutyát. óvatosan kinéztem, majd magam mögé is a kutya pedig sehol nem volt.


mindez úgy történt velem hogy fogalmam sem volt ilyesmiről hogy a kutyákban van egy egészséges területvédő ösztön. ami bizony, tetszik nem tetszik ha a kutya félig kobor életet él, bizony kiterjed az utcára is. nos mindkét esetben én voltam a "behatoló". ráadásul a második történetben elkövettem azt a hibát hogy nekiiramodtam amivel be is kapcsoltam a kutya zsákmányszerző ösztönét. amint megálltam már nem voltam érdekes. holott ez tök véletlen volt. fogalmam nem volt a kutyákról. szerinted ha nem állok meg mindkét esetben, megpróbálok eliramodni vajon mi történt volna? hát bizonyosan alsó hangon az én nadrágom is meg lett volna ráncigálva.


akkor azt gondoltam vadak ezek a kutyák. mérgelődtem hogy képesek egy lovardában ilyen agresszív nagy kutyát tartani, bárkit megtámadhat. pedig egyik sem volt az. normális, egészséges mentalitású kutyák voltak. nah persze ezt csak azután láttam be miután lett némi fogalmam a kutyákról.


hogy őszinte legyek nehezen hiszem el, (hacsak nem fülhallgatóval zenét hallgattál) hogy az a kutya csak úgy a semmiből megtámadott volna mindenfajta előjel nélkül. a kutyák minden esetben támadás előtt ugatnak morognak. tehát figyelmeztetnek, ha közelebb jössz lehetséges hogy nem riad vissza a támadástól stb. de ez egy olyan bonyolult téma amit lehetetlenség pár mondatban megértetni.


amit én mondani szeretnék az az hogy nagyon sokan azt hiszik "kutyatámadás" áldozatai lettek, holott mindig az ember okolható ezekért. illetve sok esetben másképp is meg lehetett volna oldani a helyzetet.

egyszer belinkeltem ide egy videót. a rendőr német juhászról. a riporter totál belenézett a kutya képébe és főlé is egyenesedett. ami ugye kb. azt jelenti hogy "bántani akarlak" kutyanyelven. nos ez a német juhász nem volt rest válaszolni a felhívásra. -majdnem?- belekapott a riporter arcába. a videót még nem hallgattam meg (angol) sose annyira, vajon mi történt a kutyával. mindenesetre erre sokan gondolkodás nélkül azt mondanák hogy a kutya agresszív hiszen emberre támadott, holott az állatvilág szemszögéből az ember volt az aki nem megfelelő jeleket küldött a kutya felé. nem mellesleg már előtte is jól láthatóan kellemetlenül érezte magát a kutya amit sajnos senki nem vett észre intő jelként. pl. amikor a riporter a kutya fejét ütögeti... szóval pl. ha te lettél volna ez a riporter kinyírtad volna ezt a kutyát mert egyértelműen agresszív, rádtámadott, az életedre, arcodra tört. holott ez a szegény kutya csak azért halt volna meg mert válaszolt a te tévesen küldött jeleidre.


http://www.youtube.com/watch?v=PHLnjiISsOo

2013. máj. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Egyébként a kutya kockáztatott :)

Egy csúcsragadozó birtokolt területére behatolt , és az ösztönei nem sugallták neki a menekülést , ez is benne van a pakliban !

2013. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

7-es, nekem ne magyarázd, hogy az a kutya nem akart megölni, mert igenis azt akarta!

Sőt, miután én kijutottam az utcából, megtámadott még egy srácot is, aki kb. 18 éves létéra sírva jött aztán ki!! Ez NEM mindennapos dolog, és nem normális!

Nem a "nacimat ráncigálta", hanem a bokámat! Nekem az volt a szerencsém, hogy ősz volt, és csizma volt rajtam, ezért "csak" a csont fájt napokig utána, viszont nem volt olyan sebem, ami miatt orvoshoz kellett volna menni. A srácon tornacipő volt, ő vérzett. Neki apukám segített egyébként, mert mikor én kijutottam az utcából, azonnal remegve felhívtam őt, ő autóba pattant, és ahogy jött az utcán (direkt ott, ahol a kutya volt), látta, ahogy támadja a fiút. Kiszállt segíteni, őt is megtámadta, és együtt rázták le valahogy, és beültette a srácot is, úgy jöttek ki. Mondom, a felnőtt fiú(!) sírt és remegett.

Tudtommal a kutyát elvitték aztán a sintérek, és elaltatták. Kiderült, hogy az összes ottani szomszéd félt tőle, és senki nem mert a kerítésük mellett elmenni. A gyerekeket tiltották a ház közeléből is. Be is jelentették egy csomószor, de addig nem csináltak semmit, amíg ezen a "szép" napon valahogy a kutya ki nem rágta magát, és nem kezdett az utcán embereket megtámadni.


Ha tudtam volna, ezt a kutyát simán megöltem volna, minden lelkiismeret furdallás nélkül!

2013. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ahogyan már írtam, nem mondom hogy nem léteznek elvadult jószágok. de hogy őszinte legyek engem érdekelt volna a dolog kissé részletesebben. tudom hogy nem kis dolog ha egy kutya neked esik, tapasztalatból. de azért egy 18 éves gyereket ne nevezzünk már felnőttnek. gondolom akkor te ennél is fiatalabb vagy. amíg nem tanulsz a kutyákról alaposan hidd el tudatlan maradsz, és ahogyan azt már írtam sok kutyára rávágod majd hogy támadt és halált érdemel tévesen.



tudod, mióta ijesztőbb kinézetű kutyám van rájöttem még egy fontos dologra az emberekkel kapcsolatban. ha félnek egy adott kutyától minden esetben az első automatikus reakciójuk hogy totál lemerevednek és lesnek a kutya képébe, szemébe. nem egyszer megtették már ezt az én kutyámmal is. ő nem harap, nem támad, ennek ellenére hidd el ő maga sem tudta eldönteni ilyen esetben hogy akkor most mit akar tőle a rá mereven bámuló ember. minden ilyen esetben az én kutyám is ugyanúgy lemerevedett és várta mikor mozdul meg a másik. ilyen esetben vagy támad egy kutya vagy elmenekül... és még nem számoltam amikor a félelemtől hadonásznak, kiabálnak az emberek ezzel pont hogy magukra felhívva a figyelmet.


egyszer találkoztunk egy kóbor kutyával. a kutyámmal jól láthatóan nem volt semmi baja, viszont én kellemetlen jelenség voltam a számára. amikor közeledtünk felé ez a kutya megállt, oldalról pillantgatott rám és nagyon sűrűn nyaldosta a száját, ezzel is jelezvén hogy tartsam meg a tisztes távolságot mert nem kívánja a jelenlétemet. nem is mentem közelebb. ekkor a kutya lassan, nagyon lassan került ki minket és amíg távolodott sem iramodott futásnak csak már nagyon tisztes távolságból. jól látható ebből az esetből is hogy akár félsz akár nem, a kutyáknál nem normális dolog az hogy hirtelen elfutnak, vagy hirtelen mozdulatokat tegyenek. hiszen ezzel pont hogy kihívják maguk ellen az "ellenséget".


de persze mint már írtam, ötmillió oldalon keresztül lehetne ezt a témát taglalni. ha nem haragszol nincsen erre igényem, mert jól láthatóan azt sem értelmezted amit előzőleg leírtam. maradjunk annyiban hogy én nem értek veled egyet ahogyan sokan mások sem, hogy azt a kutyát meg kellett volna ölni.

2013. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!