Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyákat miért nem lehet...

A kutyákat miért nem lehet úgy szabadon engedni mint a macskákat?

Figyelt kérdés
A macskákat nem kell félteni, mindig hazajönnek sőt kb a kertben vannak csak, a kutyákat meg be kell zárni és csak sétánál de akkoris figyelni kell rájuk.
2013. máj. 29. 21:36
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
100%

Több oka van:

1.) Ha egy macska rohan veled szemben le se sz*rod, de ha egy dobermann, vagy egy moszkvai őrkutya, szerintem megijedni.

2.) A kutya nem tud elfutni olyan gyorsan a autó elől.

3.) Van aki utálja, vagy fél a kutyáktól.

4.) A macskát nem igazán lehet szabályozni, bárhol kijut.

2013. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Nem mintha a macskát kéne szabályozni amikor hűséges...
2013. máj. 29. 21:43
 3/48 anonim ***** válasza:
0%
A kutyának van egy olyan tulajdonsága, hogy elkóborol. Ezt a Gárfildben láttam:)
2013. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
87%

A macska sem tud magára vigyázni, idő kérdése, hogy mikor történik meg a baj.

Sok ismerősöm tart macskát, közülük, akik kijárós macskákt tartanak rendszerint vagy megmérgezték vagy megcsapkodta vmi idóta b@rom, vagy elütötte őket egy autó.

Nem tenném ki ilyen veszélynek a kutyám.

Azon kívül ott vannak azok a lehetőségek, amiket az egyes válaszoló már leírt.

2013. máj. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Ah, a macska mégis állandóan el van engedve de többnyire a szabadsága ellenére otthon van... A saját akaratából nem megy világggá nem de bár? A kutya világgá menne ha nem lenne kerítés?
2013. máj. 29. 21:58
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
te már megint az a kutyaellenes macskaimádó vagy?
2013. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3 kijárós macskánkat mérgezték meg idén, tavaly 2-t... Nem lesz többet macskánk ... Szóval ez, hogy mindig hazajönnek, nem teljesen igaz. De a macska alaptermészete is más szerintem, mint a kutyáké. A macska a helyhez, kajához ragaszkodik, míg a kutya a gazdihoz.
2013. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
100%
A macskát nehezebb korlátozni (kevés bernáthegyit láttam a háztetőn vagy a fán) A kutyáktól félhetnek az emberek, macskától kevésbé. Mellesleg nálunk a macskák is ugyan ott élnek ahol a kutyák szóval egyik sincs kevésbé korlátozva és nem fogom a macskámat ketrecbe zárni vagy a kutyát kiengedni az utcára, semmi értelme.
2013. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Áhh szóval a macska azért nem él a szabadságával mert ragaszkodik a kajához? Elmondanám hogy az én macskám nem a kajához ragaszkodik. sőt sok macska nem ilyen csak tudni kell velük bánni. De a kérdésre még mindig nem kaptam választ nem az érdekel, hogy az emberek miért zárják be szerencsétlen állatot...
2013. máj. 29. 22:07
 10/48 anonim ***** válasza:
100%
szóval te vagy az a kutyaellenes macskaimádó...:D
2013. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!