Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek el kell altatni a...

Szerintetek el kell altatni a kutyát? Öreg már és most a szőre is csomókban hullik, sebes, váladékozik, és büdös. Szórtuk hintőporral, fertőtlenítettük, de folyamatosan terjed a testén. Valakinek volt már hasonló a kutyájával?

Figyelt kérdés
Most akarjuk hívni az állatorvost, hogy jöjjön nézze meg. Látszik, hogy szenved, sajnáljuk. Egy nagytestű kaukázusi kutya, már 13 éves. öreg, alig hall, meg néha összecsuklik a lába mikor megy, alig eszik. egy kis sebből indult az egész ami mostanra tovább terjedt, már a hátán szőr sincs, a legyek is dongták, pedig szórtuk, kentük, de csak addig tartott. most nincs meleg, nem szállják a legyek viszont a seb csúnya, eleven, büdös. A multkor kukacok is voltak rajta, a sebben. mit tegyünk? Jobb lenne elaltattatni? Nem szenvedne, vagy meggyógyulhat még? csak már öreg is. :(
2013. máj. 30. 16:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Két normális privát üzenetet kaptam olyanoktól akik már megéltek hasonlót, nekik válaszoltam is normálisan, de itt nem fogom tovább firtatni ezt a témát, ez az egész oldal csak azért van , hogy szarják-szapulják egymást az emberek de érdemleges választ nem sok tud adni. Ha tudnátok hány környékbeli macskát, kutyát mentettünk már meg a családommal a kínhaláltól és fogadtunk be nem lenne ekkora szátok. Biztos olyan tipusok itt némelyek akik látnak egy szenvedő állatot és jaj de sajnálják, meg rohadjon meg aki ezt tette szegénnyel,de ha már a tettek mezejére kell lépni lapítotok csak itt osszátok az észt. Ha meg akartunk volna szabadulni tőle már rég megtettük volna nem pedig kiírok egy kérdést.
2013. máj. 30. 17:47
 12/16 anonim ***** válasza:
53%
Ne törődj ezekkel a szájhősökkel, itt mindenki hatalmas állatvédő, de kóbor kutyát azért egyik sem fogadna be, csak a pofájuk akkora, mint a bécsi kapu.
2013. máj. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
87%

kispalikee és kedves kérdező!


tehát felelős állattartó:


-akinek a nem mellesleg igen nagytestű kutyája -tehát elég nagy felület- olyan rossz állapotba került hogy a hátán nincsen szőr.


- aki szeretné elhitetni hogy ez 2-3 nap lefolyása alatt történt meg


-aki egy jól láthatóan orvosra szoruló problémát házilag kezdett kezelni egyértelműen tévesen hiszen akkor nem fajult volna idáig az egész.


- akinek a kutyájának a sebében már a kukacok is megjelentek de még ez sem volt eléggé elrettentő ahhoz hogy orvoshoz forduljanak vele.


- aki ahelyett hogy megfelelő orvost keresne a gyik-on próbál meg egyéb házi praktikákat keresni.


-aki az orvost már egyértelműen csak azért hív(ná)ja ki hogy elaltassák, ahelyett hogy alapos kezelésben részesítené a kutyát


-aki még azt sem képes felfogni hogy a kutya jelenlegi állapota egyértelműen a betegség és -feltehetőleg emiatt- étvágytalanságnak köszönhetően van egyértelműen rosszabb állapotban mint kellene.


-aki azt gondolja hogy az öreg kutyája aki nem hall rendesen és a saját hibájából tiszta gennyes var az egész kutya halált érdemel


-aki annyira buta hogy egy láthatóan egyre romló állapotban levő sebről elhiszi hogy egy másik kutya kezdte ki és ahelyett hogy másik orvoshoz vinné hintőporral kezeli otthon miközben az cseppet sem zavarja hogy a módszer nem megfelelő hiszen akkor nem romlana a kutya egészségügyi állapota.


-aki azt gondolja hogy a hintőpor a kutyáknak megfelelő sebkezelő gyógyszer.


-aki mindezek ellenére igen "szépen megfogalmazott" választ ír és kikéri magának hogy ő ne lenne felelős állattartó és ne szeretné a kutyáját....



és pl. én ne magyarázzak és biztosan nincsen igazam mert nem fogadtam be még állatot, ami nem mellesleg nem igaz, de tény a jelenlegi helyzetben és körülményekben ezt nem tettem meg. itt nemigen vannak kóbor kutyák, amik vannak azok is valakinek az önsétáltató kutyája általában. persze nem is olyan a helyzet mint magyarországon.


jelenleg egy kutyám van. de egyet biztosan tudok. soha ne éljem meg azt hogy full kopasz háttal kukacos bűzölgő gennyes sebbel, étvágytalanul kelljen látnom. és mivel én nem vagyok a házipatika híve, ahogyan amíg egy rendes kezelést nem kapok meg sem állok a megfelelő orvosig, azt hiszem bátran kijelenthetem hogy ilyet nem is fogok megélni.

én eddig azt hittem -többek közt- ez meríti ki a felelős állattartás és a kutyám iránti szeretet fogalmát. de úgy látszik tévedtem és nem szabad orvoshoz vinnem a kutyámat ha bármilyen bőrproblémát vélek felfedezni rajta. ahogyan jogomban áll nem megfelelő modorban sértődötten lecseszni olyan vállakozó szellemű válaszadókat akik bátorkodnak engem véleményezni, miközben nem is ismernek azt sem tudják mi a kedvenc színem vagy egyáltalán milyen színű a hajam, pusztán a tényt ismerik miszerint a kutyám hátán egy darab szőr nincsen és még a kukacok is elvenen kezdték felfalni a sebtől, gennyező bűzölgő kutyát (mert bizony ez így van) és ez alapján "van pofájuk" engem elítélni!

és különben is hogy jönnek az ilyen emberek ahhoz hogy számomra nem tetsző véleményt alkossanak rólam egy ilyen esetről, hiszen nem azért tettem fel nyilvános helyre a kérdést hogy engem elítéljenek hanem hogy egyet értsenek velem. vagy írjanak valamit mit csináljak kennyek rá házilag a kutyámra. pont.


épp most kérdezte a párom mit írok akkora hévvel. szépen lefordítottam neki amit itt olvastam. az ő véleménye az hogy ez tuti egy olyan kérdés ami nem is igaz és a kérdező jót röhög a markában hogy felhúzott embereket miközben lehet még kutyája sincs. nem hiszi el hogy ilyen létezik és hogy ilyen emberek is léteznek. szóval azt hiszem ez is önmagáért beszél. pedig mutattam már neki állatvédős képeket egyszer egy kutyát be is akart fogadni csak végül az út miatt nem vállaltuk be a dolgot. eléggé kellemetlen lenne a kutya számára míg idáig eljutna.

2013. máj. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Ma hajnalban drága kutyusunk csendesen elaludt. Tegnap este már érezte, hogy közeleg a vég, mert hirtelen feléledt, mintha jobban lenne, körbejárta az udvart, meg odament mindőnkhöz. Sejtettük, hogy talán búcsúzik. ma lejött az állatorvos de már későn. Azt mondta sok ilyet látott már, és a kutyát már nem lehetett volna megmenteni, max a szenvedését hosszabbítani, öreg volt, és nála ez a 13 év már igen szép idő. Magától ment el. Az utolsó hozzászólást el sem olvastam és nem is fogom, az első sorig jutottam csak, nem érdekel az okoskodása, biztos azt hiszi, hogy ha egy kisregényt ír, amiben kifejti minden gondolatát majd hú de elszégyellem magam , hogy milyen rossz állattartó vagyok, hát nem mert Te nem ismersz én sem téged szóval kár érte. Úgyhogy feleslegesen írkáltál. Nyugodjon békében a kutyánk, aki hál Istennek szép , egészséges, boldog életet élt, szeretetben amíg megadatott neki :(
2013. máj. 31. 07:20
 15/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom. :(
2013. máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
57%

Hát szerintem jobb így neki, legalább már nem szenved. (Már ha igaz és nem csak azért írta a kérdező, hogy ne kapjon több lecseszős üzenetet, mert ilyen is szokott ám lenni.)

Amúgy nem tudom minek ír ki kérdést az, aki egyes válaszokat nem olvas el, teljesen normális választ írt az illető, én például fel is pontoztam, mert egyetértek vele.

Hosszú volt, de tartalmas, tehát okkal volt hosszú! Na de mindegy...

2013. jún. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!