Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közel hét órás vonatút nem...

Közel hét órás vonatút nem túl megterhelő a kutya számára?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretnék leutazni az anyukámhoz vonattal, de ilyen hosszú távra még nem vittem magammal a kutyámat. Eddig csak 15-20 perces vonatútjaink és félórás buszozások voltak, egyik alkalommal sem volt semmi gond. Próbálom úgy összeállítani menetrendünket, hogy legalább kétszer átszálljunk, hogy tudjon egy kicsit levegőzni, ha kell, elvégezni a dolgát. Előző este már nem adnék neki enni, hanem az utazás napján adagolnám neki lassan. Nagytestű kutya, ez jelent valami problémát? És meg lehet beszélni a kalauzzal, hogy ne legyen rajta egész végig a szájkosár? Mert 7 órán keresztül nem lesz rajta, az biztos. Ez így jó? Vannak még ötleteitek?

2013. máj. 29. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem miért lenne? Ha nincs ezer fok a vonaton. Ha nem veszélyes akkor szerintem leveheted a szájkosarat de azért ez attól is függ hogy a körülötted lévők mit szólnak hozzá. Ettől függetlenül én megkérdeznék valakit nem vinne e le kocsival inkább.
2013. máj. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs túl meleg az unalmon kívül más baja nem lehet. Én kb félútnál egy átszállással mennék, hogy el tudja végezi valahol a dolgát. Utazás előtt egy nagy fárasztó séta, és az út egy részét biztos átalussza.

Ha nincs tömve a vonat biztos leveheted a szájkosarat, mi is le szoktuk.

2013. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én csivavával utazok ennyit vonattal kb 3 havonta ha haza utazom és nekünk nincs problémánk végi alussza az utat, csak a gyerekek miatt szokott kissé kellemetlen lenni mert ha meglátják, hogy kutya van akkor mind megakarják simogatni, sőt volt olyan is, hogy másik vagonból is áthozták a gyereket és ezt nem szeretem mert akkor a kutya elkezd pörögni és én meg alig tudom megnyugtatni, hogy a helyén maradjon.
2013. máj. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a biztonság kedvéért az utazás napján sem adnék neki enni.Ráér ha célba értetek.A kutyák simán kibírnak ennyit.
2013. máj. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy egészséges, szobatiszta, alaposan megsétáltatott és jól nevelt kutya simán kibír 7 órás vonat utat szerintem.

Kutyámból kiindulva előző nap kora este kapna enni, utazás reggelén legalább jó 1,5 órás intenzív póráz nélküli sétát tennénk, aztán a 7 órát végigaludná :) 1 átszállás bőven elég szerintem Nektek is.

Az utazás alatt ne adj neki enni sztem, viszont többször kínáld meg kis vízzel!! Főleg, ha kánikula lesz...bár akkor nem erőltetném ezt a hosszú utat!!

Szájkosarat, ha nincsenek sokan körülöttetek, simán leveszed, max szól a kalauz, hogy tedd rá :)

2013. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Vizet vigyél neki az útra.

A fele utat úgyis átalussza majd.

2013. máj. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, a kánikulától én is félek, de sajnos nincs autó a családban, úgyhogy csak ez a verzió marad. Most azon gondolkozom, hogy ha nagyon kora reggel indulnánk( 3:00), akkor elkerülnénk a meleget, de akkor nem lenne lehetőségem nagy sétára, csak egy óra kb. De így felborítanám a napi rutinját, hogy éjszaka közepén indulnánk, szerintem a vonaton aludna tovább.. Legalábbis remélem. És ebben az időpontban kevesebb ember is utazna. Azért szeretném a két átszállást, mert egy átszállásos út a Balaton felé lenne, nyáron pedig azok a vonatok mindig tele vannak. Inkább utazunk háromnegyed órával többet, de nyugalomban.
2013. máj. 29. 23:35
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, víz az alap mindkettőnknek :)
2013. máj. 29. 23:36
 9/10 compactegon ***** válasza:
én utáltam mindig is a vonatozást, pedig "csak" 4 óra volt az út. egy ideje csak telekocsival megyünk, ha kutyát viszek magammal. olcsóbb, és kevésbé rumlis.
2013. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
és te mekkora kutyával utaztál? Mert nehezen tudom elképzelni, hogy egy nagytestű kutyával szívesen osztanák meg a helyet. Pedig az nagyon jó lenne. És olcsóbb, mint a vonat? Akkor utána kell néznem, hátha találok egy kutyabarát sofőrt.. :) És nektek eddig semmi problémátok nem volt? Leírnád, hogyan zajlik egy út?
2013. máj. 30. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!