Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Welsh terrier vagy drótszőrű...

Welsh terrier vagy drótszőrű foxterriet?

Figyelt kérdés
melyiket könyebb nevelni ( társasházbanlakunk és ne ugasson nagyon ) melyik-nek elég reggel kb 6.00-7.00) séta futás vagy biciklizek a kutya melett délután kb 15.30-17.00 szintén és még 18.30-19.30-ig naponta séta futás hogy lefáradjon és ne pörögjön állandóan egy 64 négyzetméteres lakásban lakunk amiből az előszoba a nappali konyha és az én hálószóba az ő felügyelete alatt napközben mert én iskolában vagyok 7.45-től max 15.10-ig és napközben anyum változó időt tölt otthon néha egész nap otthon van néha kb 7.30-8.00 tájban elmegy és 12.00 körül és haza ja és azért van a wels terriernek eddig +1 pontja mert anyum és a nővérem allergiás és itt azt írják hogy nemvált ki erős allergiát : [link] ennyi

2013. máj. 29. 14:56
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és mi alapján válasszak első kutya lenne és kennelből vagy pl expressen vegyem és kölykök között mi alapján válasszak ?
2013. máj. 29. 15:01
 2/7 anonim ***** válasza:
Az általad leírt két fajta iszonyú pörgősek, ugatósak és vadászkutyák. Mindkettőnek nagyon sok mozgás, és szellemi feladat kell, hogy egy unalmas percük ne legyen. Nekem a foxik szimpatikusabbak, de a Welsh se rossz. a lényeg hogy foglalkozz vele rengeteget. Az ugatás meg hát olyan dolog hogy le lehet szoktatni őket, de lehet hogy nehezen. Valami nyugisabb,csendesebb kutyus nem jobb lenne? Valami bulldog? Ők nem nagyon ugatnak, és a szőrük is rövidebb
2013. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
énnekem ez két kutya tetszik testfelépítés szőrzet... és apumnak volt drótszőrű foxija gyerekként és azt mondta hogy ha rászólt hogy pfuj nem szabad amikor ugatott 1-2 hónap alatt leszokott de ezt mivel kicsiként vette a kutyát tenyészetből ezért még a kutyának gyenge volta hangja és nem volt zavaró :)
2013. máj. 29. 15:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Lakásban egyik sem ugatós és ha lemozgatod akkor nem lesz gond vele. A szőr mind kettőnek trimmelős, ha rendszeresen trimmelik nem hullik és nem okoz allergiát. A welsh kicsit keményebb kutya. Expresszről semmi képpen ne, mindenképpen egy megbízható tenyésztőt keress.
2013. máj. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne foxit. De ha mégis, annak kirándulni is kell, ez nagyon fontos.

A szüleim elváltak. Apám egy 2200 nm-s telken lakik. A foxi nap mint nap rohangál, stb. viszi sétálni, de az a kutya úgy 25 LEFUTOTT km után mondja azt, hogy lefekszik lihegni egy kicsit, aztán pedig újra elindul...

Nem lebeszélni akarlak, de ez egy elég fontos tény.


Amúgy apáé is drótszőrű.

Ő úgy jutott hozzá, hogy feltett egy hirdetést, hogy foxit (vagy foxi keveréket) keres. Két nap múlva felhívták, mondván, hogy van egy tk-s, oltott, chipelt kutya, ingyen. Két nap múlva elment és elhozta.

És mint kiderült, Mo. 2. legjobb helyéről vette az előző tulajdonos. Azt a helyet nagyon ajánlom, mert ott tényleg nem veszett még ki a kutyákból a foxivér - Klondike kennel - de az Agri is remek, a miénk nagyrészt Agria-Klondike.


Ja, és bocs a prédikációért.

2013. máj. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kösz én a drótszőrű foxi mellett döntöttem mert a welsh terrier harapós és a nővérem meg az anyum is beleegyezett mert csináltattak mind a két kutyával valamilyen vizsgálatot és drótszőrű az ő szavaikkal élve kevésbé csavarta az orrukat
2013. máj. 30. 15:32
 7/7 A kérdező kommentje:
a mozgás nem gond mert napi 3,5 óra futtatás csak lefárasztja és feladatot is adnék neki pl.: elrejtek húst a futtatás előtt valahová majd keresse meg meg tárgyakat stb..
2013. máj. 30. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!