Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy magyar fajtát,...

Szeretnék egy magyar fajtát, ami mozgékony, és játékos. E melyiket?

Figyelt kérdés
Szeressen futni, legyen sportos.

2013. máj. 30. 10:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Magyar vizsla? :)
2013. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

pumi, mudi, puli?


Az én személyes kedvencem a Mudi a rengeteg színváltozatával együtt :)

2013. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nekem most van egy ivartalanított szuka pulim. :) A magyar vizsla jól hangzik. Csak azért ragaszkodok a magyar fajtákhoz, mert én is magyar vagyok. :) Esetleg az agár?
2013. máj. 30. 10:46
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
erdélyi kopó? állítólag nagyon okos, és elég mozgékony
2013. máj. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell eldönteni,melyik tetszik jobban,melyik kutya jelleme áll a legközelebb hozzád.Én szívem szerint a mudit ajánlanám,kitűnő sportkutya,mozgékony,intelligens,nagyszerű kutyák-de nem kevésbé hasonlóan ráillik ez a pulira vagy a pumira is.Lényegében a magyar vizsla és az erdélyi kopó is megfelelnek a fenti leírásodnak,de ők vadászkutyák,valamivel makacsabbak,mint egy juhászkutya,másfajta jelleműek.Nem rábeszélésként,de a mudit és az erdélyi kopót(sőt,a magyar agarat is)azért ajánlom főként,mivel mindhárman eléggé kis állománnyal rendelkeznek a saját országunkban!Igaz,a mudiban már kezdik felfedezni a lehetőségeket,ettől függetlenül én abszolút támogatom,aki magyar fajtát választ,segítvén ezzel megőrizni nemzeti kincseinket.
2013. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Jobbnál jobb kutyák! Esetleg kuvasz?
2013. máj. 30. 11:02
 7/18 anonim ***** válasza:
Kint v benti kutyus lenne?
2013. máj. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A kuvasz nem igazán játékos, de a vizsla igen és futni is nagyon szeret. Az agár is mozgékony de nem tudom mennyire játékos.
2013. máj. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kuvaszom van,s a későbbiekben is a fajtával szeretnék foglalkozni,így talán tudok segíteni.Ha igazán olyan fajtát szeretnél,amilyen a feltételeidnek megfelel,javaslom,a juhász-és vadászkutyáink közül válassz inkább.Egy bizonyos szinten a kuvasz is szeret játszani,de alapvetően nem egy nagyon mozgékony,sportos fajta.Ők-a juhászkutyákkal ellentétben-nem rohantak,pörögtek a nyáj körül(ezzel rá is illene a,,mozgékony,sportos,szereti futni"jellemzők),hanem őrizte őket,s ha kellett,megvédte.Naponta többször bejárja a területét,ha akció van,intézkedik,de nem az a mozgékony fajta.Inkább elfekszik csendben egy olyan helyen,ahonnan jól látja a ház bejáratát és a kaput egyaránt és figyel.A futásért nem rajong,ha valami tennivalója van akkor ugrik és jól fut,de pl bicikli mellett vagy az ember oldalán való kocogás nem az ő területe.A labda után is szalad párszor,ha kedve tartja,de nem jellemző a nagy játékosság,ő amolyan nyugodt,büszke fajta.Persze,köztük is vannak eltérő egyedek,kifoghatsz olyat,ami mozgékonyabb,de alapvetően nem lesz egy sportkutya belőle.
2013. máj. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Mindkettő :)

Mert én sokat futok/biciklizek. Szerintem magyar vizsla lesz. Persze mindene meglesz. Minőségi táp, kutyaház, benti fekhely, fém tálak, nyakörv, póráz, és rengeteg játék. Ezenkívül mindennapos játék, futás, 3x séta, kutyasuli.

2013. máj. 30. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!