Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kutyát! Mit...

Találtam egy kutyát! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Előbb amikor voltam lent sétálni találtam egy kölyök kutyust az út közepén ült tiszta sár és víz volt haza hoztam és megtörölgetem meg lehet fürdetni? Kb 9 hetes lehet adtam neki rizst ugye nem lesz baja tőle?Esetleg még adhatok neki rántott húst?Nincs semmi sérülése csak fázott és még kicsit félénk de már labdázik :) holnap viszem állatorvos hoz,és hol aludjon velem a szobába vagy az elő szobába?És holnap mielőtt nem megyünk orvoshoz levihetem sétálni vagy nem szabad még?Csak azért szeretném levinni hát ha pisil/kakil lent nem csak itthon.

2013. máj. 29. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
De ari vagy :) Ha viszed az állatorvoshoz tudakold meg, hogy nem-e jelentettek be kutya eltűnést. Nem tudom, hogy ennyi idősen lehet-e benne chip, az sokat jelentene. Esetleg ha valami közösségi oldalon fent vagy akkor írd, ki, tedd ki a fényképét, talán hamar meglesz a gazdája. Igen, ehet rizst, és rántott húsit is. Adj neki vizet is. Ma már talán zárva van minden bolt, de ha holnap reggel tudsz akkor vegyél neki egy kis adag konzerv tápot. Vagy szárazat, de figyelj, hogy kölyök táp legyen. Nem azért mert talán kényes, hanem mert még picik a fogai, és a kölyök táp kisebb darabokból áll.
2013. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%
vigyáz mert tuti hogy gilisztás de az is lehet hogy valahonnan kiszökött
2013. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfürdeted akkor jól töröld meg hogy ne maradjon vizes és inkább ne altasd magaddal 1. mert megszokja és ha nem akarod hogy veled aludjon hisztizni fog 2. előbb gilisztátlanítsd meg minden parazita ellen kezeltesd. rántott húst és rizst kaphat de a rizstől lehet szorulása ha nagy mennyiségben kapja és annyi időre leviheted míg elvégzi a dolgát :)
2013. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. máj. 29. 20:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben ezt az egy napot még takarítással töltenm, aztán ha a doki beadja neki holnap legalább a minimális oltásását (kivéve, ha chipes) s megmondja a korát, s veszel nyakörvet meg pórázt, akkor teljesen nyugodtan.

Milyen kutya, keveréknek tűnik? Az is lehet, hogy kertből kiszökött s valakié.

2013. máj. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan jó ilyen emberekről hallani, gratulálok nagyszerű ember vagy:-)

Szerintem nem igazán lesz semmi baja ha reggel leviszed pisilni. Ha lehet ne adj neki konzervet, mert nagyon kevés a tápanyga tartalma, viszont drága és könnyen rászoknak. Valami jobb közepes tápot kellene venned,tehát ne pedigreet, meg darlingot. De ha most rizst kap meg husit átmenetileg az is jó. Ha van a környékeden állateldeles bolt biztos tudnak segíteni, esetleg fressnapf bár ott tuti a legdrágábbat próbálják majd rádsózni. Késöbb inkább rendelj neki neten olcsóbban tudsz jó tápokat venni. Jó kutyázäst:-)

2013. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg is tartod? :)
2013. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak!:) És igen megtartom ha nincs menne chip.:)
2013. máj. 29. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!