Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez domináns viselkedés más...

Ez domináns viselkedés más kutyák felé? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy nyolc hónapos hím padlócirkálóm. Nagyon édes, és abszolút nem domináns velünk szemben. Okos, ügyes, szót fogad.


De gyanús, hogy valami nincs rendben a többi kutyával való viselkedésével. Van pár kutyahaver, akikkel nincs semmi gond. El is lehet engedni őket együtt. Viszont mostanában olyan furán viselkedik. Pl. nyalogatja más hím kutyák nemi szervét.


Imádja a többi kutyát mindig játszani akar velük, de mostanában folyton rájuk ugrál, a többi kutya meg mindig odakap. Leszidom, meg tiltom, hogy ne ugráljon, de nem értem. Ha csak játszani akarna akkor a többi kutya nem lenne ilyen undok, nem? Van valami tippetek?


Ja ezt az ugrálást főleg pórázon csinálja, ha elengedem, akkor tisztelettudóbb.



2013. máj. 30. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:

a nyalogatás annyiban dominancia max, hogy megsérti a másik kutya személyes terét.

A ráugrálás mit takar? csak játékból vagy szexuális célzattal? simán lehet, hogy csak túl intenzív a kis kutyád játéka a többi kutyának és az a bajuk. Ezt ebből nem lehet leszűrni amit írsz. Esetleg csinálj videót és tedd fel youtubra azt a linket meg ide...

2013. máj. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolom most kezd ivarérett lenni.Ha pórázon szemtelenkedik a többiekkel akkor azt jelenti, hogy erősnek érzi magát a közeledben, ergo azt hiszi a drága ő a főnök.Ha meg elengeded akkor gyengébb lesz mivel nem fogod a pórázt.Megkéne erősíteni a falkavezéri poziciódat és ha domináns más kutyákkal akkor azonnal tiltani kell, rákell szólni, hogy NEM, oldalba bökni vagy megrántani a pórázt ha tovább folytatja te is folytasd tovább amíg felnem adja, nem szabad hagyni érvényesülni.Amint látod hogy dominánsan kezd viselkedni, rögtön elkell kapni azt a pillanatot és tiltani.Ennyi.
2013. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ugráláls dominancia jele. Ha már játszanak és úgy ugrálnak egymásra az más, de h ha találkozásnál az az első hogy oda áll a másik kutya nyakához és ott ugrál rá abszolut dominancia. Főleg h ha a másik kutya jelzi a kutyádnak h hagyja abba. Próbáld meg erről most leszoktatni mert később agresszív is lehet. Nekem úgyanez volt, akkoriban hagytam had ugráljon, 1 éves kora után agresszív lett szinte minden himmel aki nagyobb nála. és utána nagyon sok melo és esetleg pénz leszoktatni erről a viselkedésről. :(
2013. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mindenképpen tiltom róla. Csak az abaj, hogy nem is tudom... mikor másik kutyát lát, akkor egy más tudatállapotba kerül, és teljesen kész. de tényleg imád játszani, és néhány kutyával nagyon jól el is van. Plusz ha már haverok, akkor nem is ugrál.


Gondolkodtam az ivartalanításon is, hátha lenyugszik, de nem biztos, hogy ebben az esetben ez megoldás lenne.


Agressziónak viszont nincsen nyoma. Ha rámorognak, megfutamodik. Viszont én azt vettem észre, hogy abszolút nem képes dekódolni a másik kutyák jelzéseit. Hiába kapnak oda neki, vagy acsarkodnak rá, megilletődik, de 20 mp múlva menne is újra barátkozni.

2013. máj. 30. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!