Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel szoktathatju...

Milyen módszerrel szoktathatjuk le erről a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Ma érkezik meg az új kiskutyánk (bichon havanese), de kiderült, hogy az előző gazdija úgy játszott vele, hogy engedte, hogy harapdálja. Erről szeretnénk leszoktatni, mert bár nem nagy kutya lesz, ha megnő, azért nem szerencsés ez a rossz szokás.

Nektek mi a tapasztalatotok, módszeretek? :)

A választ előre is köszönöm!



2013. máj. 28. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
feljajdulsz, finoman ellököd magadtól (tehát ne repüljön a kutya két métert) és már nem is létezik számodra a kutya, elfordulsz tőle, mással foglalkozol. tuti hogy érteni fogja. nem elsőre de szerintem maxi egy hét és tuti nem fog harapdálni.
2013. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha megharap otthagyod, véget vetsz a játéknak. Kimész és tök mást kezdesz csinálni, meg fogja érteni :)
2013. máj. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen volt. Én először erélyesen rászóltam, hogy "nem szabad" vagy "nem" és ha másodjára is bepróbálkozott akkor az orrára csaptam. Nem kell megkövezni, nem vagyok agresszív, csak következetes. Lehet először össze lesz zavarodva, de később rájön, hogy ezt nálad nem teheti meg.
2013. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! :)
2013. máj. 28. 20:59
 5/5 szercsi válasza:
Az én kis kutyám is szemtelen harapdálja a sarkam azt akarja hogy ő fusson elöl... Elöxör jó hecc volt de utána nem amikor majdnem leestünk...:-( :-D
2013. máj. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!