Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a bullterrie...

Mi a véleményetek a bullterrierről? Tényleg csak engedéllyel lehet venni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekem is az van, mégsem kell engedély hozzá. Viszont a születendő almot be kell jelenteni. Elméletileg a pitbull tenyésztése ill. szaporítása az tilos, de számtalan hirdetést találni, amiben ilyen típusú kölyköket kínálnak eladásra. Volt egy idős néni, aki rám támadt, mert bullterrierem van, és ezután megkérdeztem egy ügyvédet és a neten a jogszabályt is elolvastam a harci kutyák tartására vonatkozóan. A bullterrier nem tilos és nem is engedélyhez kötött.
2009. okt. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van, és nem kell hozzá engedély... legalábbis, még senkise szolt be. De remélem, hogy igy is marad!
2009. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Énis ugy tudom hogy nem kell engedáj hozzá.Nekem nagyon tetszenek oylan tiszteletet paracsolóak:)És szerintem nagyon szépek is :))

15/L

2009. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*engedély
2009. okt. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem kell hozzá engedély, a pitbullhoz kell,de azt is leszarják ughogy mind1! Am a bull jó kutya ha normálisan,határozott és következetes kézzel van nevelve,korán szocializálva! Elég makacs kutya,ismerek egy párat többsége normális,de elmondásuk szerint neezen tanítható,mármint nem buta csak nehezebben tanul... ezt nem én mondtam nehogy engem kövezzetek ezért! Nem tudom h így van e,vagy csak azok nem értenek hozzájuk! Én nekem tetszenek és szeretem is őket,arról h dominánskodjon vagy h kicsit agresszivabban játszon hamar le kell tiltani... fontos az h jó helyről vedd ha lehet ne szaporitótól,fontos az is h jó táppal etesd,hogy lekösd a figyelmét,következetes légy amit egyszer megtiltassz az utánna mindig ugy legyen! Kutya suli mindneképp! sztem alap dolog lenne a kutyások körében... hát most ennyi jutott eszembe így nagyvonalakban
2009. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
én azt hallottam hogy elég gyakori születési rendellenesség náluk a süketség. nem tudom hohy ez igaz e de mindenesetre bizonyosodj meg róla pl tapsal vagy fütyüléssel mi elött megveszed.
2009. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem születési rendellenesség a süketség, állítólag azért vágatják a fülüket, hogy kiforduljon, ellenkező esetben egyszerűen eltömődik a hallójárat annyira benő a porc. Ezt egy bullterrier tulajdonos mondta, tényleg nem tudom mennyi benne az igazság.

Tartásuk nem engedélyhez kötött(csak a piteké), egyébként mikor megkérdeztük a legköcsögebb rendőrt akit ismerünk a pitbullok tartásáról csak annyit mondott rá, hogy szegény kutya nem tehet róla hogy él, nem kell basztatni.

Egyéb véleményem: imádok minden bull típusú terriert, ha az ember nem ért hozzájuk mindegyiküket nehéz tanítani de ha a gazdát kellő tisztelet övezi a kutya részéről, örömmel hajt végre bármilyen feladatot is, csak hogy kedveskedjen. Fontos a kellő szocializáció és a környezet ingereihez való szoktatás már korán. A bullterrierek sokszor kifejezetten félénké válnak ha kölyökkorukban megfélemlítik vagy bántják őket így körültekintően kell vásárolni, intelligens állatbarát embertől. A többi bull típusú terriertől nagyságrendekkel lustább, ha nincs mozgatva pillanatok alatt elhízik.

2009. okt. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
én nem tudok róla h a bullnak vágni szokták a fülét,az idővel feláll magától,láttam már vágott fülű bullterriert de annak konkrétan az egyik füle fele hiányzott és inkább a másikat is kupíroztatták! De magától szokott felállni nekik,mint a francia bulldogoknak!
2009. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A bullterrierek fülét és farkát már nem vágják. Mivel a fajtát csakis a kutya-kutya elleni harcra tenyésztették ki és akkor még volt "értelme" a fül, farok vágásnak, így vágták nekik, de szerencsére már családi kutyának számít így ez nem szokás. A süketség csak a fehér egyedekre jellemző, de nem feltétlenül süketek azok sem, csak nagyobb a valószínűsége.
2009. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
B@szki ne akarjátok már megmagyarázni hogy nem vágják hát látom egymás hegyén hátán a vágott fülű kutyákat:DD Lehet ahol ti laktok ott nem szokás.
2009. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!