Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetente fürdessem a...

Hány hetente fürdessem a kutyámat?

Figyelt kérdés
Kölyök még, ilyen proteines kölyök sampont vettem neki, és kistestű csivava keverék, tehát inkább szobakutya. Gyönyörű kis hófehér, selymes szőrű kiskutya.

2013. máj. 28. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetőleg minél ritkábban! Nekem is csivik vannak és kéthavonta szoktam kb. Őket de ha piszkosak akkor nyilván hamarabb. Nem tesz nekik jót a sok fürdés dokim azt mondta és tényleg elégritkábban is mert nem büdösebbek mintha hetente lennének. Ez az én tapasztalatom! :)
2013. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vízzel mindennap lemoshatod a tappancsait,vagy nedves törlőkendővel, az egész testét meg átmoshatod ha fehér de csak vízzel.

Samponnal maximum 6 hetente. Tönkreteszi a bőrét a szőrét ha gyakran éri sampon.

2013. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sima vízzel akár minden nap moshatod, de samponnal minél ritkábban, azt szokták ajánlani, hogy 5-6 havonta. A kutyák nagyon jól ön tisztulnak, és a kutyasampon is árt valamilyen szinten a bőrüknek, nem szabad túlzásba vinni.
2013. máj. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem is lakásban tartott kutyám van, kis faluból mentett kölyökkorában, ott gázolt az udvaron, hozzáfért mindeféle káros anyaghoz. gépzsír folt volt a feje tetején, mikor elhoztam. ennek ellenére azt mondta az állatorvos, h kölyökként még a legkímélőbb kutyasamponnal sem ajánlatos megfürdetni és felnőtt korában is évente kétszer (hacsak nem koszolja annyira össze magát, h muszáj), ha nagyon nembírom, akkor háromszor, de a kettő lenne az ideális, mert nagyon megviseli a bőrüket. most tavasszal és ősszel fürdetem és nem büdös, mert mellette rendesen ápolom, gondozom a szőrét.
2013. máj. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én nyáron szoktam megfürdetni egyszer samponnal aztán ennyi :D


vízzel a hasát, mancsát leszoktam öbliteni ha nagyon piszkos lenne, illetve télen a só miatt.

2013. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

normál esetben ,ha nem egy kiállítási kutya, vagy nem keni össze magát szarral minden héten, évente 3-4-5 samponos fürdetés elég .

tiszta vízzel ,akár naponta fürdetheted.

de egy ekkora kis kutyának ,akinek elég egy papírzsepi ,hogy száraz legyen :)ez nem lehet probléma.

gondolj bele, akinek 50 kg-os hosszú-szőrű kutyája van ,lakásban :)!

2013. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!