Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha csak minden másnap viszem...

Ha csak minden másnap viszem le sétálni a kutyámat úgy is jó?

Figyelt kérdés
Kertesház és foglalkozva van vele, de nincs minden nap kedvem sétálni.
2013. máj. 29. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát attól függ mekkora a kerted?Mert kell a mozgás a kutyának függetlenül attól mekkoráról is van szó!A séta számukra egy meghitt rituálé veled!
2013. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
akkor ne vállalj kutyát, mi neked a foglalkozás a kutyával, ha már arra is lusta vagy hogy szocializáld???
2013. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Milyen fajtájú, korú, mozgásigényű kutyáról van szó?

A kert mérete nem számít, sétálni új ingerek és a kapcsolat erősítése miatt kell, nem csak a mozgás miatt. Lehetőleg vidd el minden nap, akármilyen kutyád is van. Az én kutyám nagy kertben lakik, de napi kétszer viszem sétálni, nem kedv kérdése (egyetemre járok, dolgozom mellette, de a séta nem lehet kérdés, egyébként is jó kikapcsolódás, szabad levegő, egyebek - nem vagyok sportos típus, de azóta, hogy rászoktam a napi két sétára, megőrülnék nélküle). Próbáld jobban megszeretni a sétálást - kutyával együtt szuperjó dolog!

2013. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nem kedv kérdése a kutyatartás. Nekem is kertben van a kutyám, a szerencse hogy nagy a kert, egész nap jön megy, és elfárad, mert a nap felében estefelé alszik. Én az iskola miatt nem tudom naponta elvinni, de én is minden másnap mindig kiviszem ha egy félórára akkor is több mint a semmi. Hétvégén persze naponta 2x 3x is megyünk egy kört, és szemlátomást megnyugszik, kidől a séták után.
2013. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 sippara ***** válasza:
81%
Ne legyen kutyád. A "minden másnapból" lesz ugyanis a "heti négyszer", majd a "hétvégente", míg végül a kutya a kertben rohad meg, mert egy idő után foglalkozni sem "lesz kedved" vele. A kutyatartás felelősséggel jár, az pedig nem való mindenkinek minden korban.
2013. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez attól függ, hogy mennyire van foglalkozva vele a nem sétálós napokon. Ha akkor is kimozgatod, labdázol vele több órát, akkor akár működhet is, bár ilyen erővel már sétálni is mehetsz.

Viszont én annyira nem értem ezt. Számomra az egész kutya dologban a legjobba a séta. Bármilyen fáradt vagyok, másnapos vagyok, vagy szar az idő, akkor is megyek. Bár néha nyilván nehezebb nekiindulni, de ha már elindultam, tök jó, nagyon élvezem, mindig megjön a kedvem. :) Ráadásul séta közben vagyunk a legjobban együtt, akkor a legerősebb a kapcsolat, hiszen minden kis idegszálunkkal egymásra figyelünk, szinte össze vagyunk kötve, még póráz nélkül is. Szerintem ez fantasztikus dolog. :)

2013. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Hát a 10 éven keresztüli méteres lánchoz kötve tartásnál sokkal jobb. Nekem is volt olyan ismerősöm aki nem vitte minden nap sétálni de mikor vitte akkor órákat barangoltak az erdőbe. Tény, hogy jobb lenne a kutyának ha naponta sétálnál vele 3-4 órát de nem lesz baja ha csak kétnaponta mész vele. Egyébként sétánál nem feltétlen fizikailagffárasztod le hanem inkább szellemileg kell.
2013. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Minimum egy óra séta erődben, vagy parkozás ha olyan a kedvem akkor egész nap kinn vagyunk. De nincs kedvem állandóan baktatni. Itthon nagy az udvar, játszok vele trükkökre tanítom.
2013. máj. 29. 17:04
 9/13 sippara ***** válasza:
Ha nincs kedved sétáltatni, ajánlanám a macska tartását. Sajnos a kutyatartás napi szintű sétával jár - sőt, nem simán naponta, de akár naponta többször, sőt, esőben, szélben, hóban, fagyban, vagy épp negyven fokban is, akkor is, ha menstruálsz, ha fáj a fejed/hasad/hátad/akármid. Nem kifogás az iskola, de még a munka sem (nem a levegőbe beszélek, utazással együtt 13 órát dolgozom, a kutya mégis napi 2,5-3 órát sétál, ezek után senkitől nem veszem be, hogy annyira leterheli az iskola, hogy nincs ereje sétáltatni - illetve de, beveszem, csak akkor nem kell kutyát tartani). A kertnek ne vegyél kutyát, mert először az ő, majd mindkettőtök életét fogja megkeseríteni ez az állapot.
2013. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sippara, nem a kertnek veszek kutyát, olvasd el amit írtam...


Azt meg hagy én döntsem már el, hogy ha fáj valamim akkor is sétálok e órákig.

2013. máj. 29. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!