Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam hozzá?

Hogy szoktassam hozzá?

Figyelt kérdés
Van két kutyám. Egy tacskó szerűség és egy Ó németjuhász. A németjuhász már hozzászokott a macskákhoz és nem féltem tőle a 6 hét múlva érkező kiscicát. De a másik kutyámat azt hiszem, nagyon elrontottam e téren. Őt kicsi kora óta uszítottam macskára. Így ha meglát egyet "görcs" lesz az agyában és csak a macska létezik számára. Teljesen belefeszül a pórázba és képtelen onnantól rám figyelni. Kb, 2 másodpercre tudom kizökkenteni. Addig kergeti amég a macska fut. Persze, eddig még egy alkalom se volt, hogy tényleg elkapta volna. Volt már, hogy a macska nem szaladt el és csak nézték egymást. Aztán kapott egyet a cicától és otthagyta. De amúgy nagyon sunyi kis kutya. Tduja, hogy mit nem szabad, de ha nincs felügyelet alatt akkor elszökik, akkor megöli a kismadarat ami kiesett a fészekből (persze addig barátok amég kint vagyok). És így nem tudom, hogy hogy hagyjam egyedül egy kiscicával, mert a házba nem vihetem be, mert a szüleim nem engedik. És azért 6 hét, mert még most nyílik ki a szeme. Szóval igenigen pici cica lesz. Féltem!! Szerintetek? mit csináljak? Azért ide írtam, mert itt a kutyákhoz kell érteni most.

2013. máj. 28. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:

gratula! szóval a más macskáját nem féltetted sőt még uszítottad is a kutyád, a magadét viszont igen? hát most már edd meg amit főztél!


elmondanám hogy ezt az általad megtanított dolgot hónapok alatt sem biztos hogy megtanulja másképp kezelni! hat hét meg egy kalap aksit nem fog érni nekem elhiheted!


erre mondják azt hogy légy következetes! semmit ne engedj meg neki amit később mégsem engedsz. nem mellesleg lehet lepontozni de ha belegondolok abba mekkora par@szt voltál mások macskájával, meg is érdemled! nekem nincsen macskám, de még egy kóbor állatra sem uszítanám soha a kutyámat!

2013. máj. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel kicsi kora óta uszítottad a cicákra nem is fog megváltozni,hiszen te tanítottad rá!Ő ezt hiszi normálisnak és ha hazahozod a cicát nem fogja érteni miért tiltod szidod majd ha meg akarja támadni,hiszen eddig ez volt a normális!Tehát mondj le a cicáról,ha nem akarsz tragédiát vagy hívj házhoz egy kiképzőt aki segít!Nem lesz könnyű!De azt azért nem értem,hogy ha uszítottad a cicákra akkor miért akarsz egyet?
2013. máj. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy bele merek még szólni, de valamit elolvashattál, mert nem a véleményedre voltam kíváncsi. Én is vágom, hogy elcsesztem. Már egy ideje nem is engedem neki.

De ha már ilyen hülye voltam, engem már nem büntetsz azzal, hogy nem írsz választ, mert ami megtörtént megtörtént.

2013. máj. 28. 19:12
 4/7 A kérdező kommentje:
2. Mert van rengeteg gyümölcsfánk. És amég cicánk volt addig nem voltak madarak és volt gyümölcs de most fordítva. Már pedig hozzászoktatom a macskákhoz ha bele is halok, mert kell az a macska. Már nagyon gáz amit csinál. Barátnőméknél kezdem akinek sok macskájuk van. Valahogy majd csak összejön. De sose támadta meg. Mert ha a macska nem szalad, akkor fél tőle...ez lehet jó pont?
2013. máj. 28. 19:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát az igazság az,hogy a macskák alapjáraton félnek és előbb utóbb el fog szaladni,próbáld úgy,hogy az öledbe rakod a cicát és oda ereszted mind a két kutyát mivel írtad a német juhászod nem bántja előbb utóbb sikerrel jársz.De ez hosszú folyamat meg hát a cicát is nyugtatnod kell!Arra vigyázz ne emeld a hangod a kutyával szemben légy magabiztos és nyugodt akkor az energiádból tudni fogja,hogy a cica a nyugalommal párosul!A második hozzászóló voltam!
2013. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben van megpróbálom köszönöm! És sose használom ezentúl a "cicc "szót.
2013. máj. 28. 19:26
 7/7 A kérdező kommentje:
Képzeljétek. Ma szoktattuk barátnőm macskájához. Hát félt tőle a kis muki xD Aztán már nem tudtuk róla leszedni. Egyfolytában együtt voltak. Mindenhová együtt járkáltak. Rájöttem, hogy nem tudja, milyen valamit jelent a "cicc". Mivel a cicka nem szaladt előle ezért, meg kellett vele barátkoznia. Kezdek reménykedni! :)
2013. máj. 28. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!