Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem "árt" az a kutyának, ha...

Nem "árt" az a kutyának, ha nem ugathat "eleget"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha letiltom a szomszéd kutya, szomszéd néni stb. ugatásáról, és csak játék közben hagyom, hogy ugasson, akkor az neki nem fog...hmm...hiányozni? Ne jöjjetek azzal kérlek, hogy nem való nekem a kutya. :) Azért tettem föl a kérdést mert bizonytalan vagyok az ügyben. Mivel puli (kölyök), nagy a mozgásigénye, amit le is vezet, de köztudottan "ugatós" fajta, én pedig nem szereteném a szomszédokat magamra haragítani. Nem probléma tehát, ha nem engedem, hogy "fölöslegesen" ugasson?

2013. máj. 28. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fölöslegesen ne ugasson és ez nem is probléma ;) nem lesz tőle semmi baja
2013. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arra meg lehet tanítani hogy ne ugasson éjjel nappal, de nem biztos hogy betartja amikor te távol vagy a háztól. Azt én megengedem a kutyámnak, hogy jelezzen ha meglát valakit, de csak úgy a vak világba ugat azt nem szabad. Például az enyém másképp ugat ha a szomszéd néni akar tőlem valamit, másképp ha macskát lát, és stb. A pulinál azért necces mert alapból szeret állandóan csaholni, de ezt te is írtad. Hát majd akkor rászólhatsz ha észreveszed hogy ha kell ha nem, csahol. Nem minden puli ugat sokat, de van amelyik extra ugatós.
2013. máj. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A nagy kutya egyáltalán nem ugat.ha kell ,vakkant egyet és annyi.És semmi baja nincs.Hallottál már olyat,hogy egy bernáthegyi állandóan ugat?? :-))

Minél kisebb a kutya,annál többet ugat.nyugodtan neveld meg,hogy ne menjen a szomszédok idegeire az állandó ugatása.

2013. máj. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sparr0w ***** válasza:
25%
Nem tudja valaki az embereket hogy lehet leszoktatni a felesleges ugatásról?
2013. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. máj. 28. 21:12
 6/6 klopusz ***** válasza:

Szia!


Az én blökim most öt éves (három éve van velünk). Rögtön cáfolom az egyik hozzászólót, mert nagytestű a kutyám (nagyjából 40 kilós berni pásztor - skót juhász keverék), mégis elég nagy a szája.

Mindenkit megugat, aki elmegy a kertünk előtt, legyen az felnőtt, gyerek, kutya, macska. Ugat, ha megáll a szomszédnál egy kocsi, ugat, ha egyik oldali szomszédaim kiteszik a lábukat a házukból (nem bírja őket, az biztos). A másik szomszédomat csak akkor ugatja, ha ott vagyok, szokták is mondani, hogy a kutya most mutatja meg, hogy megdolgozik a kajájáért :-) Aztán persze ugat akkor is, ha a környékbeli kutyák rákezdik.

Én csak azt tudom tenni, hogy ha fölöslegesnek ítélem az ugatását, rászólók, de ez is csak ideig-óráig használ.

Szerencsére éjszaka nem szövegel, nyugodtan lehet tőle aludni.

2013. máj. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!