Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani nem tenyészt...

Tudnátok ajánlani nem tenyésztőtől, de Golden Retrievert?

Figyelt kérdés
Most el kell keserítsek mindenkit, de nem érdekelnek a 'hát pedig csak onnan tudsz jó kutyát' válaszok és társai. Szakértővel beszéltem és azt mondta, ne vegyek szaporítótól és tenyésztőtől sem. Vagyis akkor gondolom megtervezett születésű, alomból való kölyköket kell vennem. Tudnátok ilyet ajánlani?

2013. máj. 30. 18:28
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
de... elegem van :D mostmár tapasztalataim alapján nem fogok gyakori kérdéseken kérdést feltenni, mert mindig csak ez van. én tényleg sajnálom, de nekem többen is azt mondták, vegyek 'házból' kutyát, mert a tenyésztőknél sokszor folyik az 'össze-vissza' tenyészet... az meg egy másik dolog, hogy az ismerősödnek kétévesen beteg lett a kutyája (sajnálom, nem erről van szó). de vannak olyan átmeneti (vagy hogy hívják) kutyák, ahogy elnéztem az interneten, amelyeknél a helyszínen megtekinthetőek a törzskönyvek, az oltások bizonyítva vannak (ilyesmi) és az is, hogy a jellegzetes betegségektől mentes szülőktől származik. ennyit erről, nem hiszem, hogy 150 ezer forintért kéne kutyát vegyek. az ismerősömnek egy falusi nénitől van a goldenje és öt éve makk egészséges!
2013. máj. 30. 21:02
 12/22 anonim ***** válasza:
Valaki már leírta,de érdeklődj a fajtamentésnél.Nagyszerű kutyáik vannak.
2013. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöd is kifoghatott egészséges kutyát,nem törvényszerű,hogy mind beteg lesz,,csak"nagy rá az esély.A te esetedben két opciót tudnék javasolni:

1)nézelődj a fajtamentésnél vagy menhelyeken goldi jellegű kutyák után

2)keress fel egy megbízható tenyésztőt,akitől hobbi célra vehetnél nem kiállítási minőségű,de egészséges kölyköt,akiknek még a dédszülei is egészségesek voltak és örökletes betegségekre(főleg csípőízületi dp)szűrve lettek.A hobbi kicsiket olcsóbban adják,barátnőmék ugyanígy voltak az ír szetterrel:mikor idős szetterük meghalt,másikat szerettek volna,így tenyésztőtől,jóval olcsóbban(azt hiszem,60.000-ért,de nem biztos)hoztak el egy egészséges kicsit,aki csak hobbi célra volt felajánlva.Nem lesz egy kiállítási minőségű,vagy tenyésztésre javasolt kutya,de egészséges,szép és a,,célnak"megfelel,kitűnő család kutya,megfelelően szocializálva-hiszen jó helyről érkezett.

2013. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
18%

Ismertem már életem során pár kutyát,akiket méregdrágán vettek tenyésztőtől,mégis eü.vagy idegrendszeri problémás volt.

Pl.mestertenyészetből 180-ért vett cane corsot altattak le egy éves korában,mert támadott mindent,ami mozgott.Ismerősöm hosszú ideig gyűjtött egy fajtatiszta kutyára,telebeszélték a fejét,hogy csak hiperszuper tenyészetből vegyen.A kutya ideggyenge és allergiás.Elhatározta,hogy soha többet nem ad pénzt kutyáért.Igaza van.

Szóval még a híres tenyészetekből is ki lehet fogni problémás kutyát.

Már pontozhatnak is le a tenyésztők és vásárlóik :)

2013. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%

"de vannak olyan átmeneti (vagy hogy hívják) kutyák, ahogy elnéztem az interneten, amelyeknél a helyszínen megtekinthetőek a törzskönyvek, az oltások bizonyítva vannak"


Akkor minek kérdezel, ha ilyen jól tudod, hogy vannak ilyenek? Pont erről próbálunk meggyőzni, hogy ez kevés! Az oltás semmi. Az alap dolog. Szűrések kellenek. A törzskönyv is semmi, az is alap dolog. Továbbra is szűrések kellenek. Ha tényleg szeretnéd ezt a fajtát és az volna a célod, hogy minél egészségesebb és jobb kutyák szülessenek, akkor nem támogatnád anyagilag a szaporítókat. Igen, azok is szaporítók, akit te "átmeneti (vagy hogy hívják) kutyák"-nak nevezel.


És ez most nem neked szól: Halló, kedves méltatlankodó GYIK-ezők! Ismét egy olyan kérdező, akinek tök normálisan próbáltuk elmagyarázni, hogy miért ne vegyen szaporítótól kutyát, nem kurv@anyáztunk, nem küldük el a búsba, mégis ő van kiakadva, mert nem olyan választ olvasott, amit szeretett volna:

"de... elegem van :D mostmár tapasztalataim alapján nem fogok gyakori kérdéseken kérdést feltenni"

2013. máj. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy úgy állítod be a kommentemet, mintha én lennék szemét:D ez a komment megérdemelne egy jelentést, de mivel nem vagyok agresszív és idegbeteg, nem fogom megtenni.úgy gondoltam, egy kicsit normálisabb és emberibb módon is meg lehet beszélni a dolgokat. egyébként ez sem volt válasz a kérdésemre. érdekes, hogy valaki kulturáltan és szépen megfogalmazva írt nekem egy üzenetet a tapasztalatairól, te meg mindjárt veszekedsz. nekem nem ez a célom, hanem az, hogy ajánljatok nekem olyan tenyésztőket meg almokat, ahol nem 200 ezer forintba kerül egy kutya, hanem 20-50-be.
2013. máj. 31. 16:44
 17/22 anonim ***** válasza:
53%
Én végig normálisan írtam neked, te kezdted a veszekedést és most is te csinálod a feszkót. Leírom huszadszorra is, hogy nincs 20-50 ezerért normális kutya.
2013. máj. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
NEM olyat akarok venni. olyat akarok venni, amin látszik, hogy egészséges és bizonyítva is van, és nem olyan 'mocsadéktól' származót. nem értem, hogy lehet valaki ennyire primitív? ha nem tetszik, hogy 'minden tudok', akkor nem kell válaszolni. köszönöm azoknak, akik normálisan válaszoltak. egyébként most is te voltál a bunkó. kérlek először tekints magadba aztán válaszolj úgy, ahogy akarsz, akkor legalább már tudatodnál leszel.
2013. máj. 31. 19:34
 19/22 A kérdező kommentje:
és én kedvencnek szeretném, nem kiállításra
2013. máj. 31. 19:36
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálkozom mégegyszer, hátha most sikerül: Olyan, amit te szeretnél nem létezik. A családoknál született egy-egy alom esetében nem szűretik a kutyákat. Soha. Csak tenyésztők szűretik, ők pedig nem adják ilyen olcsón. Az általad írt 200.000 is irreális, de 100 körül már biztosan kapsz tenyésztőtől, szűrt szülőktől törzskönyvvel, szerződéssel, garanciával. Legfeljebb fél évvel tovább kell rá gyűjtened. Nem véletlenül írtuk az elrettentő történeteket sem. Azok arról szólnak, amit te szeretnél venni max. 50 ezerért.
2013. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!