Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hnaposan már késő kutyás...

5 hnaposan már késő kutyás közösségbe parkokba vinni a tacsi keverékem?

Figyelt kérdés
túl izgatott és támad hogy ha idegen kutyát embert lát
2013. máj. 29. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ilyernkor szakembert kell felkeresni, irány kutyasuli! ne légy felelőtlen!
2013. máj. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem voltam túl felelősségteljes gazdi, 2 kutyám volt gondoltam elvannak az udvaron. 4 évesek voltak amikor elkezdtem sétálni velük, az első és maga volt a pokol! Támadtak minden kutyát, néha biciklist is. De nem adtan fel, elolvastam minden szakirodalmat, videókat néztem. Megpróbáltam kutyasulit is de rosszat választottam, és hamar leléptem onnan. Nekem nem igazán az kellett hogy lábnál sétáljon, meg forduljon, hanem először is az hogy ne akarják kinyírni a többi kutyát. Menet közne megismertem egy csomo embert akik segìtetek tanácsal. De a legfontosabb a kitartás volt, hogy nagyon akartam azt hogy öket is elengedhessem a réten a többiekkel. Szerencsére sikerűlt, ma már ök is bandáznak. Te se add fel, hiszen még nagyon fiatal a kutyád, jó lenne ha találnál valakit akinek időssebb nyugis kutyája van és hajlandó segíteni.
2013. máj. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocs, az első év maga volt a pokol.
2013. máj. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem akar verekedni. Eddig szerencsére csak nyugis kutyákkal találkoztunk érezték h kicsi és nem bántották de még így se nyugodik meg az enyém
2013. máj. 29. 12:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Majd lenyugszik! Teljesen normális ha izgatott az új élményktől. Persze jó lenne ha le tudnád nyugtatni, de vannak hiperaktív kutyák akiket nehezebb. Az esetleg jót tenne ha előtte egy kissé lefárasztanád, és csak utánna engednéd oda kutyákhoz.
2013. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most akkor támad, vagy nem akar verekedni? Merre laktok? Alfa kutyasuliban van ingyenes terápiás foglalkozás, szocializáció, és akkor nem egy évig fog tartani...
2013. máj. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Minél előbb érdemes elkezdeni, de ettől függetlenül dehogyis késő.

A saját dolgodat könnyíted meg, ha pár hónapos korától szoktatod kutyához, macskához, idegenekhez, biciklihez, amivel találkoztok. Az izgatottságát pedig próbáld ellensúlyozni a saját nyugalmaddal. Ha pórázon sétáltatod, akkor mindig lazítsd le, mikor más kutyával találkoztok, mert ha feszül, az szoríthatja a nyakát és ettől ezt az idegességet társítja majd a többi kutyához, feszültebb lesz.

Támad? Mert egy kölyökkutya izgatottságában hajlamos a másik kutya arcába mászni, de ez nem igazán támadás, csak nem tudja még a 'rendet', hogy hogyan kellene szépen, tisztelettudóan játékra hívni, kommunikálni.

2013. máj. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nekiront, ugrál körülötte állandóan ugat, bele akar csípni "de nem mer". Kb így látom. Mit csináljak ilyenkor? Gyorsan menjünk arrébb, vagy direkt álljak meg és várjam hogy megnyugodjon? Én megálltam mivel a másik kutya és a gazdája is rendesek voltak. A felnőtt kutya teljesen nyugodt volt, csak állt és szimatolgatta, bámulta, miközben az pörgött körülötte!. Még csak nem is morgott.
2013. máj. 29. 17:11
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem állj meg és várd hogy lehiggadjon. Abból amit most írtál nekem inkább az jön le hogy játszani akar csak kicsit túlpörgi és szemtelen. Ne aggódj majd a felnött helyre teszi. De azt te is megteheted ilyenkor hogy finoman megbököd és rászólsz "cssss" nállunk ez a hang nagyon működött, meg a kizökkentés is.
2013. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Viszont már távolról vakkantgatni kezd.
2013. máj. 29. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!