Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves kutya ivartalanítása?...

12 éves kutya ivartalanítása? Bevállalnátok, vagy nem?

Figyelt kérdés
Ki miért vállalná be, vagy ha nem, akkor miért nem?

2013. máj. 31. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi lenne az oka?
2013. máj. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az oka az, hogy elég idős már ahhoz, hogy gondoljak a rákmegelőzésre. Amiért félnék megcsináltatni, hogy az altatás és a műtét neki már kockázatosabb, jobban megviselné.
2013. máj. 31. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát én ezt nem tartom jó ötletnek. Mennyi az esélye, hogy rákos lesz?! Érted. Van bármilyen okod azt gondolni, hogy rákos lehet? 12 év szép idő. Lehet, hogy majd attól fog elmenni, mert már öreg, és nem azért, mert bármilyen betegsége lenne. Én nem csináltatnám meg, feleslegesnek tartanám, és eszembe sem jutna ez, ha 12 éves lenne a kutyám.
2013. máj. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az öregemet 12 éves kora után kétszer kellett műteni. Először 12,5 évesen egy jóindulatú bőrdaganatot szedtek le róla, akkor simán injekcióval altatták. Másodszor 5 nappal a 13. szülinapja előtt kellett műteni bélelzáródás miatt, ami ugye sokkal komolyabb műtét egy ivartalanításnál. Akkor egy jól felszerelt klinikára küldött be minket az orvosunk, ahol volt altatógép és tudták műtét közben monitorozni, valamint bent tartották éjszakára megfigyelésre és infúzióra. Ez volt életében a 4. vagy 5. altatása. Jól viselte hála istennek mindkettőt. Annyi, hogy fiatalabb életkorban nem biztos, hogy kellett volna fájdalomcsillapító. Ismerősöm kutyáját is többször műtötték 13-14 évesen,jól viselte a dolgot. Szóval én bevállalnám.
2013. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12 éves kutyában még benne lehet pár szép év, ha odafigyelnek rá és rendesen gondozzák. Bírom azt, amikor gyakran orvosok is elhanyagolják őket, merthogy már ennyi idős és örüljön a kedves gazdi, hogy ezt is megérte....
2013. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én abszolút ivartalanításpárti vagyok, de ilyen idős kutyát nem műtenék, ha semmi nem indokolja. Ilyenkor nagyobb a kockázata az altatásnak és a seb is sokkal nehezebben gyógyul be, mint fiatal kutyánál. Nem hiányzik ez már neki.
2013. máj. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Theia véleményét osztom.Az ivartalanítás minden,hobbi célra tartott kutyánál a lehető legjobb választás,de egy 12 éves kutya(pláne,ha nagyobb testű)valószínűleg már nagyon nehezen viselné az altatást,meglehet,fel sem ébredne belőle.Ennyi idősen már nem vállalnám.
2013. máj. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemrég egy ismerősöm 13 éves törpe pincserét kellett ivartalanítani, de azért, mert valami ivarszervi baja volt. Minden simán ment, azóta is boldogan él.

De ha semmi nem indokolja, akkor ennyi idősen nem tenném ki a műtétnek (én is ivartalanítás párti vagyok teljesen)

2013. jún. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!