Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem én vagyok a falkavezér...

Ha nem én vagyok a falkavezér akkor a kutyám nem is szeret?

Figyelt kérdés
de én az nem értem ha pl én a kutyámnak nem tudok parancsolni pl egy vadról nem tudom lehívni akkor azt jelenti hogy nem én vagyok a falkavezér , de miért fogad el parancsokat pl ül fekszik stb ? miért tudok neki parancsolni bizonyos esetekben ? hisz egy farkas ( vagy bármilyenben) falkában egy alsóbbrendű semmilyen parancsot nem fogad el a rangban alatta levőtől
2013. máj. 30. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
98%

éppen emiatt mondják az etológusok hogy mi valójában nem falkában élünk falkavezérként hanem sokkal inkább családban. mert nagyon sok olyan helyzet van ami nálunk embereknél teljesen másképp működik mint pl. egy valódi farkas falkában. pl. (épp mai kérdés) a kutya póráz nélküli sétakor előttünk megy míg egy farkasfalkában senki nem előz(het)i le az alfát. és bizony attól mert az én kutyám pl. elöl megy még hallgat rám még az van amit én mondok. én igazat adok ilyen szinten az etológusoknak, mert az a rendszer amiben pl. mi élünk a kutyámmal, nem nevezhető korántsem ugyanolyannak mint a farkasoké ugyanakkor ugyanarra az elméletre épült...


a te kutyád azért hallgat rád otthon illetve (egész biztosan) olyan helyzetekben amikor nem vonja el más a figyelmét mert épp olyan kedve van. illetve azért nem hallgat rád adott esetben mert sajnos nem néz rád vezetőjeként. végig kell pásztáznia neki a terepet meg kell kergetnie a területetekre behatoló vadat és nincs ideje ilyesmi mókázásra hogy ő most leüljön neked... illetve van még az amikor ingerszegény környezetben jutit, vagy valamit kínálsz cserébe azért hogy megtegye neked amit kér. magyarán megveszed , lekenyerezed.


az hogy nem vagy falkavezér vagy épp vagy korántsem jelenti azt hogy ne szeretne. sőt. ha így vesszük LÁTSZÓLAG sokkal jobban "szeretik" azokat akik nem falkavezérek, hiszen szerencsétlen kutyák betegre aggódják magukat hogy a rájuk bízott személlyel mi történik. persze nem szabad ezt összekeverni a vad kergetésével, ugyanis jó falkatagként te vagy a kutyával kéne tarts hogy együtt elejtsétek a zsákmányt, vagy maradj ott ahol hagyott míg vissza nem jön érted... ha te volnál a vezetője akkor te döntenéd el hogy melyik vadat kergetitek és melyiket nem. és a kutya gondolkodás nélkül veled is tartana a hajtásban. de ez nem összekeverendő hogy szeret e a kutya vagy sem.

2013. máj. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutyának a farkasoktól hozott öröksége az a primitívebb gondolkodás (ez most nem értékelés, csak megfogalmazás kérdése), ami akkor indul be, mikor valami bekapcsolja az ösztönüket. Pl. ha egy erős vadászösztönnel rendelkező fajtád van, akkor neki óriási önkontrollra és neked nagyon nagy tekintélyre van szükséged, hogy ezt kontrolláld. Ez neki egy mentális feladat. Nem hiszem, hogy csak ezért nem lennél falkavezér, max még nem elég erős. Ha valahol le tudná vezetni ezeket az ösztönkésztetéseket és te is tudnád ezt befolyásolni, akkor jobban irányíthatóvá válna. Pl. keresős játékok vagy ilyen irányú képzés.
2013. máj. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom mondani amit az előttem lévők,hogy nem te vagy a falkavezér és,hogy ezen mielőbb változtatnod kell. :)
2013. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!