Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát otthon vagy állatorvo...

A kutyát otthon vagy állatorvosnál jobb féreghajtani?

Figyelt kérdés
Most 6 hónapos a kutyám és ideje lenne féreghajtózni.Eddig csak doki csinálta...Menjek el hozzá vagy csináljam otthon?A patikákban lehet kapni féreghajtót?Melyiket ajánlanátok? (bichon bolognese)
2013. máj. 31. 06:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Az állatorvostól veszem, de otthon adom be. Szerintem a gyógyszertárb is lehet venni. Drontal plus tabletta, 10 kg / tabletta. Ha kisebb a kutya értelemszerűen fél, vagy negyed.
2013. máj. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vényköteles szerek, tehát a dokit semmiképen nem tudod kikerülni, de egyébként az egész egy gyógyszer badásából áll, ehhez nem kell diploma.
2013. máj. 31. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én emiatt sohasem vittem állatorvoshoz és sohasem mondták a patikában, hogy nem adnak féreghajtót.
2013. máj. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha mindenféle probléma nélkül be tudjátok adni a kutyának, akkor ahhoz nem kell állatorvos.

Nálunk a féreghajtó is jutalomfalatként működik, csinálja amit kérek, és már tátja is a száját.

Egyedül a macskának szokta a doki beadni a féreghajtót. Sehogy nem tudom beleerőszakolni és nem eszi meg azt a kaját amibe belerakom.

2013. máj. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem vényköteles, múltkor pont vettem drontalt az állatpatikában 490ft volt de nekünk csak fél szem kell
2013. máj. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én általában hétvégente reggel adom be neki, mert szinte mindig hasmenése van utána, és hétköznap dolgozok, szóval akkor nem tudnám kivinni.

A dokink annak idején megkérdezte, hogy be tudom e adni neki, mondtam, hogy biztos, mindent megeszik...Erre a doki: "áááá, ez gyógyszer, ezt egyik kutya sem eszi meg magától" Kicsomagolta, odaadta neki, a kutyám meg farokcsóválva bekapta :D

2013. máj. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lehet otthon is orvosnál is. Tudsz venni gyógyszertátban vagy akár megveheted az állatorvosnál is, ahogy gondolod.Ha nem tudod melyik fajtát vedd az is elég ha felhívod a dokit és megmondja.

Én úgy szoktam, hogy adok a kutyámnak egy kis darab párizsit a következő falatba meg már bevan csomagolva a féreghajtó is, lenyeli egybe,észre se veszi :D de lehet ez sajt, bármi amibe belerakod.

2013. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mi is állatpatikába vesszük a féreghajtót sose volt vény köteles..sőt amikor pont úgy jött ki a féregtelenítés,hogy dokinál voltunk és tőle kértünk azt mondta menjünk át a patikába venni..


amúgy 2 bichonom van, 10 kg-os kutyáknak valót veszel és a felét oda adod neki, mi becsavarjuk párizsiba vagy májkrémbe vagy egyéb finomságba sose volt gond a beadással :)

2013. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!