Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák valóban érzik az...

A kutyák valóban érzik az emberen, hogy milyen a kedve, hogy fél e, hogy bátor e?

Figyelt kérdés
ha igen hogyan ? mi a titkuk ? és mind ezt honnét tudják az emberek? szeretnék kutyát csak az a helyzet hogy elég depis vagyok és ha ez igaz hogy a kutya meg érzi kinek milyen a hangulata vagy hogy milyen típusú ember határozott határozatlan akkor nem szeretnék mert félő hogy nem tudok tekintélyt szerezni
2013. máj. 30. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen érzik , de ennyire nem vészes a helyzet na meg ha kutyád lesz a depid 100% ,hogy a múlté :D amúgy milyen kutyára gondoltál ?
2013. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor egy mókás játékos kutyát válasz és biztos hogy felvidít majd. Egyébként szerintem is megérzik, én pl sokat járok egy fatelep előtt és a kutyával aki őrzi szoktam szórakozni hogy mikor arra megyek pl kedvességet sugárzok mosolygok stb akkor nem ugat csak néz, amőgy meg mindi megugat.
2013. máj. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
igen megérzik. egyrészt amolyan cesar millanosan mondva : mert az energiák szintjén kommunikálnak. másrészt pedig az ember nagyon sok mindennel elárulja a valódi állapotát. ilyen pl. a hangszín illetve különböző testjelek. pl. ha félsz egy kutyától észre sem veszed de a tested automatikusan elfordul a kutyától. nem nagyon csak kicsit. és még sok más. az ilyesmit csakis lassított felvételen lehet alaposan kielemezni. illetve a hangszíned is teljesen más lesz. hiába próbálod eljátszani pl. hogy nem félsz miközben belül majd szívinfarktust kapsz és a hangszíned megváltozik. bizonyosan a szemünk is változik, kitágul vagy épp összeszűkül, az adott lelki állapotunk tekintetében. a kutyák csodás érzékkel "látják" az ilyesmit.
2013. máj. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

de ha egy ember foglalkozik más emberekkel akkor ő is megtudja mondani valakiről hogy fél e vagy nem.. annyira nem bonyolult megállapítani.


De hogy jön a félelem a depisséghez amúgy? Nem minden kutyához kell kőkemény határozott ember.. egy érzékenyebb megadóbb társasági kutyát kell választanod és kész. Előre szóljál a kennelbe ahol venni akarod a kutyát hogy ilyenre van szükséged.

2013. máj. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy depresszív alkat vagy, még lehetsz határozott falkavezér. A kutyázás amúgy is javítani fog (szerintem) a hangulatodon.

Egyébként az enyémnek tök rossz a beleérző képessége. A múltkor eléggé ki voltam valami miatt, a kutyám meg folyton tolta az arcomba a plüss játékait :D PErsze lehet, hogy csak fel akart vidítani. Mondjuk sikerült is :D

2013. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a testszagból, meg metakommunikációból. Pl ha valaki stresszel, ideges, akkor csípős szagú az izzadsága.

Hát nem tudom...nem vagyok nagy Cesar fan, de volt egy olyan rész, ahol az amúgy teljesen imádnivaló kutyája egy nőnek a nő balesete után eléggé megvadult. Depis lett a hölgy, és a kutya automatikusan elkezdte védeni.

Ha én kutyát vennék a helyedben, akkor egy menhelyről választott nagyon szubmisszív, felnőtt kutyát választanék, aki csupa szeretet.

2013. máj. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
de ha pl valaki sportol a kutyájával akkor is izzad és nem stressz félelem miatt ...
2013. máj. 31. 12:00
 8/11 anonim ***** válasza:

A hormonoknak szaguk van. Persze nem a mi orrunkkal érezhető szaguk, de gondolj bele, ha vércukorszint leesést, meg epilepsziás rohamot tudnak előrejelezni, meg leheletes vattából tüdőrákot bejelezni, akkor az adrenalint, a feromonokat, meg minden ilyesmit is simán érzik.

Nem nagy varázslás, kémia.

Az meg, hogy fogékonyak erre, és kitanulták, hogy mi mit jelent az azért van, mert 30 ezer éve az embertől függ a létük, és fontos nekik, hogy jól tudjanak az emberrel kommunikálni.

2013. máj. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
30 ezer? :D háááát, na mindegy
2013. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A legújabb kutatások szerint 30 ezer, igen.

[link]


Te mennyiről tudsz? Azt hiszem korábban a 14 ezer volt a hivatalos, de most már bizonyos, hogy már a földművelés előtti korokban is velünk voltak.

2013. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!