Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem csinál meg egy...

Miért nem csinál meg egy trükköt sem?

Figyelt kérdés
Mostanában, úgy két hónapja, a kutyám egy trükköt sem csinál meg. Tud úgy 15 trükköt, de ezek közül, csak az ül, helybennmaradás, fekszik-ezt csinálja meg. Nem tudom mi lehet a baj. Eddig tök lelkeen csinált mindent, most meg ha kéred tőle valamit,pl.: pacsi, vagy hempereg, akkor elfut, és úgy néz rám mintha nem értené mi van. Klikekrrel tanítom, és sosem emeltem kezet rá, nem tudom mi baja :/ De ha arról van szó, hogy megyünk kutyasuliba, akkor csak úgy repül a csomagtartóba, é ott tök ügyesen figyel (agility). ÉS a másik kutyám totál nem ilyen, mindig leles, mindent tük frankón megcsinál, pedig vele nem is klikkerezek.

2013. máj. 31. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya?
2013. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
3 éves ivartalanított keverék szuka
2013. máj. 31. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy már otthon nincs kedve hozzá/nem igényli?

Vagy máshogy dolgozol vele a suliban?

2013. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg más jutalommal(gondolom ételt kap jutalomként) ha eddig mondjuk virslit kapott, akkor most kapjon sajtot, vagy valami teljesen más szagú dolgot.

Lehet, hogy akkor szívesebben csinálná.

Én amúgy annyit nyüstölném, míg nem csinálja, nekünk is volt olyan, hogy pár napig nem akart semmit csinálni, de én akkor s mentem ki hogy próbálkozzak a gyakorlással, de ő mindig hanyatt vágta magát, és úgy nézett engem, ezért próbáltam felpörgetni, kötél játékkal, labdával, egy kis kergetőzéssel, és miután jól felhúzta magát, utána már csinálta amit kérek.

Vagy még azt is megpróbálhatod, hogyha elmered engedni idegen helyen pórázról, akkor menj ki vele egy olyan helyre, ahol nem nagyon járkálnak autók, engedd el, és próbáld meg ott. Én is szoktam, hogy kiviszem a határba, és ott is gyakorlunk, ez már csak azért is jó, mert megtanulja, hogy nem csak otthon kell csinálni, amit kér a gazdi, hanem máshol is.

2013. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!