Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mérgező lehetett?

Szerintetek mérgező lehetett?

Figyelt kérdés
Sétáltattam a kiskutyámat és mikor odanéztem szagolgatott egy gombát de megrántottam és látom ma gomba ketté volt törve,lehet a kutyom törte el ahogy elhúztam onnan. Szerintem nem evett belőle,de azt nem merem állitani h esetleg nem e nyalta meg.(Pici 3 hónapos és mindent a szájába akar venni,amit amint rászolok már ki is köp.)A lényeg h félek hogy netán belekostol vagy esteleg h megnyalta. Minden gomba mérgező ami a füben van és előfordulhat kutyasétáltatásnál? Amúgy "asszem" bana kalapja volt.Előre is köszi a válaszokat.
2013. máj. 29. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Már hogy lenne minden gomba mérgező?


Az emberre halálos veszélyt a hazai fajok közül leginkább a gyilkos galóca jelent, az viszont fehér, és nem barna.


Semmilyen más gomba nincs, amitől egy megnyalástól baja esne.

2013. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem mindegyik mérgező csak annyi gombát látni sétáltatás közben itt-ott,hogy felmerűlt bennem akérdés h ezek mennyire veszélyesek rá nézve. 90% ra mondanám hogy nem szedett le rola egy darabot,mert semmi sem biztos.Köszönöm a válaszod!
2013. máj. 29. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi jelentősége nem lesz. Azért figyeld, és ha furcsa tünetei lennének, görcsölne vagy étvágytalan lenne, akkor érdemes felkeresni egy dokit. De tényleg,a gombák nagy része teljesen ártalmatlan. Mekkora volt a kalapja? Milyen formájú?
2013. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Megnéztem, a gyakoribb mérgező gombáknak még nincs szezonja. Azok később jelennek meg!

2013. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Holnap viszem veszettség oltásra és chipre.Remélem nem lesz baja,majd megkérdezem a dokit is. Nagy gomba volt,tuti volt 6 centi a kalapja és barna leginkább. Nagyon köszönöm a válaszotokat. Utolsónak pedig h külön utánanézett.Szép napot!
2013. máj. 29. 14:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Ui: ha egy ember válaszolt csak :) akkor neki:)köszi!
2013. máj. 29. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy ember voltam. :) Nincs mit, jó egészséget nektek, remélem tényleg nem lesz semmi gond!
2013. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönjük:D Kedves vagy!
2013. máj. 29. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!