Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani nem tenyészt...

Tudnátok ajánlani nem tenyésztőtől, de Golden Retrievert?

Figyelt kérdés
Most el kell keserítsek mindenkit, de nem érdekelnek a 'hát pedig csak onnan tudsz jó kutyát' válaszok és társai. Szakértővel beszéltem és azt mondta, ne vegyek szaporítótól és tenyésztőtől sem. Vagyis akkor gondolom megtervezett születésű, alomból való kölyköket kell vennem. Tudnátok ilyet ajánlani?

2013. máj. 30. 18:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Pedig csak ez a két opció van. Nagy szakértő lehetett, akvel beszéltél.
2013. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
A tenyésztők szokták pénzt és fáradtságot nem kímélve megtervezni az almot.
2013. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Tisztában vagy a tenyésztő fogalmával? Írd már körül légyszi...
2013. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
hát akkor vagy félreértettem vagy nem tudom... én úgy tudom, a tenyésztő az aki ugye rendszeresen tenyészti a kutyákat és ott jóval többe is kerülnek. a szaporító pedig az, akit nem érdekel a kutya sorsa, csak kerüljön valahova. és azt is hallottam, hogy van egy olyan is, akinek fontos a kutya sorsa, de nem rendszeresen tenyészti, hanem egyszer előre eltervez egy szülést és a kiskutyákat reális áron eladja.
2013. máj. 30. 18:49
 5/22 A kérdező kommentje:
de amúgy egész nyugodtan írhattok normális válaszokat is nem, csak lekezelőt. az, hogy 'írd már körül a tenyésztő fogalmát légyszi' nem válasz a kérdésemre, köszönöm.
2013. máj. 30. 18:50
 6/22 A kérdező kommentje:
azért, mert én nem értek a kutyákhoz, nem kell egyből flegmázni. elmagyarázzátok és kész.
2013. máj. 30. 18:51
 7/22 anonim ***** válasza:
90%
Illetve bocsánat, van egy harmadik, a fajtamentők.
2013. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Na szóval. Ismerősöm olyan helyről vett goldit, amit te átmenetnek gondolsz. Tehát egy család, egy kan és egy szuka törzskönyves goldival. A bibi ott volt, hogy egyiknek se volt egészségügyi szűrése se tenyészszemléje. Az a legkevesebb, hogy nem szép, típusos kisgoldik születtek, a baj az, hogy az ismerősöm kutyája még kölyökként lenyomorodott, mert olyan betegségeket örökölt a hordozó, de egészségesnek tűnő szülőktől. Már sokszázezer forintot hagytak az állatorvosnál, hogy a kutya egyáltalán járni tudjon, de nem játszhat a egy jót a többi kutyával, mert túlerőltetné az izületeit. Még két éves sincs a kutya, és így kell leélnie az életét. Tehát a tenyésztőtől származó kutyák azért drágák, mert igyekeznek az ilyen betegségek valószínűségét minimálisra csökkenteni és ez sok pénz és rengeteg munka. Érdemesebb lenne neked is gyűjtened egy kicsit. A golden retrieverek nagyon hajlamosak az öröklött izületi betegségekre, így a szülők szűrése kötelező!
2013. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik szomszédunk egy tíz hónapos goldi tulajdonosa, aki hasonlóan "háznál született", sajnos már ilyen fiatalon műteni kellett a lábát, mert szintén ízületi problémái vannak és egyszer rosszul lépett, ez lett a következménye.

A helyzet az, hogyha kiszámolgatod, egy kölyökre mennyit kell költeni (oltások, chip, minőségi táp, féreghajtás), illetve, hogy ilyenkor az anyaállat is extra törődést igényel, a magas árak abszolút reálisak. Nem állítom, hogy nem lehet kifogni soha jó kutyát "olcsóbban", de érdemes kockáztatni? Mégiscsak 10-15 évre szól a dolog!

2013. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

A tenyésztő nem attól tenyésztő, hogy állandóan vannak nála kiskutyák, amiket drágán ad el. Pont ő az, aki olyan kutyákat pároztat, akik jellemben, küllemben és képességeikben is kiegészítik egymást, hogy minél jobb tulajdonságú kicsik szülessenek, tehát van egy jól megtervezett tenyészcélja.


Az meg hogy reális ár... most őszintén? Szerinted mennyibe kerülnek a szűrővizsgálatok, a kiállítások, a kutyák és a kiskutyák minőségi táppal etetése, állatorvosi vizsgálatok, oltások, féregtelenítések, stb stb stb? Mert bőven többe, mint amennyi pénzt kap az eladott kiskutyákért, örülni fog annak, ha nem mínuszban lesz, hanem visszajön az a pénz ami elment. Egy hobbi kutyát családi kedvencnek már 100 ezer körül lehet venni, úgyhogy szerintem örülj ennek, mert külföldön 1000 eurónál kezdődik egy kutya!

2013. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!